Chlapec v kufru

Chlapec v kufru https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175345/bmid_chlapec-v-kufru-djQ-175345.jpg 4 311 89

Nestává se každý den, aby někdo na kodaňském hlavním nádraží vyzvedl z úschovny kufr a našel v něm asi tříletého chlapečka v bezvědomí. Právě to se však přihodilo Nině Borgové: neměla se do zavazadla dívat a neměla by se ani starat o osud jeho obsahu, ale to by nesměla být sama matkou dvou dětí a navíc zanícenou dobrovolnicí Červeného kříže. Záhy zjistí, že o neobyčejnou „zásilku“ je velký zájem – až příliš velký, a smrtelně nebezpečný… Dá se – v dnešním civilizovaném světě – lidský život koupit? Prodat? Vyměnit? Dánský thriller roku, přeložen do 27 jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Drengen i kufferten , 2011

mapet85
20.07.2014 4 z 5

Kniha sa odohráva v Litve a v Dánsku. Na začiatku budete mierne popletení z väčšieho množstva postáv a viacerých dejových línií, ale po pár stranách bude človeku všetko jasné. Pomerne solídny napínavý príbeh, avšak niektoré veci mohli byť lepšie dotiahnuté do konca. Určite si prečítam aj ďalší príbeh s Ninou.

lupo
15.07.2014 4 z 5

Kniha se zajímavým příběhem.

gossipavlina
30.06.2014 5 z 5

Na začátku mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách. Ale pak mě děj pohltil a musela jsem pořád číst. Napínavé, čtivé.

e-Lisbeth
25.06.2014 3 z 5

Nebylo to špatné, ale na můj vkus dost prvoplánové a trochu málo propracované. Patrná snaha o tajemno, ale nakonec tam žádné překvapivé rozuzlení nenastalo.

lupo
29.05.2014 4 z 5

Velmi dobře napsaná kniha s napínavým dějem.

luciasek86
11.05.2014 5 z 5

Skvěle napsána kniha, ktera je velmi dobře napsána a její dej velmi zaujme milovníky tohoto žánru všem vrele doporučuji.

Marzb
24.04.2014 4 z 5

Krátké kapitoly, které způsobovaly střídání děje - lépe řečeno střídání úhlů pohledu na hlavní dějovou zápletku. I díky (zapříčiněno severskými tvary jmen) jménům mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala a hned věděla, který "úhel" se bude v dané kapitole probírat. Zápletka napínavá, což mě nutilo stále číst, abych se už konečně dozvěděla příčinu toho všeho.

cori
17.04.2014 3 z 5

Napínavé krimi, v němž má policie jen podřadnou roli. Akci umocňuje rychlé střídání kapitol, v nichž vystupují tři ženy - matky, které spojuje chlapec v kufru a které musí překonávat svá traumata z minulosti.

Marbulka
11.04.2014 4 z 5

Námět na příběh byl zajímavý, ale mohlo to být lépe zpracované. Nicméně, přečteno, nenadchlo ani neurazilo, ale už se k této knížce asi nevrátím.

Jitka S.
22.03.2014 4 z 5

Doporučuji přečíst minimálně prvních pár kapitol na jeden zátah - je tam dost postav a docela zmatek..řekla bych..ale jinak v celku zajímavý příběh s docela zamotaným koncem :-))

MichaelaMalinka
16.03.2014 3 z 5

Do děje je zapleteno mnoho postav a my můžeme vidět příběh z pohledu všech, což dělá tuto knihu zajímavou. Určitě jsem se u knihy nenudila, ale možná mi tam chyběla nějaká ta "jiskra". Ovšem kniha mě zaujala a četla se velmi dobře.

Zuzi237
12.03.2014 3 z 5

z tych lepsich detektivok - taky slusny priemer...za precitanie stoji...ale mne osobne tam "niečo" chybalo a neviem to celkom pomenovat, takze u mňa 3/5 =) ale rozhodne som sa vyrazne nenudila..kniha zaujala =)

KaajaS
04.03.2014 5 z 5

včera jsem začala číst............jsem v půlce :-) až mě mrzí, že musím do práce........přečetla bych to na jeden zátah :-)

hadak
19.02.2014 3 z 5

Zpočátku jsem si říkal: "Zase nenaplněné očekávání." Pak mě ale vtáhl děj tak, že jsem u knížky vydržel od jejího otevření až do jejího definitivního přečtení. Všem doporučuji.

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Jak píše Morsie , obálka a název mě zaujaly . Velmi dobře se příběh čte , má originální zápletku a svižný děj .Ženy umí psát zdařilé detektivky. Popis citů a myšlenkových pochodů svých hrdinů , padouchů , umí skvěle vykreslit . Tato kniha je toho důkazem . Vřele ostatním doporučím , i když pánové nejspíše nad tím jen " mávnou rukou " ..... .

Podobný námět a skvělé čtení Nechtění Kristina Ohlsson

bosorka
10.02.2014 4 z 5

Po dočtení Mitchella (sencislo9) vlastně oddechovka, i když s hodně silným tématem. Velice čtivý, napínavý thriller se zajímavě vystavěnými příběhy jednotlivých aktérů. V rámci žánru si rozhodně zaslouží čtyři hvězdy.

Skjaninka
06.02.2014 3 z 5

Nenáročné čítanie, chvíľkami napínavé, ale stále to spadá len do priemerného thrilleru, u ktorého nemusíte premýšľať, ale len listujete so zvedavosťou, ako to dopadne. Chytľavý názov.....chlapec v kufru...? Pohrávam sa s myšlienkou, ako by to v skutočnosti dopadlo. No nič, to je už jedno, pre mňa je celá kniha, či už štýlovo, alebo príbehovo, obyčajným priemerom. 3/5

jasmína
22.01.2014 4 z 5

JIný styl detektivky dánských autorek ,místy trošku až thrilleru, než je obvyklé, ale dokáže čtenáře udržet v celkem napínavém ději. Je do případu zapleteno hodně postav a konec je celkem otevřený..

ondras666
17.01.2014 5 z 5

Vynikající kniha s vynikajícím příběhem.
Přečtena během okamžiku. Plná očekávání nadcházejících události, že ani nelze odložit.
Jen závěr mi trochu zklamal. Mohla být trochu rozvedena zápletka následná po setkání všech. Mohlo být nastíněno alespoň jak dopadl Mikas s matkou? A co Jan? Ale to je pouze na naší fantasii díky autorkám. Ale i tak vřele doporučuji.

vamp
14.01.2014 3 z 5

Až na ten nudný začátek celkem fajn