Levhart

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal. -- zdroj: www.kosmas.cz --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/161632/harry-hole-levhart-nbX-161632.jpg 4.61998
Série:

Harry Hole (8.)

Originální název:

Panserhjerte (2009)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (384)

Přidat komentář
petronella1
dnes

Kniha se mi četla dobře, bylo to zajímavé, ale konec už mi přišel překombinovaný.

jana0378
15. března

Knize se nedá upřít, že je čtivá, má spád, pořád se tam něco děje, sondy do života postav mají většinou něco společného s dějem, případně se snaží navést na potenciálního vraha. Jen u osmé knihy toho má člověk trochu dost, protože se tam hodně věcí opakuje, jak už bylo zmíněno v recenzích dříve. A tak to najednou došlo do stádia, že mi to leze na nervy, co všechno Harrymu projde, kolik za něho lusknutím prstu vyhodí peněz z kapes daňových poplatníků, že zase vraha chytá sám nebo maximálně ve dvou, a opět u toho skoro umře. Začínám mít jedno velké přání, aby autor dostal koule a opravdu ho v nějaké dohledné době zabil, toho se ale podle počtu dílů asi nedočkám.

karolka
13. března

Nesnáším, když je v knize x rozhovorů v angličtině a překlad žádný.

Nikolsimkova
08. března

Opět super :)

mautina7
23. února

Další zhlnutá Nesbovka. Mám k ní dvě poznatky, zaprvé jsem jí měla číst dřív po Sněhulákovi, jelikož teď už jsem u některých narážek na předchozí díl tápala a zadruhé to rozuzlení už bylo trochu překombinované.

Beky
18. února

Neuvěřitelné!!!
Úžasný, strhující, napínavý, překvapivý, promyšlený, energický a zajímavý příběh, který vás jen tak nepustí ...

silhavaemilka
18. února

Za mě zatím nejlepší díl s Harrym. Kniha mě moc bavila už se moc těším na další díl.

Dreisii
14. února

Moje druhá knížka od Nesba a jsem nadšená,po sněhulákovi jsme se bále že už to nemůže být lepší :) Jen tak dál....

ivag
08. února

Četla jsem, ale ke konci už toho na mě bylo moc. Pro mě jsou daleko lepší knihy od Nesba.

MirekMM
05. února

Formálně skvěle napsané, příběh extrémně překombinovaný, naprosto neuvěřitelný - kolikrát zcela zbytečně (scéna v horské chatě, konec, ale i vražedný "nástroj"). Nevybavím si snad žádnou jinou knihu, kde by byl mezi kvalitou zpracování a samotným nápadem tak propastný rozdíl.

hroneczek
28. ledna

Myslela jsem si, že Nesbeho už trochu znám a vraha tuším zhruba od třetiny knihy. Zase jsem to netrefila... Jinak kniha skvělá, jako všechny ostatní!

TheGoldenHill
21. ledna

Napínavé čtení - skoro do poslední stránky. Knihu doporučuji na dlouhé zimní večery. Za mě dávám 1* .

brijana
21. ledna

Místy nezajímavé, místy jsem se nemohla odtrhnout. Naštěstí zajímavých kapitol bylo více. Konec hodně napínavý.

Petra153
05. ledna

Mám jen slova chvály. A má závislost se jmenuje Nesbo.

lindaofarim
31.12.2017

Jedna z nejlepších ze série HH. Překvapivý průběh. Napínavý konec. Krásně se to rozmotalo :-)

ronniejohns
27.12.2017

Knihu jsem četla na dovolené. Upřímně? Jeden den jsem se do ní tak začetla, že jsem nemohla spát, probudila se ve tři ráno a celý den jen četla a četla. Celkem jsem tak během jediného dne zvládla celkem 400 stran. Myslím, že to celkem vypovídá.

Gregorie
23.12.2017

Stejně jako Sněhulák - DOBRÉ! I Levhart není tuctová detektivka. Tajemný způsob vražd, ještě víc zhýralý HH a podezřelých je víc než dost. Děj strhne hned od první chvíle. Schéma se sice opakuje a konec se zbytečně vleče, ale Nesbo je tak dobrý, že mu čtenář leccos odpustí. Chvilku si od šikovného Nora odpočinu a na jaře se vrhnu na Červenku.

mmasterr
10.12.2017

Ač nerad čtu dlouhé romány, tady mi těch 700 stran rozhodně nevadilo. Moje druhá knížka o HH a myslím, že není poslední respektive mám nového "hrdinu" :)

davas
10.12.2017

Mezi každou knihou Nesba si dávám pauzy čtením jiných autorů ...pak vám přijde kniha jako naprostá pecka ...jak tady čtu,že se to někomu zdá, něco překombinované a jiné ...to je právě ono ...to je Nesbo ....takže 5 fíků za super čtení

tomai
09.12.2017

Skvělé!

Tirisa
16.11.2017

Celou sérii s Harry Holem miluji, teď ji také konečně čtu pěkně popořadě. Jak už tu bylo napsáno níže, jsou tu vzorce, které se opakují, mně to ale nějak vůbec nevadí. Už proto, že je to vždy aspoň v něčem trochu jinak a klobouk dolů, u každé knihy jsem stále znovu napjatá a hltám každé slovo. Nechápu, jak to autor dělá, ale pro mě osobně vytvořil nejlepší detektivní sérii, jakou jsem doposud četla a věřím tomu, že ani u 11. dílu se nebudu nudit a budu doufat, že přijde díl 12.

Atlantis
15.11.2017

Harry chlastá. Tak trochu. Zase.
Harry balí Ráchel. Tak trochu. Zase.
Harry má novou parťačku. Tak trochu. Zase.
Zločinec je nemocný. Tak trochu. Zase.

Že jste už někde podobný začátek hodnocení viděli? Tak to jste možná narazili na moji recenzi Sněhuláka. Nesbo se prostě opět, zas a znova drží svojí zajeté formulky. Nedá se mu ale upřít, že Levhart je zajímavá kniha, ale bohužel místy zbytečně zamotaná a překombinovaná.
Největším mínusem je asi neskutečně natahovaný konec, kdy prostě víte, jak to dopadne a ono to pořád ne a ne přijít. Méně je někdy více.

petra.kind
07.11.2017

Jestli se mi na postavě Harryho Holea něco líbí, tak je to především to, že nám není servírovaná postava dokonalého vyšetřovatele, který se nikdy nemýlí a vždy má pravdu. Jen pokud čtete knihy v sérii v rychlém sledu za sebou, tak se vzorec toho, kdo bude na konci opravdu tím vrahem, začíná trochu opakovat.

sMarty007
05.11.2017

Moje první kniha od Nesba. Dobře se čte, děj je napínavý a mnohokrát jsem byl překvapen zvraty. Snad jen ke konci se děj začal táhnout místo toho aby gradoval. I|přes to, doporučuji si přečíst.

lalikpepa
04.11.2017

Mé první setkání s Harrym Dírákem díky Knižní výzvě. Nic jiného jsem dosud od Nosbeho nepřečetla, takže nemohu srovnávat s ohledem na předchozí knihy, každopádně za mne velmi dobrá detektivka. Dírák je sice alkoholik, ale veskrze sympaťák, děj fičí jako namydlený blesk, jen občas jsou některé pasáže jakoby navíc a nemusely by v příběhu nutně být. Podle nadšených ohlasů jsem čekala asi nějakého krutopřísného psychopatického padoucha, Kavalír byl spíš vypočítavý než vyšinutý:) Tak uvidíme, co Sněhulák, na kterého se teď chystám. Jinak napětí pří čtení by se dalo od poloviny knihy krájet. Doporučuji.

St.Evelin
31.10.2017

HH je zase tady, ale malou výtku přeci jen mám - ten děj mohl být o kousek kratší. Některé pasáže jsou opravdu k uzoufání dlouhé. A hlavně na konci mi to přišlo vše strašně domotané dohromady. Ale i tak jsou to skvělé 4*!

vnimat_Krasu
29.10.2017

Napsat komentář, co by se k Nesbøvi dokonale hodil, měl bych vám nejdřív shrnout, kam že sem to chodil na základku a co sem ráno snídal. Levhart nepochybně disponuje autorskou kvalitou. Ale taky má přes sedm set stran, který by se daly krátit mašinkou trojkou. Smrtící jabko je prima. Námět jak z béčkovýho hororu taky. Vrah se tu ale odhaluje k uzoufání dlouho, a dostat pětikorunu za každou rozvitou, byť nepodstatnou postavu, pozvu vás všechny na večeři. Tohle prostě neni moje série.

ecila13
26.10.2017

Super detektivka.

U Nesboa mám obecně ráda zvraty. Z vraha se někdy vyklube oběť, nebo z oběti vrah.

Eva514
20.10.2017

Čte se dobře,ale čekala jsem víc podle recenzí od Harryho Hola. Né že po každém malém nezdaru se půjde opít jaký je to "chudáček"
Navíc styl psaní se opakuje. Pak ty ukvapené závěry tak jako ve Sněhulákovi.
Na to jaký expert to má být mi to přijde přehnané.

Brembelik745
03.10.2017

Jedna z nejlepších knih. Od začátku do konce probíhá vyšetřování. Nacházejí se nové a nové důkazy, pořád se něco zkoumá...pokud mate rádi detektivky typu Sherlock Holmes tak tuhle knihu doporučuji. Nejsou hluchá místa. Pořád se něco děje. Lehce se čte. Opravdu velmi zajímavé i když místy až moc morbidní čtení. Rozhodně DOPORUČUJI a dávám 5*.