Čarodějnice na útěku

Čarodějnice na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13688/bmid_carodejnice-na-uteku-HJ5-13688.png 4 72 9

Čarodějnice série

Dramatický příběh o "opravdové" čarodějnici je zasazen do druhé poloviny 17. století. Babička hlavní hrdinky Mary Newburyové je obviněna z čarodějnictví a popravena. Stín podezření padá i na její vnučku. Mary dlouho neváhá a dává se na útěk. Cesta, jež ji čeká, je mnohem těžší, než se zpočátku zdálo.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Witch child , 2000

Musae
19.04.2020 4 z 5

Kniha psaná formou deníku- nikde nezadrhává, je čtivá, do Marie se člověk lehko vžije. Hrdinka nepůsobí nijak dětinsky přestože jí je asi 15. Neobjevují se v ní žádné extrémní čáry máry pasáže, které by mohli odrazovat, naopak mi kniha připadá vcelku realistická.

Andrew21
12.12.2019 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila, jedná se o mou první knihu s touto tématikou a opravdu se velice povedla. Přečetl jsem ji jedním dechem a těším se na druhý díl.

deedulka
29.10.2019 2 z 5

Taková rychlá jednohubka. Neurazí, ale ani nijak extra neuchvátí. Knih, točících se kolem Salemu, už jsem pár četla. Jsou si dějově hodně podobné. Téma indiánů bych více rozvinula, ale snad se dočkáme v dalším díle.

Jostein
28.05.2017 2 z 5

Ona ta knížka není až tak špatná. Ale celkově mě to nějak na víc hvězd nepřesvědčilo...

Marthas
13.04.2014 3 z 5

Ne, že by se kniha nedala číst, slouskala jsem ji tenkrát za dva dny, bohužel pro mne je napsaná až příliš realisticky...

sarekaslukova
07.01.2012 5 z 5

Knížka se mi vážně moc líbila.Na začátku to bylo vážně smutné.Ale když to vemu kolem a kolem tak ta knížka moc veselá nebila.
Ale četla se hezky ráda by jsem si ji někdy znova přečetla je vážně hezká doporučuji!!!

Martinasýkorka
27.10.2011 5 z 5

Opravdu krásná kniha,na žačátku trochu smutná, vžila jsem se do ní a přečetla jsem ji několikrát a jěště mnohokrát přečtu.

Izzy
30.11.-0001 5 z 5

Tohle byla moje nejoblíbenější knížka dětství. Jako malá jsem ji četla několikrát a moc mě bavila. Hlavní hrdinku mladou čarodějnici Mary jsem si naprosto zamilovala a vžívala se do jejích dobrodružstvích a pocitů.

michelin
30.11.-0001

Knížky psané formou deníků jsou skvělé, u téhle tomu nebylo jinak. O tom, jestli se jedná o pravdivý příběh nebo ne, se sice můžeme jen dohadovat, ale po celou dobu jsem se naplno vžívala do příběhu Marie, představovala jsem si, jak bych se asi cítila na jejím místě, jak bych jednala... Děj se odéhrává v 17. století a vše je krásně popsané. Odchod puritánů do Ameriky, Marie hledá své místo mezi úplně cizými lidmi, rozbroje s dívkami stejného věku, láska...

čarodějnice dobrodružné romány

Celia Rees
anglická, 1949
2002  86%Čarodějnice na útěku
2009  75%Krásná loupežnice
2002  79%Čarodějnice se vrací
2011  70%Šašek a vévodkyně

Kniha Čarodějnice na útěku je v