Hitler 1936–1945: Nemesis

od:

Hitler 1936–1945: Nemesis

Monumentální práce předního britského historika Iana Kershawa představuje dosud nejucelenější a nejrozsáhlejší životopis vůdce nacistického hnutí. Druhý díl pojednává o přípravě a rozpoutání druhé světové války, dochází až k Hitlerovu konci. Detailně se přitom zaobírá vlivem Hitlerova okolí na jeho osobnost, analyzuje Hitlerovo duchovní ustrojení, jež ovlivňovalo i jeho zdravotní stav či úvahy o sebevraždě. Knihu doplňuje řada dosud nepublikovaných fotografií. 1. vydání v roce 2004....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29569/hitler-nemesis-29569.jpg 4.910
Originální název:

Hitler. 1936–1945: Nemesis (2000)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Flexi
15.04.2017

Vynikajícím způsobem podán obraz A.Hitlera, jeho života, názorů, činů, a to ve spojení s 1.dílem. Vynikající hlavně ze dvou důvodů: 1) snaha o maximální přesnost v popisu historických událostí 2) objektivní přístup k osobě Hitlera, k objasnění jeho životní dráhy. Kromě rozšíření znalostí o 2.sv. válce nám autor poskytuje podrobný, myslím že nestranný obrázek Hitlera jako člověka, a vyvolává řadu myšlenek.
Je obdivuhodné, když se člověk ze dna bídy, z předurčenosti k celkem všednímu nezajímavému životu dokáže pozvednout až na společenský vrchol? Když se dokáže prát za své názory, dosáhnout svých cílů, zůstat věren svým ideálům, bojovat za ně až do trpkého konce, i když jej štěstí/prozřetelnost opustí? Když dokáže nadchnout pro své myšlenky i jiné, když dokáže získat takové renomé, že osoby v jeho okolí jsou schopny z obdivu či lásky jej následovat až do úplného konce?
Jsou mezi námi i v současnosti a určitě i budou různí fanaticky věřící, ať už v cokoli, kteří nebudou váhat obětovat jednotlivce, města, národy, kontinenty, ... Dokážeme odolat jejich vábení vydat se s nimi na cestu do pekel? Poznatky z knihy jako je tato mohou velmi pomoci v tom, aby se člověk orientoval a nepodlehl.


Autor a jeho další knihy

Ian Kershaw

Ian Kershaw
anglická, 1943

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených9x
v Knihotéce26x
v Chystám se číst19x
v Chci si koupit11x