Cesta k science fiction – Od Heinleina po Aldisse

od:


KoupitKoupit eknihu

Rozsáhlá série antologií Cesta k science fiction byla vydána již v řadě jazyků a patří k základní četbě pro každého, kdo se zajímá o tento literární žánr. Toto je třetí část zahrnující tzv. Zlatou éru SF.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28590/cesta-k-science-fiction-od-heinlein-28590.jpg 4.425
Orig. název:

The Road to Science Fiction: From Heinlein to Here (1979)

Žánr:
Povídky, Sci-fi
Vydáno:, AFSF - Asociace fanoušků science fiction
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
encyklopedie
19.02.2017

Rozsáhlá antologie Cesta k science fiction byla vydána již v řadě jazyků a patří k základní četbě pro každého, kdo se zajímá o tento literární žánr. Její autor - prof. James E. Gunn - se narodil v červnu 1923 v Kansas City. Za druhé světové války sloužil u námořnictva, po válce vystudoval žurnalistiky a anglistiku a začal psát sci-fi. Dnes je profesorem anglické a americké literatury a ředitelem Centra pro studium science fiction na Kansaské univerzitě v Lawrence. James E. Gunn je autorem více než osmi desítek sci-fi povídek, tuctu románů (některé ve spolupráci s Jackem Williamsonem) a zhruba stejného počtu teoretických knih a antologií. Byl předsedou Science Fiction Writers of America a Science Fiction Research Association.

.....výborná antologie, jeden ze základních kamenů povídkové scifi....

jardadr
11.11.2016

Je strašlivá škoda, že u nás vyšel jen tento jeden svazek, myslím třetí díl, Gunnovi antologie. Je to nekonečná škoda proto, že tohle je opravdu jedna z nejepších sci-fi sbírek, kterou jsem kdy četl a rád bych poznal i zbytek této odysey. Jestli se nějaký milovník klasické sci-fi této knize vyhýbal, neměl by. Považuji ji za klasiku. Uznávám, že k této knize mám i osobní vztah, četl jsem ji kdysi o prázdninách u rybníka v jižích Čechách a na povídky jako Chladné rovnice, Hrom a růže, Chrudošivý jsou borolové, Hlídka, Všechny tvé stíny, a na radost z čtení, kterou mi přinesly těžko kdy zapomenu.

Autor a jeho další knihy

James E. Gunn

James E. Gunn
americká, 1923

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených30x
v Doporučených2x
v Knihotéce27x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech1x