Levhart

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/161632/harry-hole-levhart-nbX-161632.jpg 4.62134

Harry Hole (8.)

Panserhjerte (2009)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Kniha Zlín

nik077

Dočetla jsem další příběh H.H....opět bezva čteníčko....kniha mě velice bavila....

oskli

Úplně jsem zapomněla knihu hodnotit a teď, po 14 dnech, si ji skoro nedokážu vybavit. Kniha se četla dobře, ale přišla mi tentokrát nějak překombinovaná, těžko uvěřitelná. Nebavila mě tak, abych na ni myslela už přes den a těšila se, že ji večer otevřu. I Harry mě tentokrát nějak štval :-P Přitom vím, že následující díly jsou super, ty už mám bohužel přečtené. Ale těším se na Žízeň, ta mi ještě chybí.

Enrs

U této knihy jsem nabyla dojem, že Nesbo má v šuplíku A4, podle které bod po bodu postupuje, až k předvídatelnému trpkému konci s přesně dávkovanou pachutí smrti. Dlouho mi trvalo, než jsem jeho spisovatelskému géniu upadajícímu sem tam do stereotypu dala druhou šanci. Ale rozhodně jsem nelitovala.

u_marketa

Tenhle díl už byl tak neuvěřitelně ustřelenej, že jsem se v závěru usmívala - protože mi bylo jasný, že i svoji třetí smrt v jedné knize Harry přežije (a ještě bude s rozmlácenou čelistí pronášet chytrý řeči). Ale na mě to funguje, nepamatuju si, kdy naposled jsem knížky hltala takhle rychle. Pět dílů jsem se do toho nemohla dostat, u Pentagramu jsem si vyloženě říkala, proč to pořád čtu? Ale u Spasitele přišel zlom - velký podíl na tom má to, že Harry zestárl a přestal se chovat iracionálně a jako nezodpovědný dítě (občas se ještě projeví, ale je mi jasný, že v něm zvítězí morálka a jeho vlastní pracovní disciplína), a taky asi to, že jsem ho kvůli těm neuvěřitelným příhodám, který se kolem něj dějou a který přežil, přestala brát jako blbě vykreslenýho policajta - prostě to má být nedostižnej akční hrdina. A taky se mi dost zalíbilo Oslo. Ty výlety do Afriky v Levhartovi byly ale dost zajímavý a jsem ráda, že se u Harryho střídají aspoň navštívený kontinenty, když ta ne... ehm, moje neoblíbená Ráchel pořád zůstává. :) Jo a snad se autorovi až moc nezalíbila zápletka s tím, že čtvrtina postav má jiné rodiče, než si myslí ona nebo její okolí, po dvou knížkách už toho bylo dost. :) Tak jo, dávám hodně hvězdiček a těším se na další akční příhody!

Pavla79

Další naprosto uzasny dil... I když preci jenom.., no, kolikrat ještě prezije nemozne..? ;) A v 2019 vyjde 12. dil s Harrym :)

Pagin7

Čtu sérii postupně od 1.dílu a udělal jsem dobře. Jinak by mi některé souvislosti utíkali a je zbytečné se o ně okrádat. Proto to doporučuji i vám, kdo jste si s Harrym ještě nic nezačli :-)
Děj příběhu je originální, kniha čtivá, rozsáhlá a vše do sebe zapadá jako Leopoldovo jablko do úst..
Není to nejlepší kniha s Harrym, ale pořád je výborná. Za mě 4*
A věděli jste, že v Norsku žijí levharti ?

jaw

ano, od začátku do konce člověk nemá potuchy kdo asi.... ale čtu asi 5.knihu /Harry Hole) a začíná mi to připadat jako pořád stejný scénář....navíc ta jeho loajalita k Bellmanovi...no to by přeci snad nikdo nevydržel, nebo lidé jsou takoví????

Řihis

Harry Hole je prostě borec! :-D Další pro mě skvělý příběh. Občas pěkně zamotaný, kdy už jsem si myslel, že ho mají...a ono to zase dopadlo úúúúplně jinak! :-) Ale že jsou v těch policejních sborek hajzlící... Levhart zavrčel, já jsem spokojený a jdu na další díl, už se nemůžu dočkat. Neváhejte a čtěte. :-P

whiolet

Můj život už nebude takový jaký býval, protože doteď jsem chodila do knihovny a když jsem narazila na Harryho nadšením jsem skákala mezi regály.
Co na tom, že jsem sérii četla na přeskáčku, stejně to byla nezapomenutelná jízda.
Levhart je pro mě poslední díl a já si ho náležitě užila.
Bylo to v to všechno a bylo to super.

Ajrad1981

Typický Nesbo a Harry Hole - vraždy, politikaření, alkohol, nečekané zvraty, omyly (i mistr Harry se občas utne). Harryho schopnost přežít klinickou smrt je neuvěřitelná - a nevím, jestli toho už nebylo moc, i kočka má životů jen devět!
I přesto to je skvělá knížka a jednu hvězdičku strhávám hlavně za to, že se hlavně na konci všechno stane v poslední možné vteřině (nevím, jak jinak to napsat, abych nespoilerovala). Prostě mi to přišlo už na hraně uvěřitelnosti.

Endofhope

Doporučuji všem. Kniha s úžasným začátkem a lehce smutným koncem...

EleanorJane

Mistrovsky zamotaný příběh. Zase byl vrahem někdo, do koho bych to neřekla. Brilantní popis vás přímo vtáhne do děje. Máte pocit, že se na vraždu díváte z blízka.Tak jako jeho ostatní, je i tato kniha úžasná...

ZuzanaHabi

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Levhart patří v této sérii mezi top knihy, možná kvůli Kongu, možná kvůli napětí, opravdu se mi velmi líbila.Kniha je velmi čtivá, napínavá, vraha v tomto díle prostě neodhalíte! Vřele doporučuji

Dajada

Dobrá kniha . J

Petule.k93

Až na ten občasný anglický text ( mohl být překlad), to bylo zase bezva počteníčko. Harry nezklamal. Opět jsem se sekla v tom kdo za tím vším byl :D

reeper

Sérii čtu postupně. Zatím mně nejvíc bavil Sněhulák a Červenka. Levhart je na úrovni Pentagramu a Nemesis.

Nickky

Osmý díl ze série. Osmý případ Harryho Holea.
Opět nesmírně čtivá kniha, která vás udrží v napětí do poslední stránky. Jo Nesbø navíc dokáže vytvořit tak propracované a reálné postavy, že z každé stránky cítíte jejich emoce, touhy a sny.

„Někdy si myslíme věci tolikrát a tak často, až máme dojem, že jsme je pronesli nahlas.”
Samotný detektiv Harry a jeho profesní/osobní eskapády či náklonnost k alkoholu nemusí být pro všechny čtenáře „to pravé ořechové”. Jenže právě tyto nedostatky z něj dělají člověka. Byl svědkem mnoha těžkých událostí a přišel o ty, na který mu záleželo. A protože nechce být znovu raněn, utápí své city v alkoholu. Navenek se projevuje tvrdým chováním bez respektu k autoritám. Ale tam uvnitř, hluboko pod povrchem, se nachází křehká duše, která chce milovat a pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují.

pepco

Nesbo - klasika - možná slabší než jiné

petronella1

Kniha se mi četla dobře, bylo to zajímavé, ale konec už mi přišel překombinovaný.

jana0378

Knize se nedá upřít, že je čtivá, má spád, pořád se tam něco děje, sondy do života postav mají většinou něco společného s dějem, případně se snaží navést na potenciálního vraha. Jen u osmé knihy toho má člověk trochu dost, protože se tam hodně věcí opakuje, jak už bylo zmíněno v recenzích dříve. A tak to najednou došlo do stádia, že mi to leze na nervy, co všechno Harrymu projde, kolik za něho lusknutím prstu vyhodí peněz z kapes daňových poplatníků, že zase vraha chytá sám nebo maximálně ve dvou, a opět u toho skoro umře. Začínám mít jedno velké přání, aby autor dostal koule a opravdu ho v nějaké dohledné době zabil, toho se ale podle počtu dílů asi nedočkám.

karolka

Nesnáším, když je v knize x rozhovorů v angličtině a překlad žádný.

Nikolsimkova

Opět super :)

mautina7

Další zhlnutá Nesbovka. Mám k ní dvě poznatky, zaprvé jsem jí měla číst dřív po Sněhulákovi, jelikož teď už jsem u některých narážek na předchozí díl tápala a zadruhé to rozuzlení už bylo trochu překombinované.

Beky

Neuvěřitelné!!!
Úžasný, strhující, napínavý, překvapivý, promyšlený, energický a zajímavý příběh, který vás jen tak nepustí ...

silhavaemilka

Za mě zatím nejlepší díl s Harrym. Kniha mě moc bavila už se moc těším na další díl.

Dreisii

Moje druhá knížka od Nesba a jsem nadšená,po sněhulákovi jsme se bále že už to nemůže být lepší :) Jen tak dál....

ivag

Četla jsem, ale ke konci už toho na mě bylo moc. Pro mě jsou daleko lepší knihy od Nesba.

MirekMM

Formálně skvěle napsané, příběh extrémně překombinovaný, naprosto neuvěřitelný - kolikrát zcela zbytečně (scéna v horské chatě, konec, ale i vražedný "nástroj"). Nevybavím si snad žádnou jinou knihu, kde by byl mezi kvalitou zpracování a samotným nápadem tak propastný rozdíl.

hroneczek

Myslela jsem si, že Nesbeho už trochu znám a vraha tuším zhruba od třetiny knihy. Zase jsem to netrefila... Jinak kniha skvělá, jako všechny ostatní!

TheGoldenHill

Napínavé čtení - skoro do poslední stránky. Knihu doporučuji na dlouhé zimní večery. Za mě dávám 1* .