Pohřešovaná

Pohřešovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4619/bmid_pohresovana-FEs-4619.jpg 4 180 44

Darby McCormicková série

Darby McCormicková z bostonského policejního vyšetřovacího týmu pátrá po pohřešované dívce a jejím únosci. Řetězec stop, který sleduje za pomoci zvláštního agenta FBI Evana Manninga, a rovněž náhodné nalezení ženy, již se podařilo únosci uniknout, ji vedou ke zjištění, že má co do činění se sériovým zločincem, který uvrhuje unesené ženy do temných cel a tam je podrobuje hrůznému mučení. Darby se s podobným případem nesetkává poprvé, bolestná připomínka minulosti ji však dodává o to víc sil a důvodů najít pachatele a především osvobodit jeho oběti. Sběh událostí ji nakonec přinutí pátrat na vlastní pěst a odhalit i to, co by si raději přála nikdy nevědět. Děsuplný a zároveň strhujícím způsobem podaný thriller, v němž proti sobě stanou psychopatický sériový únosce a vrah žen a policejní vyšetřovatelka či jedna z jeho uniknuvších obětí, má už (především zásluhou Mlčení jehňátek a Sběratele polibků) své čtenářské i filmové příznivce. Po bok těchto stěží zapomenutelných příběhů, které postupně odkrývají na jedné straně detaily, metody a motivy činů masových vrahů, na straně druhé pak osobní důvody, jež ženou vpřed jejich pronásledovatelky, vřazuje se Pohřešovaná Chrise Mooneyho, ne však jako pouhá variace na oblíbené a žádané téma, ale jako jeho osobité a do paměti se rovněž hluboko vrývající zpracování.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Missing , 2007

PetK
15.02.2018 2 z 5

Vůbec jsem se nedostala k tomu, jestli by mě to bavilo, protože audio zpracování bylo naprosto příšerné. Musela jsem to vzdát. Zkusím si to sehnat "na papíře", protože podle anotace a hodnocení to nevypadá zle.

michimuller
11.02.2018 4 z 5

Tento román je údajně srovnáván s Harissovým mlčením jehňátek, což tomu dle mého jen a jen škodí. Až do třetí části jsem to viděla průměrně na 3 a kousek hvězdičky, už jen pro to, že jsem to měla v audio formátu jsem tuhle knížku zvládla hodně rychle. Za závěr musím hvězdičku přidat a stojí za to vydržet a dočíst celé. Nic převratného, ale stálo to za ten čas.

mirka71
24.01.2018 5 z 5

Začátek se trochu vlekl, měla jsem zpočátku hokej v tom, co je současnost a co bylo dřív, ale tady je na vině spíše moje nepozornost. Asi od třetiny knížky děj nabral spád, opakovaně jsem musela změnit svůj odhad, kdo je pachatel, konec překvapil..... nic není takové, jak se zdá... rozhodně stojí za přečtení, nenudí, a napětí nechybí....

Evaneva
19.12.2017

Moc pěkná čtivá detektivka s nečekaným rozuzlením.

85098211
22.08.2017 5 z 5

Pro mne napínavé a strhující! Měla jsem problém čtení knihy přerušit, tak hodně mě pohltila. A přestože jsem nějaké trhliny v logice objevila i já, nevadilo mi to natolik, abych knihu ohodnotila hůř, než si podle mého názoru zaslouží...

trudoš
10.04.2017 3 z 5

Na tomhle thrilleru jsou fajn především krátké kapitoly. Pak bych ještě rád vyzdvihl motiv komplexu hlavní hrdinky Darby McCormickové. Ta v mládí, společně se dvěma kamarádkami, přistihla vraha při činu a tím, že jej nenahlásila, přišly ty dvě holky o život. Tomu se říká motivace pro práci policajta, jak má být.
Pak už to je s pozitivy horší - přestože příběh šlape jedna báseň, průhlednost zápletky už od třetiny románu v podstatě přináší jen otřepanou hru na babu. Ta naneštěstí není nijak prvotřídní a sem tam se vyskytne i nějaká díra v logice policejních vyšetřovacích postupů, přičemž nevýrazné, ploché postavy tomu jen přidávají. Závěrečné „šokující“ odhalení je pak drobet přes čáru a pouze završí celkový dojem nepravděpodobnosti v jednání té které figury.
Chrisi Moonemu však nelze upřít, že stvořil solidní oddechovku, která chytne a ukrátí čas. Přímočarý děj, který možná otráví očekávatelností, je tak chytlavě napsán, že mu většinu zmiňovaných nedostatků bez mrknutí odpustíte.

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

Super kniha! Chris Mooney prostě umí a dokáže to skvěle prodat. Napětí-za pět, zápletka-za pět, atmosféra-za pět, odhalení pachatele-za pět (všechno samozřejmě hvězdičky). A nechutnostem jsem fandila.Pokud se nejedná o pedofilii, nevadí mně to.Jdu na Tajného přítele.

Kamil2
05.02.2016 5 z 5

Kniha byla naprosto skvělá - napínavé pátrání po únoscích a sériových vrazích žen, zakončené bojem o holé přežití. Vše namixováno ve správném poměru. Tento thriller dává čtenáři přesně to co očekává.

Sumiko
15.10.2015 4 z 5

Pohřešovaná je prostě SUPER - jedna z nejlepších detektivek, jaké jsem kdy přečetla. Nechybí v ní napětí a neočekávané situace...prostě jsem ji musela přečíst jedním dechem. Od začátku (myslíte že) máte přehled - příběh je vyprávěn jak z pohledu pachatele, tak z pohledu oběti/í.
Abych jen nechválila, tak bych chtěla zmínit i negativa - ačkoli jsem je opravdu hledala horko-těžko. Snad jen:
- místy se mi zdálo, že byl příběh zbytečně zestručněný....naštěstí to nebylo často
- úplně poslední zápletka tam (pro mě) být nemusela - přišla mi tak nějak "navíc"

anajov
08.08.2015 5 z 5

Perfektní. Miluji detektivky, thrillery s inteligentními, chytrými pachateli. Rovněž musí být i nadprůměrní vyšetřovatelé, agenti, a ti přitom mají i svůj život. Výborné čtení, jen ten poslední díl do skládačky mi přišel už moc, už navíc.

sipkulka
05.03.2015 5 z 5

Úžasná knížka která dokáže od začátku do konce napnout a překvapit .....no co k ní napsat ? knížka mě zas projednou dostala ;)

moonchild
01.03.2014 4 z 5

Jak detektivky nečtu tak tahle se mi velice líbila.Je super

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Přečetl jsem během jednoho dne . Skvělá detektivka. Psychopatické pachatele miluju ! Ta nádherná zvrhlost , chrochtal jsem jak to prasátko co dostalo dobroty .

luciasek86
23.01.2014 2 z 5

Nejnudnější knížka, kterou jsem četla, četla jsem mnohem lepší s lepším dějem, myslela jsem že se děj rozjede a bude trochu napínavý, ale velké zklamání. Musela jsem se nutit číst nedočteno z důvodu nudnosti.

Neri
08.01.2014 5 z 5

I když jsem doposud příliš neholdovala knihám se sériovými vrahy, teď snad začnu. Protože Pohřešovaná mě vážně dostala. Napsané čtivě, začtete se v mžiku a už neodložíte.

ivakola
01.08.2013 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, napínavá od začátku do konce. Nenechá Vás vydechnout.

Lucka385
17.07.2013 5 z 5

Napínavá kniha od začátku až dokonce. Překvapivý konec, čekala jsem jakéhokoliv cvoka, ale tohle ne. Určitě stojí za předčtení.

evasamankova
22.03.2013 5 z 5

Napínavé, čtivé a překvapující. Perfektní zvrat na konci. Výborný autorův styl vyprávění. Přesně ten, který vás nutí číst dokud neotočíte poslední stránku.

deena
09.03.2013 5 z 5

Skvělá knížka od samého začátku až do konce, strhující děj. Musím se připojit k ostatním komentářům, ale kniha se četla doslova jedním dechem.

Luca287
15.11.2012

Výborný thriller....skvěle se četlo...jedním dechem... doporučuji...

thrillery pohřešovaní zmizení lidí únosy mučení

Chris Mooney
americká, 1969