Golema a džin v New Yorku

Golema a džin v New Yorku https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211022/mid_golema-a-dzin-v-new-yorku-Jpi-211022.jpg 4 68 32

V New Yorku roku 1899 se záhadným způsobem ocitnou dvě nadpřirozené bytosti. Šava je golema, stvořená z hlíny, která po smrti svého pána dorazí do Ameriky sama. Ahmad je džin, zrozený z ohně v syrské poušti. Před staletími ho beduínský kouzelník uvěznil v měděné láhvi a klempíř v dílně na Manhattanu ho z ní náhodně vypustí. V neznámém městě mezi přistěhovalci se golema i džin snaží přizpůsobit okolí a zatajit svou totožnost. Jsou totiž velmi odlišní a bojí se reakcí obyčejných lidí… Realistické vylíčení neopakovatelného tavicího kotle, ve kterém se z různých národností stávají Američané, v kombinaci s čirou fabulací bájných postav, vytváří vynalézavý a vzrušující příběh.... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Golem and the Jinni , 2013

zuzik2301
01.01.2018 1 z 5

Celkový příběh hodnotím kladně. Kniha se čte dobře. Co však ke čtení - i přesto potřebujete - je spousta, opravdu spousta trpělivosti.

Celkem mi vadilo množství postav, které v příběhu byly. Ze začátku knihy jsem měla pocit, že není o ničem jiném, než o představování stále nových a nových postav. Každý měl svůj příběh, který nějak souvisel s hlavními hrdiny. Také mi vadilo časté přeskakování od jedné postavy ke druhé a prolínání vzpomínek a skutečnosti. Chvílemi jsem se dost ztrácela v tom, co se vlastně zrovna děje.

Osobně se mi víc líbil příběh džina. Golema mě jednoduše rozčilovala svým chováním a celkovým postojem. Chápu, že to vyžadoval příběh, ale prostě jsem si ji nedokázala oblíbit.
Čí příběh jsem však nepochopila, byla Sophie. Není mi jasné proč tam byla, jaký měla význam, ani co s ní autorka zamýšlela, protože nevymyslela vůbec nic.

Denaille
14.03.2017 5 z 5

Asi už několikrát zaznělo, že jde o kouzelný, romantický příběh. Ano, ale já v něm vidím ještě daleko víc. Autorce se podařilo téměř dokonalé dílo, které mi bude ještě dlouho ležet v hlavě.
Džin a Golema, ačkoliv nebyli lidé, byli prostředkem, jak vyjádřit, čím vším se lidé v životě potýkají. Ať už jde o vztahy, kdy náš charakter a temperament je posuzován někým, kdo je úplně jiný než my, tak o sny a cíle, kterých chceme dosáhnout. Ukazuje nám zrcadlo, ve kterém vidíme, v čem chybujeme a neustále přemýšlíme o tom, kdo má pravdu.
Nebo je to vše dané nějakým vyšším záměrem vůči kterému jsme bezbraní a nemůžeme změnit směr?
Spíše než romantickým příběhem pro mě byla kniha velmi zajímavým fantasy filosofickým počinem, který nenáročně rozdmýchal moje mozkové závity a donutil mě opět přemýšlet o tom, jaký je smysl našeho života.

Yalka
20.07.2016 4 z 5

Tahle knížka se mi dostala do ruky úplnou náhodou a jsem za to ráda. I po roce od přečtení na ni stále myslím. Po přečtení anotace jsem se bála, co to bude za hloupost, ale úplně zbytečně. Autorka to skvěle vybalancovala. Rozhodně nejvíc mě tam zaujal americký melting pot skvěle vylíčený skrze příběhy několika desítek postav. (Pozor, je to místy poněkud zdlouhavé, hlavně flashbacky, nicméně já někdy mívám náladu na knížky přesně tohoto druhu, u kterých si užíváte, že jich pomalu ubývá, takže mi to nevadilo, právě naopak, knížka mi krásně sedla.)

Geramon
08.04.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem nejdříve přehlédl. A to by byla fakt chyba.
Náhodou jsem jí viděl v knihovně a řekl si že to tedy zkusím.
Nečekal jsem, že to bude tak zajímavá a parádní kniha.
Nemohl jsem se opravdu odtrhnout.
A navíc je to prvotina spisovatelky. Klobouk dolu.
Nevím proč, ale tak nějak jsem vždy dával přednost spisovatelům mužského pohlaví.
Ale po přečtení této knihy jsem změnil názor a hluboce se stydím za svůj dřívější názor.
Neboť toto je opravdu výkon.
Respekt a honem honem ať již napíše něco dalšího
Dávám 6 z pěti hvězdiček

Temná.Maky
06.01.2016 5 z 5

Tady mě navnadil název knihy,protože to bylo něco nového.Vubec nesklamala, celá kniha se mi velmi líbila a hlavně četla.Příběh byl zajímavý a uplně jiný než knihy s upíry,vlkodlaky atd.

Attia
10.05.2015 2 z 5

Bohužel jsem knihu nedočetla, ačkoliv musím pochválit velmi pěkný nápad a opravdu nevšední hlavní postavy. Na druhé straně mi však vadilo, jak je text zdlouhavý a místy nepřehledný kvůli prolínání vzpomínek a současného děje.
Doporučuji těm, kteří mají trpělivost dostatek :)

Lorrainee
09.01.2015 5 z 5

Neskutecne poutavy pribeh dvou nadprirozenych postav a jejich lidskych pruvodcu, pratel a nepratel, vypraveny vzdy z pohledu jednoho z nic. Nejzajimavejsi jsou ovsem pohledy Šavy a zvlaste Ahmada na lidi, jejich zvyky, povinnostia kazdodenni rutinu. Clovek se musi zarazit a premyslet jestli to plati i o nem. Postupne vse vygraduje k horkosladkemu spise otevrenemu konci. Tak je ale dobre, jiny by tam ani nepasoval.

Teraka
15.12.2014 5 z 5

Po všech těch čarodějích, upírech a vlkodlacích se mi dostala do ruky tahle odlišná fantasy s neotřelým nápadem. Možná trochu vleklý začátek,ale stojí za to se tím prokousat. Jsem nadšená :-).

kristyy
21.11.2014 2 z 5

Kniha má kouzelnou obálku a od první kapitoly mě zaujala. Bohužel asi po 100 stránkách mě začala nudit, tak jsem přeskakovala a přeskakovala, až jsem to vzdala :( Nebaví mě to :(

anishta
30.09.2014 5 z 5

Golema a džin? Co? Ano, to byla má první reakce na název knihy. Ale jakmile jsem začala číst, tak jsem si uvědomila, jak moc jsem se spletla. Krásný dobrodružný příběh s kapkou romance. Moc se mi to líbilo.

Maragad
20.09.2014 5 z 5

Přiznám se, že kniha mě hned zpočátku zaujala nádherným přebalem, ale příběhu samotného jsem se velmi bála. Rozhodně jsem nečekala tak dokonalý a kouzelný příběh, který jsem v knize našla. Román doporučuji všem čtenářům - starým i mladým, mužům i ženám. Nároční čtenáři jistě ocení hloubku příběhu, ti méně nároční si užijí aspoň pohádkovou linku. Každý si v příběhu přijde na své a nenajde se nikdo, kdo by si nepřál, aby kouzelný příběh měl i svůj kouzelný konec.

JanaDor
12.08.2014 5 z 5

Přiznávám se, že jsem knihu začala číst hlavně ze zvědavosti. Co to může být za příběh? Jak se mohou dvě rozdílné, vymyšlené postavy potkat a mít něco společného? Přemýšlela jsem nad knihou a upřímně připouštím, že jsem očekávala slátaninu všeho druhu. O to větší, přímo obrovské bylo pro mě překvapení, když jsem začala číst. Užívala jsem si a oceňovala fantazii příběhu. Kouzla a magie, současnost a minulost, dobro a zlo - to vše je podpořeno čtivostí a skvělým popisem charakterů i okolí. Mě se to líbilo a moc.

New York golem džinové romantasy

Autorovy knížky