Vládkyně jestřábů

Vládkyně jestřábů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24839/mid_vladkyne-jestrabu-SIG-24839.jpg 4 86 10

Darkover série

Vládkyně jestřábů se odehrává stovky let po prvním románu Přistání. Lidé dávno zapomněli na Zemi a nehostinnou planetu považují za svůj domov. Malá království bojují mezi sebou o moc, panovníci sídlí v kamenných hradech, jejich poddaní žijí ve městech obehnaných hradbami a všude kolem se rozprostírají hluboké hvozdy. Na Darkoveru jakoby zavládl středověk a jeho mystiku znásobuje podivuhodný dar, jakým tato planeta obdarovala své obyvatele. Pomocí něj je člověk schopen takřka nadpřirozených činů – dokáže ovládat zvířata, lidi a je schopen i zabíjet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Hawkmistress! , 1982

protokol
08.06.2022 odpad!

no otras totalny odklon od prvej knihy nuda odpad nejdem ani pokračovať.

R47
06.02.2021 5 z 5

Četl jsem z celého cyklu 4 knihy (z toho jednu u nás nevydanou) a tahle je nejlepší. Funguje naprosto samostatně, nepotřebujete k ní znát nic jiného ze světa Darkoveru. Jako by to ani nenapsala sama autorka. Anebo který svatý ji při psaní osvítil?

zuzca.h
12.11.2018 4 z 5

Poprvé přečteno před X lety a díky výzvě jsem se k ní, potažmo k celé serií, po letech vrátila a stále je to můj nejoblíbnější díl z celé serie.

DuncanIdaho
15.06.2017 5 z 5

Určitě nejlepší kniha celé skvělé série.

brzda.
25.02.2017 5 z 5

Nádharná kniha. Asi nejlepší z celé série.

mauvais-ange
29.11.2013

V době kdy jsem tuto knihu četla (asi tak v 1. ročníku na střední škole), jsem ji řadila mezi mé nejoblíbenější. S Romilly jsem se tenkrát úplně sžila, prožívala jsem její zlost, radost i pláč. V knize se proplétá mnoho příběhů a vzájemně do sebe zapadají. Dnes nevím, jestli bych to viděla stejně, ale tenkrát mi přišla opravdu krásná a dojemná.

OctOpusDei
27.08.2012 5 z 5

Pro mne je tento díl nejoblíbenější z celého Darkoveru.

Rychart
07.11.2011 3 z 5

Poutavé, jako všechny autorčiny knihy. Mám však raději pozdější díly Darkoveru...

Senza Jenka
04.09.2011 4 z 5

Pěkný příběh. Jsme v ixté generaci po přistání lodi. Společnost připomíná středověk. Romily omezuje společenský úzus i lehce despotický otec a tak se vzepře a uteče - prostě vezme svůj život do vlastních rukou. Cestuje nejprve v přestrojení za chlapce a následně se přidá k sesterstvu meče a pak trénuje koně pro krále před nastávající bitvou o trůn. Nikde se ale necítí dostatečně volná a svá, vyčítá si, že zrazuje důvěru divokých tvorů jejich posíláním na smrt.
Hezky se to čte. Pro mě trochu nezvyklý rytmus vyprávění. Autorka má pouze problém s vnímáním času. Romily vstoupila k sesterstvu, nějakou dobu u nich byla, pak se přesunula jinam, jenom trénováním koní strávila rok, pak šla po boku právoplatného krále do války, ale ani po skončení bojů stále ještě nebyla vyvázána z roční služby u sesterstva.

Krysa
23.08.2011 5 z 5

Je to super knížka, četla jsem ji třikrát