Levhart

od:


KoupitKoupit eknihu

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/161632/harry-hole-levhart-nbX-161632.jpg 4.52258
Série:

Harry Hole (8.)

Orig. název:

Panserhjerte (2009)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Kniha Zlín
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (428)

Přidat komentář
Ilirea25
včera

Já už pouze nad knihami slintám. Nesbø je prostě mistr detektivek. Čím více čtu, tím víc se mi nechce číst, protože pak jsou poslední 3 knihy a všechno končí.
Leopard je skvěle napsaná kniha, HH je úžasný, který vám v tom srdci prostě zůstane. Doporučuji.

PS: Pokud se někomu zdá, že Nesbø natahuje děj, či mluví dlouho o jedné věci, asi jste se nesetkali s panem Kingem. To je mistr okecávání.

animovanej medv
17. ledna

Bylo to slabší, než ostatní díly. Dává to ale smysl, autor který napsal tolik knížek prostě nemůže napsat všechny na výbornou.
Jo Nesbo to umí líp. Oceňuji ale, že konečně opustil svoji křivku Harry dostane případ, hrozí mu vyhazov, pak něco vyřeší, tak dostane ultimátum, které nestihne a pak to vyřeší na vlastní pěst a zase ho pustí k policii.
Hlavně pro délku knihy a překombinovanosti příběhu.
SPOILER: Začátek knihy a její konec je prostě nuda. Být to tak o 150, 200 stránek kratší tak dostane určitě plné hodnocení. Začátek v Honkongu je nuda. Druhá cesta do Afriky už mi přišla úplně zbytečná. A docela rozvláčný konec také. Závěrečná fylozofická část už byla jen poslední labutí písní.
Každopádně mě to neodradilo u Jo Nesba a Harryho zůstat a vrhám se do dalších knížek, snad se zase zlepší.

aamis
15. ledna

Nikdy bych nevěřila, že dokážu přečíst 722 stran zcela pohlcena do příběhu v knize. Žasnu tak nad svojí představivostí a zvlášť nad umem pana Nesba, který mistrně strhl moje vědomí a dovolil mi opět se účastnit jako neviditelný pozorovatel celého dění. Vyšetřování a možné souvislosti se mi honily hlavou snad i v noci, ale i přesto nemám šanci stačit Harrymu Holeovi v jeho úvahách. Souvislosti, nápad, preciznost ... ale všechno dává smysl. Obdivuhodné.

lucie7876
14. ledna

Kniha byla perfektní. Prostředí hor se mi moc líbilo. Bylo mi líto Kaji, že byla tak odmítnuta :) Ale prostě Ráchel je Ráchel no :)

Marián27
08. ledna

Pozor, môj komentár prezrádza dej!!!
Myslím si že sa Nesbø jedného pochmúrneho zimného rána, akích je v Nórsku nespočet zobudil a povedal si: "A teraz napíšem najdlhšiu knihu o Harrym. A dám tam tajomného vraha, drsné vraždy aké moji čitatelia zbožňujú, mocenské boje, Harry bude veľa cestovať ako James Bond od Honkongu a Afriky až po zasnežené končiare Nórska. A zas bude slopať a narobím mu nepríjemnosti a zraním ho tak, že sa z toho bude spamätávať ešte tri diely. Vrátim do hry Snehuliaka a dám tam aj nejakú sexi policajtku. "
Takto asi podľa mňa vznikla táto kniha. A prvé strany ma aj bavili, ale potom ako Harry "položil hlavu na klát" ma to prestalo baviť. Áno, kniha je zbytočne dlhá, rozťahaná a čím viac ju čítate, tým viac stráca na uveriteľnosti. Harry vezme na seba vinu, ale keď spolupracuje s Kriposom, nikomu to neprekáža. Bellman pôsobí ako policajt z kórejského filmu Pečať Vraha, hlavne že je vykreslený ako ambiciózny a šikovný inšpektor ale vôbec nič nevyšetril aj keď dostával informácie ako na tácke. Jediné čo ma bavilo bola dejová línia z Harryho otcom. V slovenskom vydaní mi zážitok pokazilo aj more chýb a všetci protagonisti boli vykreslený ako podivné indivíduá ktoré len vrtia hlavou, gúľajú očami a mykajú plecom. Zas si dám s Nesbøm chvíľu pokoj. Zatiaľ najslabšie, čo som od neho čítal. Stačilo príbeh skrátiť a zbytočne ho nezamotávať. Ale pointa bola celkom fajn, bohužiaľ ju zabila stále sa opakujúca fádnosť a zbytočné množstvo strán.

dobras
07. ledna

U Sněhuláka jsem napsal tři slova : napínavé, čtivé, doporučuji - tady přidám zdlouhavé a jsem rád, že se to objevuje ve více komentářích.

markéta783
02. ledna

Možná to mohlo být trochu kratší. Začátek se mírně vlekl, některé pasáže byly skoro nadbytečné, ale celkový dojem není zas až tak špatný. Blbý bylo, že konec moc nepřekvapil, vcelku bylo jasné, kdo je vrah.

nicolettkaa
30.12.2018

Začátek byl tentokrát moc zdlouhavý a vlastně konec také. Navíc mi přijde, že Nesbo z Harryho dělá tak trochu supermana :D Přesto mě to pořád bavilo a hlavně jsem tentokrát poprvné odhalila vraha i já. Určitě budu pokračovat v sérii dál.

derminator
30.12.2018

Moje hodnocení této knihy: každopádně zatím nejslabší a nejzdlouhavější od Nesba. Nemám z ní zas až tak dobrý pocit. Kniha se nesmírně táhne i když asi od půlky víte kdo je vrah. Pro mě nejslabší kniha od Nesba za 60%.

Karola050716
23.12.2018

Moje pocity po přečtení jsou dosti rozporuplné. Kniha je napínavá, někdy se opravdu nešlo odtrhnout, ale...je to moc dlouhé, překombinované, že by to vydalo na knihy tři. Když přijde první zvrat, je to wow, druhý..fakt drsný, třetí...jako vážně?, čtvrtý..bože nene...takže asi tak. Je toho tam prostě moc.

FishTailTea6
22.12.2018

Levhart je snad nejrychleji přečtený Hole ze všech dosud přečtených. Dobře se mi četl a i bavil, ale konec (vlastně IX. část a dále) mi trochu zaváněl zbytečným natahováním. A navíc, to co jsem již kritizovala i v minulé knize, zase se případ prolíná jeho osobním životem?!
Když už jsem se do série dala, tak ji dolouskám, ale trochu tuším, co mě čeká příště a to mi na tom celém trochu kazí dojem vlastně už dopředu. Proto nedám plný počet ani teď.

AnetaKor
05.12.2018

No... Nejde rict, ze by to nebylo komplikované...

anája
28.11.2018

Super kniha 600 stran plných napětí, chtěla bych vidět film,jak by Harry vypadal po tom....co ze sebou udělal.. víc nelze prozradit....Musím se podívat na zfilmování knihy Lovci hlav. Podle fotek vypadá Harry přesně tak jak jsem si ho představovala.????

Alisce
26.11.2018

Nevím, jestli je to mnou nebo ne, ale poslední dobou mám poměrně problém s délkou knih o Harrym. Knížky jsou opravdu dlouhé. Na druhou stranu, když jsem se prokousala přes prostředek, kdy mě kniha moc nebavila, dočetla jsem Levharta během chvilky. Příběh opět napínavý a Harry mě jako vždy bavil.

annettka1098
25.11.2018

Prvních 400 stránek bylo brilantních. Přečetla jsem je jedním dechem. Bavila mne nejen linka Harryho Hola, ale i detektivní příběh samotný (což mi chybělo u dílů 1-4, kde mne bavilo jen jak to bude dál s Harrym). ALE!! Odrovnalo mne posledních 300 stran. Nutila jsem se dočíst. Už to bylo strašně překombinavané, zbytečně natahované. Škoda...

Dominika13
17.11.2018

Nesbo mě zase nezklamal! Jeho důmyslné a spletité příběhy jsou skvělé! Zajímalo by mě, kam chodí na nápady svých méně obvyklých vraždících nástrojů. Pro mě opět obrovské překvapení. Smekám a děkuji.

VeruB
17.11.2018

Slabší začátek knihy, ale možná je to jen můj dojem, ale pak klasický Nesbo a jeho poutavý strhující příběh, který se podle mého názoru začíná docela opakovat. V této knize se hodně objevují odkazy na předešlé knihy a příběhy, jako by se s námi Harry loučil, ale přesto víte, že se vrátí. Tak snad bude lepší, silnější a ještě větší svůdník všech policistek, už je z něho totiž dost troska, jak fyzicky tak psychicky. Ještě ne/chápu, proč se tato kniha jmenuje levhart, pořád je tam nějaký přízrak přízrak, že by pokračování příště ...

hanka9238
09.11.2018

Bomba, napinave od zacatku az do konce. Harry je proste hrdina, chlapak. Za me top.

SadUnicorn
05.11.2018

Tak tenhle díl rozhodně nepatří k mým oblíbeným. Naopak. Popravdě, líbil se mi nejméně. Ne, že by Levhart nebyl dobře napsaný, ale když jsem knihu dočetla, byla jsem zklamaná. Samozřejmě vím, že Harry nemůže být vždy bezvýhradně kladný hrdina (to je jeden z důvodů, proč mám tuhle sérii tak ráda). Přesto jsem měla na konci vztek. Prostě vztek a nic jiného. Je mi jasné, že vše nemůže vždy dopadnout podle našich představ, ale už proto, že Kaju nemám vůbec ráda, byla jsem skutečně naštvaná. Kaja je rozhodně nejnesympatičtější protějšek pro Harryho, jaký kdy v sérii byl. A dost možná i nejnesympatičtější ženská postava vůbec. Prostě od začátku do konce jsem ji nemohla ani cítit. Kniha mi i přišla zbytečně dlouhá a myslím si, že např. v Pentagramu bylo více děje na méně stránkách.

dadako
05.11.2018

Stále stoupající kvalita. Nemůžu se od čtení odtrhnout a jakmile dočtu jednu, okamžitě otvírám díl následující. I přes upozornění od kamarádů, že první díly jsou slabší jsem zvolil četbu postupně všech dílů a nelituji toho. Vím, že kdybych si měl po Sněhulákovi nebo Levhartovi přečíst jeden z prvních dílů, nebylo by to ono.

elena2054
30.10.2018

Kniha půjčena od kolegyně ještě s Pentagramem a Přízrakem.
Levhart přečten jako první.
Knihu jsem slupla za tři dny, protože je přesně mým šálkem kávy. Styl psaní mi velice vyhovuje a hodně mi připomíná Miniera, od kterého mám s nadšením přečtené dvě knihy.
Chci tím říct, že mně je jedno, kolik má kniha stran nebo kolik je v ní jmen či postav, pro mne je důležité, zda mi skvěle funguje představivost a zda jsem součástí děje, což mi zde perfektně fungovalo.
Hlavně tehdy, když se mi vyhodily pojisty a já ve tmě slyšela divné zvuky.
Má první kniha od autora a rozhodně ne poslední. Už mám otevřen Pentagram.
Shrnutí : skvělá kniha, stran přiměřeně, postav tak akorát, děj i popis krásný, spád dobrý.
Za mě plný počet.

Katulinka69
21.10.2018

HH :),super.

Alexxxka
18.10.2018

Tahle knížka mě držela od první až po poslední stránku v pozoru. Přečetla jsem za 2 dny. Doporučuji U této knihy se čtenář rozhodně nudit nebude.

Wladimirski
07.10.2018

Rafinované, napínavé, poutavé. Udržet čtenářovu pozornost na 700 stranách bez nezáživných pasáží je výkon hodný velkého autora. Ačkoli některé detaily působí značně nereálně (např. co Harry H. všechno přežije, či jak vychází časové souhry) celkově je příběh přijatelný. Zápletky, falešné stopy, zdánlivá rozuzlení a nové směry, trocha akčních scén, to vše v inteligentním pojetí. Celá dosavadní série případů HH je zážitkem a Levhart je výborný mezi výbornými. Další pokračování rozhodně "přistanou" v mé knihovně :-)

Ticiana
03.10.2018

Tak tahle se mi líbila zatím nejvíc. Leopoldovo jablko... nevím, jak to někoho může napadnout. Líbili se mi i zvraty a samozřejmě Harry zas unikl smrti.

VeronikaAug
24.09.2018

Levhart je po Sněhulákovi moje druhá kniha od Nesba. I když jsem si myslela, že Sněhulák je ten Top, musím říct, že Levhart má úplně stejnou skvělou úroveň. Co na tom, že Harry je nesmrtelnej a příběhy jsou těžko uvěřitelné, u Nesba si nepotřebuju myslet, že takhle by se to mohlo stát. Chci akci, nečekané zvraty, šokující odhalení a plno živočišné vášně a to přesně Nesbo nabízí. 720 stran bez chvilky nudy. To chceš. Těším se na další díl a Levharta doporučuju.
P.S.: jen doufám, že nikoho nenapadne tohle zfilmovat jako Sněhuláka, který dopadl spíš jako Huhulák.

nik077
02.09.2018

Dočetla jsem další příběh H.H....opět bezva čteníčko....kniha mě velice bavila....

oskli
28.08.2018

Úplně jsem zapomněla knihu hodnotit a teď, po 14 dnech, si ji skoro nedokážu vybavit. Kniha se četla dobře, ale přišla mi tentokrát nějak překombinovaná, těžko uvěřitelná. Nebavila mě tak, abych na ni myslela už přes den a těšila se, že ji večer otevřu. I Harry mě tentokrát nějak štval :-P Přitom vím, že následující díly jsou super, ty už mám bohužel přečtené. Ale těším se na Žízeň, ta mi ještě chybí.

Enrs
23.08.2018

U této knihy jsem nabyla dojem, že Nesbo má v šuplíku A4, podle které bod po bodu postupuje, až k předvídatelnému trpkému konci s přesně dávkovanou pachutí smrti. Dlouho mi trvalo, než jsem jeho spisovatelskému géniu upadajícímu sem tam do stereotypu dala druhou šanci. Ale rozhodně jsem nelitovala.

u_marketa
19.08.2018

Tenhle díl už byl tak neuvěřitelně ustřelenej, že jsem se v závěru usmívala - protože mi bylo jasný, že i svoji třetí smrt v jedné knize Harry přežije (a ještě bude s rozmlácenou čelistí pronášet chytrý řeči). Ale na mě to funguje, nepamatuju si, kdy naposled jsem knížky hltala takhle rychle. Pět dílů jsem se do toho nemohla dostat, u Pentagramu jsem si vyloženě říkala, proč to pořád čtu? Ale u Spasitele přišel zlom - velký podíl na tom má to, že Harry zestárl a přestal se chovat iracionálně a jako nezodpovědný dítě (občas se ještě projeví, ale je mi jasný, že v něm zvítězí morálka a jeho vlastní pracovní disciplína), a taky asi to, že jsem ho kvůli těm neuvěřitelným příhodám, který se kolem něj dějou a který přežil, přestala brát jako blbě vykreslenýho policajta - prostě to má být nedostižnej akční hrdina. A taky se mi dost zalíbilo Oslo. Ty výlety do Afriky v Levhartovi byly ale dost zajímavý a jsem ráda, že se u Harryho střídají aspoň navštívený kontinenty, když ta ne... ehm, moje neoblíbená Ráchel pořád zůstává. :) Jo a snad se autorovi až moc nezalíbila zápletka s tím, že čtvrtina postav má jiné rodiče, než si myslí ona nebo její okolí, po dvou knížkách už toho bylo dost. :) Tak jo, dávám hodně hvězdiček a těším se na další akční příhody!