Levhart

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal. -- zdroj: www.kosmas.cz --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/161632/harry-hole-levhart-nbX-161632.jpg 4.61771

Harry Hole (8.)

Panserhjerte (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

girdi

Opět jsem si sesbírala střípky dřív než HH, takže jsem na něho chvilkami byla naštvaná, proč nevidí, to co já, když je to TAK jasný :-) Ale celkové hodnocení je samozřejmě na jedničku s hvězdičkou. Perfektně vystavěný příběh, tetokrát velmi zajímavé střídání "exteriérů" a navíc několik nečekaných rozuzlení, která mi udělala radost.

DoDidDone

Levhart byl úžasný do nějaké stránky 500, pak to podle mě šlo z kopce. Vadila mi tam přemrštěnost snad všeho možného do sebe. Trochu mi připadalo, že od té části se kniha začala odehrávat v úplně jiném duchu, který se mi vůbec nelíbil. Kdyby kniha skončila okolo té stránky 500, bylo by to za pět hvězdiček, protože jsem byl se vším spokojený. V tu chvíli se všechno "vyřešilo" a mně se to líbilo.
Abych to srovnal s předchozími díly- musím říct, že mi připadá, že je každý díl psaný podle jakési šablony, pořád se odehrává to samé, abych pravdu řekl. Nesbo akorát změní vraha, styl jeho vraždění a motiv, jinak nevidím rozdíl. Možná proto se mi nejvíc líbil Spasitel, který byl úplně jiný v tom, že vraha znáte už od začátku. Třeba kvůli tomu se mi bude líbit i Přízrak, který, jak jsem si přečetl, je taky psaný jinak.
Harrymu bych přál, aby konečně zakotvil s Ráchel a zůstal tam u ní, aby ho pořád nevyhazovali z případů, aby se nestával terčem a držel se dál od alkoholu a spoléhal trochu na ostatní a nebyl tak tvrdohlavý.
Od série HH si budu muset dát pravděpodobně na nějakou dobu pauzu.
Vysoké hodnocení si kniha zaslouží už jen kvůli detailům, je vidět, že Nesbo si s tím dává práci a zjišťuje pro knihu obrovskou spoustu věcí a informací, takže si pozornost jistě zaslouží.

AnnaNešporová

Další příběh, který mě vtáhl do děje. Kniha se skvěle četla. Nemám tušení, jaké psát komentáře u dalších knih. Nesbo prostě píše skvěle!!

ren6939

Úterý odpoledne, středa odpoledne, čtvrtek skoro vůbec a pátek vydal za dva ... Jsem 100 stran do konce a nemůžu si dát "další noční" jako tomu bylo s Keplerovkou. Ale jinak hezky zamotaný. Po Spasiteli je to druhá kniha od Nesbø a narazila jsem na ni nahodou na pultu knihovny. Myslela jsem si "Do metra dobrá" a Nesbø nezklame. V nejhorším přejedete stanici (až dvě).

blonde_elis

Tak a moje první kniha od tohoto, poslední dobou velmi uznávaného, autora je za mnou. A musím říct, že se mu pozornosti dostává naprosto oprávněně.
Bylo to sice dlouhé - 720 stran opravdu není málo, ale přesto jsem se nenudila, což samo o sobě mluví za vše. Děj je opravdu zamotaný, postupem času stále víc a víc, až jsem se v tom chvílemi trochu ztrácela a musela třeba hledat v předchozích kapitolách, abych si některé věci osvěžila a dala dohromady. Jinak je to ale skvěle promyšlená zápletka. I hlavního hrdinu jsem si vážně oblíbila, něčím mi trochu připomínal takového Jamese Bonda ze Skyfallu.
Nicméně mi tato kniha poskytla opravdu dobrý čtenářský zážitek a nalákala mě přinejmenším na její předchozí díl - na Sněhuláka.

evca7271

Za me skvele.Zacatek uplna bomba,ale kdyby kniha byla trochu kratsi a ke konci se tak netahlo,tak budu uplne spokojena.

Skupa

Přišlo mi to kapánek delší než bylo nezbytně nutné,ale vůbec mi to nevadí:-)!!

vyvodka

Už to tady bylo zmíněno v několika předchozích komentářích: uměle natahovaný děj. Také jsem měla pocit, že 500 stránek by úplně stačilo. Je to opět výborná detektivka, napínavá a se zajímavým místem dění. Dala bych 4,5 hvězdičky.

mariposka

Nesbo je génius! 700 stran přečteno za 5 večerů a rán na dovolené.

MOu598

Četla jsem v září 2014. Podle mých poznámek:
Detektivka s kriminalistou Herry Hale.
Napínavé, s nepředvídatelnými a nepředvídanými zvraty.
Pěkné.

Acquenta

Začátek docela napínavý, ale pak to bylo strašně zdlouhavé a chvílemi i nudné.

sachista

Levhart mě příliš neuchvátil, o co víc jsem chválil Sněhuláka a Spasitele, o to víc mi připadne Levhart zbytečně natahovaný, kdyby Nesbo zredukoval román o 200-300 stránek, byl by z toho skvělý kriminální thriller s propracovanou detektivní zápletkou, kde do sebe všechny díly skládačky pěkně zapadnou. Místo toho jsme prvních sto stránek svědky přesvědčování a posledních sto stránek zbytečného, nereálného a překombinovaného laciného akčního thrilleru. Nepopírám, že se to čte samo, ale třista stran se dalo investovat jinak. Jsem zvědavý na Přízrak...

pedroK

Sněhulák, Levhart...jsou ty drsnější thrillery z pera mistra Jo Nesboa. Napínavý, dokonale promyšlený. Ale místy opravdu kruté scény. S další a další knihou Jo přitvrzoval, zdá se mi. Nicméně je to miláček Harry, kdo vás vzal za srdce, a tudíž máte smůlu, musíte číst a prožívat to s ním znova.

alcahanca

Perfektní. ..Napínavé od začátku až do konce. Leopoldovo jablko uff...šílená věcička. Levhart překonal i Sněhuláka.
A co se týče osobního života HH, při vztahu s Kajou jsem si už už myslela, že zapomene na Rachel... A zase nic, no tak snad příště

Alex.rrr

Další z pěkných příběhů svérázného detektiva. Případ se mi velice líbil, napínavé, čtivé. Osobní život HH zůstává pořád tak trochu divoký, ale uvidíme co přinesou další díly.

krevetinka

Jo Nesbo je prostě mistr a odvážím si říct, že je autorem těch nejlepších detektivek vůbec. Já, jako člověk, co normálně detektivky odmítá, jsem byla ze začátku mírně skeptická, ale Nesbo mě svým stylem psaní přesvědčil. Má dokonale promyšlený děj a když říkám dokonale, tak myslím dokonale. V každé jeho knížce se objevují takové ty "nudnější" pasáže, kdy si říkáte ,,Kdy už tohle skončí?" nebo ,,Vždyť je to tak nepodstatné", zkrátka se vás snaží jaksi zmást, ale na konci, až se celý příběh rozuzlí, vám všechno do sebe zapadne a zjistíte, že všechno v knize vlastně podstatné bylo. Nesbo vás po celou dobu knihy dokáže udržet v napětí a od jeho knih se jen těžko odtrhává. Knihu jsem četla před dvěma lety na dovolené a zlouskla jsem ji za pouhé 4 dny, ačkoliv je z celé HH série nejtlustší. Četla se prostě jedním dechem...:-) 5*

JelloBiafra

Po úspešnom vyriešení prípadu sériového vraha s prezývkou Snehuliak nečakala na Holeho sláva a vavríny. Ako sa dozvedáme v úvode, Harry sa po tomto prípade psychicky zhrútil a odišiel na dlhú dovolenku do Hong Kongu. Tu ho vyhľadá kriminalistka menom Kaja Solness a osloví ho s prosbou pomoci, pretože v Nórsku vyčína ďalší sériový vrah, o poznanie brutálnejší než bol Snehuliak. Ako tomu bolo v minulých knihách, zasa musí náš starý známy Hole nasadiť všetky svoje sily a dôvtip a vypátrať brutálneho hrdloreza, ktorý sa neštítí vôbec ničoho. Nebude to ale jednoduché, pretože vyšetrovanie komplikujú skorumpovaní fízly z organizácie Kripos i Holeho novovypestovaná závislosť na ópiu. Ona dvojica skorumpovaných špinavcov nesie mená Mikael Bellman a Truls Berntsen, práve títo dvaja kariéristi budú dominovať v ďalších dieloch, vrátane toho najnovšieho. Opäť sa jedná o psychicky náročnú záležitosť plnú krvi a brutálnych vrážd, pretože tentoraz zistíme, že dokonalou vražednou zbraňou sa môže stať aj účinné sekundové lepidlo.

Karborund

Tak tohle se četlo úplně samo.Napětí, dedukce, zvraty.Víc si od kvalitní krimi snad ani přát nejde.Po prvních dvou odvarech/Netopýr,Švábi/ jen samá laskomina.

Markushka

Mé očekávání, že se začtu do další povedené detektivky, která mě baví hlavním hrdinou, zajímavými popisy a širokým záběrem motivů lidského chování, se naplnilo. Velmi povedené. Nicméně závěr, kdy mnohonásobného vraha letí do neútěšného Konga vystopovat neozbrojená dvojice policistů, která jen díky štěstěně nepadne do nástrah a případ ´vyřeší´, mi připadal poněkud bondovský...

Jamilily

Po Sněhulákovi jsem měla hoooodnê vysoké očekávání vzhledem k dalšímu dílu, a ze začátku jsem byla lehce zklamaná-Čína, Kaja??? Po návratu do Norska už jsem tomu přicházela na chuť, ani velký objem stránek nevadil, jízda až do konce! Ani jsem nechtěla, aby kniha skončila. Po opakovaném přečtení ji dokonce stavím ještě výš, než Sněhuláka.

trudoš

Tradičně výborné. Jo Nesbø sice vyprávění zbytečně zaplňuje sekvencemi, které mají za účel diváka pouze zmást, ale podává je skutečně nápaditě, takže konzument je spokojený a koza najedená. A to i přesto, že je to okatě průhledné - kdykoliv není jmenován ten, o kom se aktuálně mluví, zákonitě se ve skutečnosti mluví o někom úplně jiném. S tím souvisí i snadnost rozpoznání vraha, tedy alespoň co se mne týče. Harrymu to samozřejmě trvá déle, ale o to zábavnější je pak finální střet dvou pancéřových srdcí. Navíc finta tu je a bez pardonu přiznávám, že jsem jí naletěl jako úplný začátečník.
Jediné co nakonec dokážu vytknout, je koncepce samotného románu - vraždy se začnou střádat už od prvních stran a vy před sebou vidíte těch zbývajících sedm stovek a je vám jasné, že rozřešení asi nepřijde za chviličku. Dost pravděpodobně tak po dočtení budete nějakou dobu lačnit po něčem přímočařejším, něčem, co jde rychle za svým cílem a nepotřebuje stovky stran k tomu, aby nějak zkomplikovalo zápletku.

Niu

Levharta jsem si stejně jako Sněhuláka chtěla po letech připomenout. Opravdu se nemůžu rozhodnout, která kniha z těch dvou je lepší :-) Skvělé, děsivá zápletka a opravdu hodně propracovaný děj. Ale jedno jsem nepochopila. Název knihy. Neustále se píše právě v této knize o přízraku, takže jsem chvilkama myslela, že čtu Přízrak. Doporučuji všemi deseti!

Loxias

Nektere konstrukce jsou uz dosti chatrne, postava Katrine a jeji motivace mi nejak nedava smysl, ale i tak to melo drive a cetlo se to skvele. Valka s Kriposem tomu dala novy naboj

-Endy-

Mám trochu problém s názvem této knihy - i kdyby se to jmenovalo Zmije, Sokol nebo Morče, vždycky by se to dalo nějak okecat.
Tlusté knihy mi nevadí, ale tady byl ten děj trochu nastavovaný. O 100-150 stran by se to určitě zkrátit dalo.
Taky se se mnou asi táhne stigma Sněhuláka. Četla jsem ho jako prvního a od té doby mi připadá, že ho žádná jiná "holeovka" nemůže překonat.
Ale jo, dobré to bylo. Prima nástroj ;)

dan-sam

Měl jsem období, kdy se mi nechtělo číst a tak jsem sáhnul po dalším dílu osvědčené série. A v tu chvíli jsem se začal stránkami řítit s rychlostí vlaku Oslo - Stavanger, který jistě nikde nestaví, neboť nebylo úniku a hltal jsem další a další kilometr...ehm, strany, samozřejmě.
Harry opět ve skvělé (?) formě, kdy člověk jen čeká co bude dál a občas proklíná fyzickou podstatu knih, kterým v polovině stran jednoduše nevěří že už bude konec příběhu. Je to dobře, napsat krátkou knihu by bylo pro Mr. Holeho škoda.

Hany.Honey

Napětí do více jak poloviny, pak čtení téměř bez dechu a jak se blíží konec smutek, že už to je zase za mnou, můj oblíbený hrdina sice zase vyvázl, ale opět s čím dál většími šrámy jak na těle, tak hlavně na duši. Už chci pro něj lepší konec. Jsem asi moc romantická.

Adelajda_4

Boží, naprosto! Skvělé pokračování Sněhuláka, od knihy jsem se nedokázala odtrhnout, než jsem ji dočetla.

Miliarda

O krapítek horší než Sněhulák, přesto se jedná o mistrné dílo, které mohu jen doporučit :)

Vandiba

Po předchozím díle trošku zklamání.. Někdy ve 3/4 knihy mi přišlo na mysl, že kniha klidně mohla být o 200 stránek kratší a čtenář by ani tak o nic nepřišel. Stejně tak mi lezlo na nervy ten nespočet postav, které v knize byly. Moc se mi líbilo prolínání se Sněhulákem a určitá empatie detektiva se sériovým vrahem. I přes určité zklamání sérii s HH nezavrhuji a těším se na další díl.

Helmii

Od knížky jsem se nemohla odlepit, bavila mě možná i víc, než Červenka.