Chřiby po hradských cestách

Šestý svazek oblíbené edice obsahuje výběr statí členů Expedice Chřiby, kteří se vydali hradskými cestami po badatelských stopách amatérského archeologa, kněze Františka Přikryla. Jiří Jilík a Bořek Žižlavský se vydávají po stopách ThDr. Fr. Přikryla (1857-1939), romantického cyrilometodějského badatele, který zasvětil celý svůj život vyhledávání památek na působení věrozvěstů na Moravě. Právě v Chřibech objevil a prozkoumal desítky dnes již zapomenutých hradisek, mohylových polí, studánek, kamenných křížů a dalších památek, které jsou historickou pamětí krajiny, byť ne všechny jsou velkomoravské. Kniha je již 6. svazkem edice věnované památným místům pohoří v oblasti jihovýchodní Moravy. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/160751/chriby-po-hradskych--160751.jpg 4.25

Chřiby záhadné a mytické (6.)

Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Jiří Jiljík Buchlovice

evickakyticka

Chřiby mám ráda. Ne všechna místa jsou v mém dosahu, ale některé znám a navštívím. Zajímavé čtení. Určitě si půjčím i další díly. Jak jinak se dozvědět o zajímavých místech o kterých jsem neměla ani tušení?

Selinute
03.05.2016

Šestý díl je věnován památce ThDr. Františka Přikryla, cyrilometodějského badatele. S Expedicí Chřiby se vydáme opět po stopách známých i méně známých pradávných hradisek a tvrzí, božích muk, kapliček a vesnických kostelíčků. Zastavíme se u studánky na kraji lesa, podél potoka u mohutné lípy a dojdeme až ke kameni, u kterého hodoval moravský král, jehož jméno už bylo zapomenuto. Nemineme ani Cetechovický a Litenčický zámek, které stojící na místech dávných tvrzí. Touto nádhernou a přátelskou krajinou po stopách naší Expedice a Františka Přikryla se můžete projít i Vy!

Chřiby Chřibské vrchy turistické zajímavosti kříže Boží muka studánky české zámky

Autoři knihy

Jiří Jilík