Vetřelci 5

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nutnost koexistence s vetřelci se stala záležitostí všedního života – a smrti, zatímco expanze lidstva napříč galaxií pokračuje. A navzdory tomu, že každé setkání se smrtícími xenomorfy zcela nevyhnutelně končí pohromou, lidská chtivost a arogance stejně nevyhnutelně podněcuje touhu po zkrocení démonických šelem a odhalení tajemství jejich biologie. Všechny tyto snahy spějí k proměně vetřelců na nástroj, s nímž si lidstvo vystaví ještě monstróznější budoucnost. Na dvě věci se však nikdy nesmí zapomínat, natožpak je podcenit: Na věčnou, nelítostnou smrtonosnost vetřelců a slepou, monumentální bláhovost lidí. Série Vetřelci amerického vydavatelství Dark Horse Comics zaznamenala velké úspěchy a nastavila vysokou laťku všem ostatním pokusům o rozšíření světa populárního filmu s pomocí komiksového zpracování. Pátá kniha vetřeleckých komiksů obsahuje další známé příběhy a přes 350 barevných stran od špičkových tvůrců oboru, jako například Johna Byrna, Marka Schultze, Johna Arcudiho, Richarda Corbena, Jima Woodringa, Guye Davise, Rona Marze, Bernieho Wrightsona a dalších....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93648/vetrelci-5-Vtm-93648.jpg 3.729
Série

Dark Horse Omnibus

Žánr
Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno, Crew, BB art
Orig. název

Aliens: Volume 5, 1993

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Vetřelci 5

Přidat komentář
ShamanElder
13. listopadu

Nebylo to to pravé Vetřelčí, ale jako fanda této série jsem to stejně zhltal jako hladový. Rozhodně to není nic podprůměrného, ale za tři hvězdy to ujde.

yaoiyuri
01.01.2018

Pátý omnibus se nese v duchu spíše kratších příběhů. Příběhů, které jsou většinou velmi dobře vypointované, ale přesto jaksi „povědomé“, navíc málokdy s výrazným hrdinou i nějakými „nezapomenutelnými“ momenty – v tomhle ohledu je motiv vetřelců značně vyčerpaný a vymáčknout z něj něco nového a originálního už je celkem problém, ale povídky jsou přesto stále velmi čtivé a zábavné.
Nejvíce se mi po dějové stránce líbilo Čarodějnictví, Šťastlivec a Náklad, zaujal mě i Strážný anděl, Unesený a Vetřelec. U Strážného anděla jsem si říkala, že místo nějakého anonymního humanoida by se na místo infikovaného dokonale hodil predátor (i když výsledný predalien by asi udělal větší paseku). Zbytek příběhů nenadchne, ale ani neurazí.


Plague
26.09.2017

Hodně různorodé příběhy co se týče délky, stylu vyprávění, dějového tempa i kresby ..... Zase nějaká změna a tím spíš se to neokouká – já jsem to velmi ocenil. Osobně jsem si víc užil kratší příběhy, než ty delší. Přišli mi takový cyničtější a cynik já jsem …. prej.
Čarodějnictví – 50%. Jeden ze tří delších příběhů a podle mě ten nejslabší v celé knize (možná ze všech vetřelců EVER). Oceňuju nápad, smíchat vetřeleckou zápletku s nábožensky degenerovanou grupou lidí. Realizace ale pokulhává. Příběh mi přišel zmatený a chvilkami jsem se ztrácel. Kresba se mi nelíbila.
Unesený – 80%. Dobrá myšlenka nemocného vetřelce, který obrátí ráj pro milionáře v peklo pro všechny. Pro změnu absence „hrdiny“ (klaďáka i záporáka) který by prošel od začátku až do konce, byla fajn. Pro změnu trochu té správné řežby. Cynikonec se mi líbil a kresba se taky povedla.
Přežití – 80%. Tenhle příběh jsem si užil trochu jinak, než jak jsem si vetřelce doteď užíval. MUSÍTE TOTIŽ MYSLET. Jeden hlavní protagonista, ale tři dějové linky, které se střídají a prolínají. CO je skutečnost, co je sen, co je minulost… jak říkám, příjemná změna. Kresba OK.
Náklad – 90%. První z kratších příběhů s okulahodícím koncem. Pašerák, který udá svého šéfa nemlže čekat, že nebude po zásluze odměněn. Krátké, zábavné a pěkně kreslené.
Vetřelec – 90%. Druhý z kratších příběhů s okulahodícím koncem. Vesmírní indiáni sužováni Noční smrtí vyšlou výpravu čtyř bojovníků, aby démona zabila…. kamennými oštěpy. Jejich šance na úspěch si umíte spočítat …. kdyby se do boje nezapojil neznámý cizinec, který svými zbraněmi vetřelce zabije. Vděk, který mu jediný přeživší indián prokáže je hoden lidské morálky víc než co jiného. Kresba se mi moc líbila.
Strážný anděl – 90%. V první řadě se přiznám, vůbec netuším, proč se příběh jmenuje zrovna takhle. Dobrý námět – myslíte si, že se člověk s vetřelci potkal až ve vesmíru?? Ba ne, jedna loď se s nimi na Zemi už zřítila (cca 50tá léta v USA). Poslední dvě bubliny jsou na medajli - jakpak se jmenuje hlavní hrdina… Kresba ve stylu soudobých komiksů, takže to podpořilo celkový dojem.
Inkubace – 70%. Originální příběh svou formou vyprávění, než vlastním obsahem. Celou dobu si kladete otázku, kam to směřuje. Opět trochu víc na pozornost. Kresba se povedla.
Spoušť – 80%. Velmi svérázný počin. Příběh byl dobře vymyšlený – nápad s „duší“ bez těla, která bojuje s vetřelci na „vyšší“ úrovni bytí. Proč ne, je to přece Sci-Fi. Tolik stylů kresby bylo chvílemi na obtíž – hlavně když se dostaly na řadu ty, které se mi fakt nelíbily.
Roztoužený – 60%. Nenadchlo. Příběh o ničem – jen ta kresba tím jak je jiná, je vlastně docela fajn.
Šťastlivec – 90%. Třetí z kratších příběhů s okulahodícím koncem. Grázl hrdinou, hrdina grázlem …. tak už to ve světě chodí. Ti hodní a spravedliví zpravidla nevyhrávají nad těmi zlými a zákeřnými…. žili spolu až do smrti …. možná…ale byla to vaše zatraceně pomalá a bolestivá smrt, zatímco hlavní padouch vás s úsměvem na tváři pozoruje a pozoruje….

LordSnape
01.07.2017

Jak se tady rozmohly komentáře, že tenhle vetřelčí Omnibus je špatný, tak mě naopak bavil a to docela hodně. Líbily se mi ty delší povídky ze začátku, ale u těch kratších na konci knihy musím přeci jen uznat, že už byly přeci jen o ničem. Nejvíc drsná však byla povídka Spoušť, která asi každému nesedne, páč na ní pracovalo asi tak 40 kreslířů a tak se forma dosti mění. Jako experiment ale dobrý.

martinstefko
27.01.2016

Kniha Vetřelci Omnibus 5 je v konečném důsledku další průměrnou sbírkou v celé sérii, ale jejím silným prvkem je rozmanitost, a to jak příběhově, tak i kresebně, kdy vás některá jména mohou skutečně mile překvapit, i když je jejich příspěvek jen malý.

Terva
19.04.2015

Najslabší článek Vetřelčí série. Některé povídky už nestojí ani za..... ale jo, je to nutnost pro ty, kteří vlastní ty předešlé čtyři vydání.

RaptoR
11.01.2014

Možná - jelikož to je druhý omnibus vetřelců, který čtu hned po prvním - už mám trochu převetřelcováno. Nicméně faktem zůstává, že jak uvedl Bukiet, příběhy nic nového nepřinášejí. Přesto se mi na konci líbilo spojení jednoho scénáře s kupou kreslířů.

bukiet
15.07.2013

Kratší příběhy, které nepřinášejí nic nového do světa vetřelců.

Doporučujeme

Sága
Sága
Kniha hřbitova
Kniha hřbitova
V jako Vendeta
V jako Vendeta