Dědictví Greystokeových

Dědictví Greystokeových https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140717/bmid_dedictvi-greystokeovych-KSm-140717.jpg 3 7 3

Mladí Američané Robbie a Jane se setkávají v hloubi africké džungle náhodou: Robbie na útěku z New Yorku před důsledky rodinné tragédie, Jane jako dcera šéfa skupiny dřevorubců působící bez povolení úřadů na území Konga. Když se čtrnáctiletá Jane jednoho dne náhle z tábora ztratí, Robbie se ji vydává na vlastní pěst do divočiny hledat. Je možné, že Jane unesli rwandští ozbrojenci, kteří operují na konžském území a přítomnost těžařů tolerují jen díky úplatkům? Nebo snad za dívčiným zmizením stojí neznámý a obávaný tvor, o jehož existenci si vyprávějí domorodí členové dřevorubeckého tý­mu? Nové převyprávění dobrodružství legendárního Tarzana z pera Andyho Briggse jejich ústředního hrdinu i další protagonisty citlivě a úspěšně přizpůsobuje čtenářům počátku jednadvacátého století, aniž by se zpronevěřilo výchozí situaci a půdorysu legendárního příběhu, a na britské literární scéně již autorovi vyneslo vlnu pochvalných recenzí a nadšených čtenářských ohlasů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Paseka

The Greystoke Legacy , 2011

pablovendat
02.02.2018 3 z 5

Není to tak zlá kniha. Jenže Tarzan se na scéně objevuje jen zřídka. Je to hlavně o těch ostatních - o dřevorubcích, povstalcích, ekologii. Tarzan zde bohužel nehraje hlavní roli.

hana4834
26.01.2017 2 z 5

Zajimavá kniha jen jsem čekala víc

kjama
15.01.2017 1 z 5

Na Tarzanovi jsem vyrostla, mám doma všech 24 dílů a některé cca pětadvacetkrát přečtené. Tuto knihu s Burroughsovým Tarzanem nelze srovnávat. Hlavní hrdinové mají pouze stejné jméno zkrácené do moderních podob (Esmee, Archie, ...), Tarzan používá stejné názvosloví, ale vše už bez vysvětlení to vyznívá směšně. Hlavními hrdiny jsou děti, jedná se tedy o knihu pro děti. Možná právě proto je jazyk chudý, oproštěný od složitých slov, aby mu dítě z doby iPodů rozumělo. Také proto má asi Jane Fb, iPhone a podobný hovadiny. Ta holka mě, mimochodem, nehorázně vytáčí. Je to rozmazlený fracek v pubertě. Tarzanovým posláním je zase lehat si před buldozery jako naši Zelení. Naprosto chybí takové to tajemno - Hic sunt leones! Kde jsou magická města a neobjevené kmeny? Možná by bylo lepší, kdyby pán svou knihu raději nepsal. Děti po ní nesáhnou a dospělé akorát naštve.

Tarzan

Andy Briggs