Hawksmoor

Hawksmoor https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210958/bmid_hawksmoor-LWi-210958.jpg 3 54 24

Londýn počátku 18. století, pozvolna se vzpamatovávající z následků rozsáhlého ničivého požáru, je městem nuzáků i boháčů, tradičních pověr a tajných nauk i osvícenské racionality a elegance. Architekt Nicholas Dyer, pověřený výstavbou sedmi nových městských kostelů, hodlá zajistit svým stavbám nesmrtelnost krutým rituálem: v základech každé z nich má spočinout tělo zavražděného chlapce. O dvě stě padesát let později vyšetřuje londýnský detektiv Nicholas Hawksmoor záhadnou sérii brutálních vražd dětí, ke kterým postupně dochází právě poblíž Dyerových kostelů… Známý anglický prozaik si ve svém precizně komponovaném díle brilantně pohrává se vzájemným zrcadlením odlišných historických rovin, identitou skutečných a fiktivních historických postav i svárem racionálního a metafyzického vnímání světa. Jeho střídavě hororový, fantasmagorický i lyrický román patří k těm, z jejichž kouzla není lehké se vymanit ještě dlouho po jejich dočtení.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Paseka

Hawksmoor , 1985

Xpackal
17.10.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem a už vyhlížím, co dalšího si od Ackroyda přečtu!

jefff
03.10.2016 odpad!

Pro mě je to kniha buď s naprosto neschopným autorem či překladatelem. Kniha se nedala číst a po pár stránkách jsem ji odložil.

tyna4828
26.09.2016 3 z 5

Já prostě nevím, co si o tom myslet. Bohužel jsem nějak nedokázala knihu přečíst tak říkajíc na jeden zátah, a to možná způsobilo moje rozporuplné pocity. Ale prostě nevím, co si o tom myslet.

Marionetta
03.08.2016 2 z 5

Knížku jsem ani nedočetla,nelíbila se mi.Vadily mi časti kde jako hlavní postava vystupoval architekt Nicholas Dyer - zde je vše psáno stylem á la Komenský,zpomalovalo to děj a bylo pro mě těžké se do něj vžít.Ostatní části na mě působily dějově nenávazně. Text je nepřehledně členěn a to způsobuje špatnou orientaci v časové posloupnosti.