Dvě mocné řeky

Dvě mocné řeky

Dvě mocné řeky je příběh Thomase Pepsi Rolfeho, syna indiánské princezny Pocahontas. Thomas se po smrti svého otce a vypuknutí náboženských nepokojů v Anglii vydává na cestu do Nového světa, aby zde zkusil štěstí na pozemku, který mu otec zanechal. Setkává se zde s přítelkyní z dětství Jane a jejím otcem, který velí základně bělochů, i se svým indiánským strýcem náčelníkem Parahuntem. Po zkoušce dospělosti je přijat mezi indiánské náčelníky a ožení se s Jane, čímž se dostává mezi dvě mocné řeky, mezi kterými se snaží udržet mír, jelikož chápe, že války nikomu nic dobrého nepřinesou. Pro čtenáře od 10 let. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138337/dve-mocne-reky-138337.jpg 4.613

Pocahontas (2.)

Two mighty rivers (1995)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Samuel

Aria131

Asi se mi maliličko víc líbil 1. díl, nejspíše kvůli tomu že jsem zbožňovla Pocahontas.
Druhý díl jsem přečetla taky asi za 3 dny, rozhodně potěšil.

barík612

Nádherná knížka stejně jako 1. díl. Všem ji vřele doporučuji.

kacaabba
18.04.2017

Druhý díl příběhu o Pocahontas. Respektive tentokrát o jejím synu Thomasovi. Obdobně jako u prvního dílu lze konstatovat, že se jedná o milou knihu. Není to asi něco převratného, ale máte možnost sledovat známý příběh z anglické kolonizace Severní Ameriky a dozvědět se při tom i o zvycích tamních indiánů - Algonkinů.

Mari Hanes

Mari Hanes