Chřiby po hradských cestách

od:


KoupitKoupit eknihu

Šestý svazek oblíbené edice obsahuje výběr statí členů Expedice Chřiby, kteří se vydali hradskými cestami po badatelských stopách amatérského archeologa, kněze Františka Přikryla. Jiří Jilík a Bořek Žižlavský se vydávají po stopách ThDr. Fr. Přikryla (1857-1939), romantického cyrilometodějského badatele, který zasvětil celý svůj život vyhledávání památek na působení věrozvěstů na Moravě. Právě v Chřibech objevil a prozkoumal desítky dnes již zapomenutých hradisek, mohylových polí, studánek, kamenných křížů a dalších památek, které jsou historickou pamětí krajiny, byť ne všechny jsou velkomoravské. Kniha je již 6. svazkem edice věnované památným místům pohoří v oblasti jihovýchodní Moravy. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/160751/chriby-po-hradskych--160751.jpg 4.25
Série:

Chřiby záhadné a mytické (6.)

Žánr:
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Jiří Jiljík Buchlovice
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
evickakyticka
25. března

Chřiby mám ráda. Ne všechna místa jsou v mém dosahu, ale některé znám a navštívím. Zajímavé čtení. Určitě si půjčím i další díly. Jak jinak se dozvědět o zajímavých místech o kterých jsem neměla ani tušení?

Selinute
03.05.2016

Šestý díl je věnován památce ThDr. Františka Přikryla, cyrilometodějského badatele. S Expedicí Chřiby se vydáme opět po stopách známých i méně známých pradávných hradisek a tvrzí, božích muk, kapliček a vesnických kostelíčků. Zastavíme se u studánky na kraji lesa, podél potoka u mohutné lípy a dojdeme až ke kameni, u kterého hodoval moravský král, jehož jméno už bylo zapomenuto. Nemineme ani Cetechovický a Litenčický zámek, které stojící na místech dávných tvrzí. Touto nádhernou a přátelskou krajinou po stopách naší Expedice a Františka Přikryla se můžete projít i Vy!

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

Chřiby Chřibské vrchy turistické zajímavosti kříže Boží muka studánky české zámky

Autoři knihy

Jiří Jilík

Jiří Jilík
česká, 1945

Bořek Žižlavský

Bořek Žižlavský
česká, 1962

Uživatelé mají knihu

v Přečtených6x
v Knihotéce1x