Heathcliffův návrat na Větrnou hůrku

Příběh začíná tím, že se starší pán a mladá žena seznámí cestou ve vlaku, pán se jmenuje Lockwood a cestuje za umírající přítelkyní Nely Deanovou, mladá dáma není nikdo jiný než Charlotta Brontëová , vracející se domů zklamaná láskou ke svému kolegovi učiteli (narážka na dílo Villette). Lockwood předává Charlottě dopis, který Nely Deanová tajila 60 let. Ten obsahuje Heathcliffova dobrodružství za tři léta, kdy se ztratil z Hůrky a vrátil se jako gentleman. A světe div se - Charlotta zná Heathcliffa z vyprávění své sestry Emily. Následují samotné Heathcliffovy příběhy… Po útěku z Hůrky se Heathcliff dostal až do Liverpoolu, kde se najednou rozpomene na části své minulosti a "popaměti" dojde ke známé budově, což je městský blázinec. Tam ho najde jistý pan Are, který si vytyčí nesnadný úkol - udělat z něj opravdového gentlemana. Po jisté době se mu to celkem podaří a Heathcliff je vystaven zkoušce. Pan Are sezve malou společnost, mezi níž je i Edgar Linton. Tato část příběhu je však násilně ukončena polovičním vykastrováním Edgara Lintona a Heathcliffovým flirtováním s Blanche Ingramovou. Poslední třetina knihy je dalším šokem - na scénu vstupuje Jana Eyrová! Pan Are totiž není nikdo jiný, než pan Rochester. Heathcliff se nakonec dozví, že pan Are je vlastně jeho otec a Bertha Masonová jeho matka. Nastává nepovedená svatba, dojde k požáru a Heathcliff odjíždí zpět na Větrnou hůrku za Katkou, která je však již vdaná za Edgara....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48452/heathcliffuv-navrat-na-vetrnou-hurk-4vb-48452.jpg 2.523

The story of Heathcliff¨s journey back to Wuthering Heights (1992)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Heathcliffův návrat na Větrnou hůrku

Liana
01.10.2018

Príbeh výborný, kniha ma veľmi bavila, na 5 hviezdičiek. Ale... nakoniec som dala len 3 hviezdičky. A to z dôvodu konca. Nechcem prezrádzať, ale ten koniec autorka naozaj prestrelila, bol v rozpore s originálom a ako tu už viacerí predo mnou písali, celé to nakoniec vďaka tomu vyznelo ako zlátanina. Tiež sa mi nepáčilo prekladanie príbehu vsuvkami rozprávania Emily a Charlotte Bronteovými, ako aj zakomponovanie Jany Eyrovej do príbehu. Kvôli týmto dôvodom dávam len 3 *, avšak samotný príbeh je naozaj pekný, pútavý a dobrý. Odporúčam si prečítať ako doplnok k Búrlivým výšinám.

08.07.2017

Už původní kniha Na Větrné hůrce mne nenadchla tolik, jak jsem doufala - ale toto rádoby pokračování je naprostá katastrofa! Přitom zhruba první polovina knihy docela ujde a vzbuzuje ve čtenáři naději, že autorka bude pokračovat aspoň v tomto duchu. Tak se však nestane a autorka vymyslí příběh, který snad nemá obdoby. Ale bohužel ne tom v pozitivním smyslu. Tuto knihu jsem četla pouze jednou - Větrné hůrce jsem dala i druhou šanci ;-), a nikdy víc ji do ruky nevezmu.

Laura_Petite
20.06.2017

Já coby vášnivá obdivovatelka knih Brontëovic sester jsem nadšená. Bavilo mě to. A mile šokovalo - líbilo se mi, jak jsem narážela na postavy z knih; bylo to jako potkávat se se starými známými... :-)

Alilka
13.10.2016

Rozhodně to není slátanina. Autorka obdivuhodně věrně zachovává styl Emily Brontëové i charakter osob zobrazených ve Větrné hůrce. Ve svém strhujícím románu mistrovsky doplňuje Heathcliffův a Katčin příběh právě o ony tři roky, kdy Heathcliff beze slova z Větrné hůrky zmizel a během té doby se vypracoval z opovrhovaného pacholka u koní ve váženého pána. Doplňuje tedy to, co mě zajímalo po přečtení Větrné Hůrky.
Co se tedy přihodilo od okamžiku, kdy Heathcliff uprchl z Větrné hůrky, jak přišel ke svému vzdělání a bohatství a proč se další události vyvinuly tak, jak je známe – ale staly se tak skutečně? Baví mě, že je do příběhu zakomponována i sama Emily se svou sestrou Charlotte a také pán Lockwood, který nám vlastně vyprávěl celý příběh o Haethcliffovi a Katce v knize Emily Brontëové - Na Větrné hůrce.

ponorka
02.01.2012odpad!

Neuvěřitelná slátanina! Tomu, kdo má rád Větrnou hůrku, doporučuji nečíst!