Conan: Krvavá ostří

od:


KoupitKoupit eknihu

V zádech horda Gundermanů, toužících po pomstě, před ním bledá rusovláska, divoká jako dravá šelma, přítulná jako kočka. A záhadní staří, kteří znají budoucnost. Jen oni vědí, proč se jezeru zahalenému mlhou říká Voda mrtvých ptáků… Proč uprchla před Conanem půvabná Varana, sotva ji zachránil z rukou Hyperborejců? A proč z ní starý Riamh vycvičil zabijáka? Na čí straně je pravda a kde se skrývá lež…? Koho se má modrooký bílý náčelník černošských Bamulů bát víc – věrolomného šamana vlastního kmene, vyvržence, který umí mluvit se zvířaty a touží po pomstě za stará příkoří, démona z podsvětí nebo mazaného šamana nepřátel…? Varování starého kněze, vilný démon, zvědavá Devi Jasmína – a pořádná nakládačka. Tentokrát vyvázne barbar jen šťastnou náhodou… Jen Conan, král aquilonský, dokáže bez bázně čelit hrůze, skryté v Ďáblových skalách. Jakým klíčem má však odemknout lidskou duši…? Celkem osm nových povídek, osm různých míst i časů, jen Conan zůstává stále stejný. Neporazitelný – a neodolatelný....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30995/conan-krvava-ostri-30995.jpg 2.65

Série:

Conan

Žánr:
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Viking
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

trudoš
24.07.2017

Václav Vágenknecht si pro udatného Cimmeřana tentokrát připravil osm různých dobrodružství, jejichž alfou i omegou jsou: 1) Bujná děva, 2) Sex, 3) Padouch, 4) Magie, 5) Artefakt. Takže nic nového pod sluncem a v důsledku jen další pastiš, co navíc s Howardovým barbarem nemá prakticky nic společného.
Problém je především v jazykové formě. Autorův pokus o moderní stylizaci má za následek sice zábavně květnaté výrazy, ale vyprávění to z valné většiny shazuje do parodické roviny. Nemluvě o tom, že z Conana dělá namakanou, nemyslící a věčně nadrženou gorilu, na kterou stačí jen pomyslet a hned vám „tuhnou vzrušením bradavky a vlhne rozkrok“ (str. 159). Proto kdykoliv hrdina udělal něco smysluplného, měl jsem sto chutí vykřiknout: „Probůh, ono to myslí!“ Bylo by to i k smíchu, kdyby šlo o úplně jinou postavu z úplně jiného příběhu. Pro tvůrce by tak možná bylo inovativnější pracovat na vlastním písečku, než neuměle kopírovat legendu, která má již sedmdesát let pevně vyprofilovaný charakter.

Štítky

Conan

Autor a jeho další knihy

Václav Vágenknecht

Václav Vágenknecht
česká, 1969

Uživatelé mají knihu

v Přečtených9x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst2x
v Chci si koupit1x