Conan a Amazonka

od:


KoupitKoupit eknihu

V Brythunských horách stanul Conan tváří v tvář legendě – Achilea, kdysi královna kmene divokých žen, je vášnivá bojovnice, stejně divoká jako krásná. Spolu se vydají odhalit bohatství zapomenutého Janagaru, města, které stálo celých pět tisíc let. Pak, jedné zvláštní noci, prchli všichni obyvatelé a už se nikdy nevrátili. Lovci pokladů, mějte se na pozoru! Conan a Achileu čekají smrtelné hrůzy hluboko v útrobách Janagaru…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30296/conan-a-amazonka-30296.jpg 3.77
Série:

Conan

Orig. název:

Conan and the Amazon

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Deus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
trudoš
03.11.2018

Docela slabota, především pro hrdinovu (čti autorovu) neustálou tendenci vysvětlovat a poučovat. Možná by tomu slušel název Conan učitel, ale to by asi nemělo ten správný říz. Co však oceňuji, je, že se zápletka netočí kolem zlovolného mága, toužícího ovládnout svět. Na pár čarodějníků sice dojde, ale je to ještě v poměrně snesitelné podobě. Ovšem pravdou je, že než se John Maddox Roberts dopracuje k nástinu zápletky, půlka románu je pryč a když pak přijde na přetřes základní rozdělení figur, padouši se zamotávají do vlastních motivací. Díky tomu vyprávění začne tak a skončí onak a ten prostor mezi tím je vyplněn Conanovými svaly. Ten úspěšně poráží jedno monstrum za druhým a dělá oči na královnu amazonek.
Co jde Robertsovi perfektně, jsou popisy exotických krajin. Třeba takové pouštní město Janagar a jeho zdegenerované obyvatelstvo, jakoby celé z oka vypadlo Rudým hřebům. Jinak ovšem řemeslný průměr slepě následující kánon, což v mém případě paradoxně ubralo příběhu na atraktivnosti.

Eigis
20.03.2016

Autorovi se docela povedlo vystihnout tu správnou Conanovskou atmosféru, což samo o sobě stačí aby vznikla slušná knížka. Příběh samotný není nikterak složitý a vcelku svižně plyne vpřed bez zbytečných řečí. Rovněž kvituji, že v knize chyběl nekromant (v příbězích o Conanovi vcelku vyjímečná záležitost).