Levhart

od:


KoupitKoupit eknihu

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/161632/harry-hole-levhart-nbX-161632.jpg 4.62180

Série:

Harry Hole (8.)

Orig. název:

Panserhjerte (2009)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Kniha Zlín
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (411)

Přidat komentář
hanka9238
09. listopadu

Bomba, napinave od zacatku az do konce. Harry je proste hrdina, chlapak. Za me top.

SadUnicorn
05. listopadu

Tak tenhle díl rozhodně nepatří k mým oblíbeným. Naopak. Popravdě, líbil se mi nejméně. Ne, že by Levhart nebyl dobře napsaný, ale když jsem knihu dočetla, byla jsem zklamaná. Samozřejmě vím, že Harry nemůže být vždy bezvýhradně kladný hrdina (to je jeden z důvodů, proč mám tuhle sérii tak ráda). Přesto jsem měla na konci vztek. Prostě vztek a nic jiného. Je mi jasné, že vše nemůže vždy dopadnout podle našich představ, ale už proto, že Kaju nemám vůbec ráda, byla jsem skutečně naštvaná. Kaja je rozhodně nejnesympatičtější protějšek pro Harryho, jaký kdy v sérii byl. A dost možná i nejnesympatičtější ženská postava vůbec. Prostě od začátku do konce jsem ji nemohla ani cítit. Kniha mi i přišla zbytečně dlouhá a myslím si, že např. v Pentagramu bylo více děje na méně stránkách.

dadako
05. listopadu

Stále stoupající kvalita. Nemůžu se od čtení odtrhnout a jakmile dočtu jednu, okamžitě otvírám díl následující. I přes upozornění od kamarádů, že první díly jsou slabší jsem zvolil četbu postupně všech dílů a nelituji toho. Vím, že kdybych si měl po Sněhulákovi nebo Levhartovi přečíst jeden z prvních dílů, nebylo by to ono.

elena2054
30. října

Kniha půjčena od kolegyně ještě s Pentagramem a Přízrakem.
Levhart přečten jako první.
Knihu jsem slupla za tři dny, protože je přesně mým šálkem kávy. Styl psaní mi velice vyhovuje a hodně mi připomíná Miniera, od kterého mám s nadšením přečtené dvě knihy.
Chci tím říct, že mně je jedno, kolik má kniha stran nebo kolik je v ní jmen či postav, pro mne je důležité, zda mi skvěle funguje představivost a zda jsem součástí děje, což mi zde perfektně fungovalo.
Hlavně tehdy, když se mi vyhodily pojisty a já ve tmě slyšela divné zvuky.
Má první kniha od autora a rozhodně ne poslední. Už mám otevřen Pentagram.
No a jelikož jsem lakomá, nepůjde mi série s HH po sobě.
Ale kdo ví, třeba po přečtení té druhé knihy dojdu k přesvědčení, že budu lakomá míň a pořídím si (za peníze a ne žebráním o půjčení) nejprve všechny předchozí knihy ze série.
Shrnutí : skvělá kniha, stran přiměřeně, postav tak akorát, děj i popis krásný, spád dobrý.
Za mě plný počet.

Katulinka69
21. října

HH :),super.

Alexxxka
18. října

Tahle knížka mě držela od první až po poslední stránku v pozoru. Přečetla jsem za 2 dny. Doporučuji U této knihy se čtenář rozhodně nudit nebude.

Wladimirski
07. října

Rafinované, napínavé, poutavé. Udržet čtenářovu pozornost na 700 stranách bez nezáživných pasáží je výkon hodný velkého autora. Ačkoli některé detaily působí značně nereálně (např. co Harry H. všechno přežije, či jak vychází časové souhry) celkově je příběh přijatelný. Zápletky, falešné stopy, zdánlivá rozuzlení a nové směry, trocha akčních scén, to vše v inteligentním pojetí. Celá dosavadní série případů HH je zážitkem a Levhart je výborný mezi výbornými. Další pokračování rozhodně "přistanou" v mé knihovně :-)

Ticiana
03. října

Tak tahle se mi líbila zatím nejvíc. Leopoldovo jablko... nevím, jak to někoho může napadnout. Líbili se mi i zvraty a samozřejmě Harry zas unikl smrti.

VeronikaAug
24. září

Levhart je po Sněhulákovi moje druhá kniha od Nesba. I když jsem si myslela, že Sněhulák je ten Top, musím říct, že Levhart má úplně stejnou skvělou úroveň. Co na tom, že Harry je nesmrtelnej a příběhy jsou těžko uvěřitelné, u Nesba si nepotřebuju myslet, že takhle by se to mohlo stát. Chci akci, nečekané zvraty, šokující odhalení a plno živočišné vášně a to přesně Nesbo nabízí. 720 stran bez chvilky nudy. To chceš. Těším se na další díl a Levharta doporučuju.
P.S.: jen doufám, že nikoho nenapadne tohle zfilmovat jako Sněhuláka, který dopadl spíš jako Huhulák.

nik077
02. září

Dočetla jsem další příběh H.H....opět bezva čteníčko....kniha mě velice bavila....

oskli
28. srpna

Úplně jsem zapomněla knihu hodnotit a teď, po 14 dnech, si ji skoro nedokážu vybavit. Kniha se četla dobře, ale přišla mi tentokrát nějak překombinovaná, těžko uvěřitelná. Nebavila mě tak, abych na ni myslela už přes den a těšila se, že ji večer otevřu. I Harry mě tentokrát nějak štval :-P Přitom vím, že následující díly jsou super, ty už mám bohužel přečtené. Ale těším se na Žízeň, ta mi ještě chybí.

Enrs
23. srpna

U této knihy jsem nabyla dojem, že Nesbo má v šuplíku A4, podle které bod po bodu postupuje, až k předvídatelnému trpkému konci s přesně dávkovanou pachutí smrti. Dlouho mi trvalo, než jsem jeho spisovatelskému géniu upadajícímu sem tam do stereotypu dala druhou šanci. Ale rozhodně jsem nelitovala.

u_marketa
19. srpna

Tenhle díl už byl tak neuvěřitelně ustřelenej, že jsem se v závěru usmívala - protože mi bylo jasný, že i svoji třetí smrt v jedné knize Harry přežije (a ještě bude s rozmlácenou čelistí pronášet chytrý řeči). Ale na mě to funguje, nepamatuju si, kdy naposled jsem knížky hltala takhle rychle. Pět dílů jsem se do toho nemohla dostat, u Pentagramu jsem si vyloženě říkala, proč to pořád čtu? Ale u Spasitele přišel zlom - velký podíl na tom má to, že Harry zestárl a přestal se chovat iracionálně a jako nezodpovědný dítě (občas se ještě projeví, ale je mi jasný, že v něm zvítězí morálka a jeho vlastní pracovní disciplína), a taky asi to, že jsem ho kvůli těm neuvěřitelným příhodám, který se kolem něj dějou a který přežil, přestala brát jako blbě vykreslenýho policajta - prostě to má být nedostižnej akční hrdina. A taky se mi dost zalíbilo Oslo. Ty výlety do Afriky v Levhartovi byly ale dost zajímavý a jsem ráda, že se u Harryho střídají aspoň navštívený kontinenty, když ta ne... ehm, moje neoblíbená Ráchel pořád zůstává. :) Jo a snad se autorovi až moc nezalíbila zápletka s tím, že čtvrtina postav má jiné rodiče, než si myslí ona nebo její okolí, po dvou knížkách už toho bylo dost. :) Tak jo, dávám hodně hvězdiček a těším se na další akční příhody!

Pavla79
23. července

Další naprosto uzasny dil... I když preci jenom.., no, kolikrat ještě prezije nemozne..? ;) A v 2019 vyjde 12. dil s Harrym :)

Pagin7
16. července

Čtu sérii postupně od 1.dílu a udělal jsem dobře. Jinak by mi některé souvislosti utíkali a je zbytečné se o ně okrádat. Proto to doporučuji i vám, kdo jste si s Harrym ještě nic nezačli :-)
Děj příběhu je originální, kniha čtivá, rozsáhlá a vše do sebe zapadá jako Leopoldovo jablko do úst..
Není to nejlepší kniha s Harrym, ale pořád je výborná. Za mě 4*
A věděli jste, že v Norsku žijí levharti ?

jaw
10. července

ano, od začátku do konce člověk nemá potuchy kdo asi.... ale čtu asi 5.knihu /Harry Hole) a začíná mi to připadat jako pořád stejný scénář....navíc ta jeho loajalita k Bellmanovi...no to by přeci snad nikdo nevydržel, nebo lidé jsou takoví????

Řihis
09. července

Harry Hole je prostě borec! :-D Další pro mě skvělý příběh. Občas pěkně zamotaný, kdy už jsem si myslel, že ho mají...a ono to zase dopadlo úúúúplně jinak! :-) Ale že jsou v těch policejních sborek hajzlící... Levhart zavrčel, já jsem spokojený a jdu na další díl, už se nemůžu dočkat. Neváhejte a čtěte. :-P

whiolet
22. června

Můj život už nebude takový jaký býval, protože doteď jsem chodila do knihovny a když jsem narazila na Harryho nadšením jsem skákala mezi regály.
Co na tom, že jsem sérii četla na přeskáčku, stejně to byla nezapomenutelná jízda.
Levhart je pro mě poslední díl a já si ho náležitě užila.
Bylo to v to všechno a bylo to super.

Ajrad1981
03. června

Typický Nesbo a Harry Hole - vraždy, politikaření, alkohol, nečekané zvraty, omyly (i mistr Harry se občas utne). Harryho schopnost přežít klinickou smrt je neuvěřitelná - a nevím, jestli toho už nebylo moc, i kočka má životů jen devět!
I přesto to je skvělá knížka a jednu hvězdičku strhávám hlavně za to, že se hlavně na konci všechno stane v poslední možné vteřině (nevím, jak jinak to napsat, abych nespoilerovala). Prostě mi to přišlo už na hraně uvěřitelnosti.

Endofhope
26. května

Doporučuji všem. Kniha s úžasným začátkem a lehce smutným koncem...

EleanorJane
24. května

Mistrovsky zamotaný příběh. Zase byl vrahem někdo, do koho bych to neřekla. Brilantní popis vás přímo vtáhne do děje. Máte pocit, že se na vraždu díváte z blízka.Tak jako jeho ostatní, je i tato kniha úžasná...

ZuzanaHabi
24. května

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Levhart patří v této sérii mezi top knihy, možná kvůli Kongu, možná kvůli napětí, opravdu se mi velmi líbila.Kniha je velmi čtivá, napínavá, vraha v tomto díle prostě neodhalíte! Vřele doporučuji

Dajada
08. května

Dobrá kniha . J

Petule.k93
02. května

Až na ten občasný anglický text ( mohl být překlad), to bylo zase bezva počteníčko. Harry nezklamal. Opět jsem se sekla v tom kdo za tím vším byl :D

reeper
16. dubna

Sérii čtu postupně. Zatím mně nejvíc bavil Sněhulák a Červenka. Levhart je na úrovni Pentagramu a Nemesis.

Nickky
03. dubna

Osmý díl ze série. Osmý případ Harryho Holea.
Opět nesmírně čtivá kniha, která vás udrží v napětí do poslední stránky. Jo Nesbø navíc dokáže vytvořit tak propracované a reálné postavy, že z každé stránky cítíte jejich emoce, touhy a sny.

„Někdy si myslíme věci tolikrát a tak často, až máme dojem, že jsme je pronesli nahlas.”
Samotný detektiv Harry a jeho profesní/osobní eskapády či náklonnost k alkoholu nemusí být pro všechny čtenáře „to pravé ořechové”. Jenže právě tyto nedostatky z něj dělají člověka. Byl svědkem mnoha těžkých událostí a přišel o ty, na který mu záleželo. A protože nechce být znovu raněn, utápí své city v alkoholu. Navenek se projevuje tvrdým chováním bez respektu k autoritám. Ale tam uvnitř, hluboko pod povrchem, se nachází křehká duše, která chce milovat a pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují.

pepco
25. března

Nesbo - klasika - možná slabší než jiné

petronella1
18. března

Kniha se mi četla dobře, bylo to zajímavé, ale konec už mi přišel překombinovaný.

jana0378
15. března

Knize se nedá upřít, že je čtivá, má spád, pořád se tam něco děje, sondy do života postav mají většinou něco společného s dějem, případně se snaží navést na potenciálního vraha. Jen u osmé knihy toho má člověk trochu dost, protože se tam hodně věcí opakuje, jak už bylo zmíněno v recenzích dříve. A tak to najednou došlo do stádia, že mi to leze na nervy, co všechno Harrymu projde, kolik za něho lusknutím prstu vyhodí peněz z kapes daňových poplatníků, že zase vraha chytá sám nebo maximálně ve dvou, a opět u toho skoro umře. Začínám mít jedno velké přání, aby autor dostal koule a opravdu ho v nějaké dohledné době zabil, toho se ale podle počtu dílů asi nedočkám.

karolka
13. března

Nesnáším, když je v knize x rozhovorů v angličtině a překlad žádný.