Dvanáctá karta

Středoškolačka Geneva Settleová se stala terčem nelítostného profesionálního zabijáka, který ji má z neznámých důvodů zavraždit. První pokus byl neúspěšný, ale vrah dal jasně najevo, že svůj úkol hodlá splnit: na místě činu zanechal dvanáctou tarotovou kartu, Viselce. Vyšetřování se ujímá věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a usilovně se snaží zjistit, kdo je oním profesionálním zabijákem a kdy hodlá udeřit znovu. Shromážděné indicie dovedou Rhyma k přesvědčení, že klíč k rozluštění záhady skrývá více než sto let starý případ bývalého otroka Charlese Singletona, který v 19. století sehrál významnou roli v hnutí za občanská práva, ale poté byl zatčen za krádež a zostuzen. Jeho pohnutý osud zpracovává Geneva ve své školní práci, mimo jiné i proto, že byl jejím předkem - a podle Rhyma nad ní právě z tohoto důvodu kdosi vyřkl rozsudek smrti. Rhyme se Sachsovou mají pouhé dva dny na to, aby nalezli odpověď na celou řadu otázek, chtějí-li Genevě zachránit život. Jakého zločinu se Charles kdysi opravdu dopustil? Jaké tajemství svým potomkům zanechal? Podařilo se Genevě odhalit něco tak významného, že kvůli tomu má zemřít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60045/big_dvanacta-karta-Lmp-60045.jpg 4.2796

Případy Lincolna Rhyma 6.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Twelfth Card, 2005

Kniha Dvanáctá karta

CharlesWard
11.11.2021

Doteď jsem si myslel, že autorova nejnudnější kniha je Kamenná opice. Ó, jak jsem se mýlil.

Chudák Jeffery jako by tu snad oni nevěděl, o čem to vlastně píše. BUM historická zápletka, která nemohla být hůře zvolena, BUM zvra(tek)1, dochází mi nápady BUM zvra(tek)2, krucipísek ono to vlastně nedává smysl.....BUM zvra(tek)3, a na závěr tramtadadá, pozor, teď to opravdu nebudete čekat..... BUM zvra(tek)4.

Sorry Jeffe, dávám jednu hvězdu za snahu.

Korunu tomu všemu pak nasadil, můj ebook s tiskovými chybami, až jsem se v průběhu thrilleru měl místy chuť rozřechtat na celé kolo. Složeniny typu Khom a podobné, teď asi dlouho nevyženu z hlavy...

Lumír23
23.10.2021

Inu, co k tomu napsat? Kam se bude autor dál v knihách posouvat? Poklekne hlavní hrdina po letech cvičení? Myslím, věřím a doufám, že další knihy už nebudou o glorifikaci ras, etnik a jinakosti (mám na mysli pohlaví a jejich varianty, sexuální orientaci, atd.), a vrátí se zase k detektivce. Za mě je tento způsob plýtvání časem.

ThomasRuhe
13.10.2021

Kniha se četla dobře, Deaver odvedl solidní práci, ale když porovnám tento případ Rhyme s dalšími, tak jeho úroveň dosahuje zhruba k průměru.

janina66
05.10.2021

I když je to má oblíbená serie, půjdu proti proudu. Nebavilo, nelíbilo. Naštěstí jsem vyposlechla jako audio, ale bohužel tentokrát namluvenou Miladou Čechovou a ne výborným Janem Vondráčkem, jako předešlé. Jen konec, Amélie s Ryhmem, to celé vylepšilo.

jaroiva
08.09.2021

Deaverův standard. To jsem ráda. Po Kamenné opici se zase vrátila čtivá detektivka. Sice antirasistické téma, ale ani mi to moc nevadilo. Nebyla to až taková agitka, jak by bývala mohla být.

Anette99
06.08.2021

Nájemní vrazi mě zase tolik nebaví, ale o to lepší bylo vyšetřování případu z doby minulé, kdy se ocitáme o cca 140 let zpátky. Zatím každá kniha originální a velice dobrá, tak snad tento trend vydrží.

Mil@n
11.07.2021

Poslouchám jako audio knihu, ale jsem čím dál víc přesvědčený o tom, že to nedoposlouchám. Ano, je to zmatené, přeplácané, nudné, zdlouhavé.

janik6969
28.06.2021

tak tohle byla snůška nesmyslů, celá kniha chvílemi hraničila s brakovou literaturou. Člověk by si řekl, že spisovatel začne na určité kvalitě svých schopností, a potom jeho kvality jen porostou, ale pan Deaver začal sérii absolutní peckou (sběratel kostí), pak ještě chvíli držel dech a pak najednou zvolí téma a zpracuje jej … absolutně zmateně, přeplácaně, nudně, bleee …. jsem rozčarovaná, škoda, že nejde dávat hvězdičky i do mínusu