Heroin - od léku k droze

Heroin - od léku k droze https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149337/bmid_heroin-od-leku-k-droze-Evx-149337.jpg 5 5 1

Kniha představuje rozšířenou verzi dizertační práce německého autora na téma dějiny heroinu. Odpovídá tomu i chronologické členění knihy, která sleduje dlouhou cestu jedné z nejužívanějších omamných drog vůbec od jejího „objevení“ ve farmaceutickém průmyslu v Německu (vyvinutém z výroby barviv) přes testování jejích učinků, použití v medicíně, armádě a sportu, sledování rozmáhajícího se vývozu do USA až k zákazu její výroby. Kniha končí kapitolou o mýtech a faktech, která závislost na heroinu provázejí.... celý text

Literatura naučná Zdravotnictví
Vydáno: , Argo

heroin (Vom Arzneimittel zur Droge) , 2000

belerofontes
14.03.2018 4 z 5

Tuto "dizertační práci" jsem kdysi koupil ve výprodeji v Levných knihách za 30 kč s tím,že když se mi nebude líbit nebude to velká ztráta.
Investice se však bohatě vrátila a k mému příjemnému překvapení to nebyla suchopárná vědecká práce ale velmi čtivé pojednání,takže jsem se toho hodně dozvěděl jak o chemii a účincích této drogy ,tak o její historii,která je s tím neodmyslitelně spojena.Text dobře ilustrují dobové dokumenty a fotografie.
Na začátku nevinný,účinný lék proti kašli se po čtyřiceti letech změnil v zapovězenou drogu devastující lidské životy.

drogy léky, léčiva heroin

Autorovy knížky