Pátá planeta smrti 2: Peklo pirátů

Pátá planeta smrti 2: Peklo pirátů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28288/pata-planeta-smrti-peklo-piratu-28288.jpg 3 26 4

Planety smrti série

< 7. díl

Gigantická bitva o budoucí osud planety Pyrrus se neodvratně blíží. Piráti Henryho Morgana cítí kořist nevyčíslitelné hodnoty. Neví však, že se stali pouhými figurkami v riskantní partii rozehrané Jasonem dinAltem. Ani Jason ale netuší, zda pyrranská příroda zvítězí nad nejkrutějšími zabijáky celé Galaxie. Klíč ke všemu je pravděpodobně ukryt v Epicentru. Jaké tajemství se tam ukrývá? Dokáže Jason dinAlt rozluštit i tuto záhadu?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fantom Print

Deathworld Five: Deathworld vs. Filibusters , 1998

AnoMANder
06.02.2023 2 z 5

Zklamalo mě to v porovnání s klasickými třemi planetami smrti. Dlouho se nic nedělo, většinou jen pokec mezi piráty a Jasonem. Trochu mě překvapila velká důvěra Morgana v Jasonovi informace.
Samotná akce na Pyrru nebyla podána nijak poutavě.
Je to oddechovka na zimní večer.

Luigi1
15.05.2022 4 z 5

Podle mě nejslabší článek s předpoklkádaným koncem.

Meda77
24.11.2021 3 z 5

Opět kousek ze série, jak jsem už psal k ostatním, pro oddech a průměrné počteníčko proč ne.

TERRORDROME
08.10.2018 4 z 5

Pirátske peklo spočíva v tom, že sa všetci nahrnú na planétu smrti Pyrrus a spustia vyhladzovanie všetkého naštvaného živočíšstva. Celá kniha je tak vlastne jeden veľký výsadok a svištiaci masaker doplnený o reality show. Všetko totiž snímajú štáby a všetci v galaxii stavajú na výsledky boja. Cieľom prešpekulovaného plánu fikaného Hrdinu Jasona je ale samozrejme zničenie pirátov, ktorý sa v šialenom hurááá vytržení vrhajú do samovražedných akcií. Aj vďaka kompaktnej priamočiarosti sa moje hodnotenie vyšplhalo dosť vysoko, ale niečo predsa len ofrflať ( okrem stále nedoriešených maličkostí z predošlých dielov ) musím a to záverečný všetkoriešiaci zvrat ktorý bol príliš rýchly, vágny a vlastne o ničom. Ono, hrdinovia tejto ságy podľa mňa vôbec nemajú potenciál na čokoľvek viacdielne a centrovanie všetkých problémov vesmíru okolo planéty Pyrrus už vôbec nie. Toto vyvrcholenie často nezmyselného snaženia bolo zrejme najlepšie aké mohlo byť, ale naozaj už stačilo. Ešte vraj existuje ďalší diel, ale ten si asi strážia rusi ako štátne tajomstvo.

Autoři knihy

Harry Harrison