Výprava do Měsíčních hor

Výprava do Měsíčních hor https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246260/bmid_burton-swinburne-vyprava-do-mesicni-JpO-246260.jpg 4 31 7

Burton & Swinburne série

< 3. díl

Píše se rok 1863. Jenže je to jiný rok 1863, než jaký by měl být. Čas prudce změnil směr a lidé činí kroky, které povedou k ničivé světové válce. Ministerský předseda lord Palmerston věří, že zmocní-li se třech Očí nágy, dokáže události pozměnit a válce se vyhnout. Dva z drahokamů už má, potřebuje však, aby sir Richard Francis Burton získal ten třetí. Králův agent má tedy možnost vrátit se do Měsíčních hor a znovu se pokusit lokalizovat zdroj Nilu. V cestě mu ale stojí konkurenční expedice a hrozí konfrontace, která by mohla podnítit samotnou válku, jíž se Palmerston snaží předejít… Burton, polapený spletitou pavučinou příčiny, následku a nevyhnutelnosti, si příliš neuvědomuje, že v sázce je mnohem více než by mohl vůbec tušit. Ke konečnému střetu dochází v Londýně, kde se Burton v roce 1840 musí postavit muži zodpovědnému za změnu času – Skákajícímu Jackovi!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Triton

Expedition to the Mountains of the Moon , 2012

Panpalapax
01.09.2020 5 z 5

Závěr trilogie byl sice místy trochu zdlouhavý, ale úžasné nápady s alternativní realitou mě udržovaly v napětí. A úplný závěr mě opravdu dostal...

Finn69
30.08.2018 3 z 5

Sir Richard Francis Burton se tentokrát vydává do Afriky, a to nikoliv hledat prameny Nilu. Jeho úkolem je najít poslední ze tří tajemných drahokamů, který má svou mocí zachránit Britské impérium před rozpínajícím se Německem. Potkáme své staré známé - Oscara Wilda, natahovacího filozofa Spencera nebo Algernona Swinburna, významnou roli má tentokrát i H.G. Wells. Ale jinak je to docela zásadní změna prostředí, navíc tu máme dvě propletené časové roviny a docela složitou zápletku - zdálo se mi to místy trošku překombinované.
Je to pořád pěkná oddechovka, i když Případ mechanického muže se mi líbil přece jen o něco víc.

Widow Embalmer
01.03.2018 3 z 5

Doufal jsem, že se to Hodderovi nestane, ale jak začne ve stýmpanku docházet pára, tak je fakt zle. Alespoň teda u nás v ČR. Originální série má hodně dílů. Ale v třetim dílu to smrdí průšvihem nastavovaný páry. Cejtim to já, cejtěj to ostatní čtenáři a cejtí to i Triton, kterej po třech prvních dílech přeloženejch ve dvou letech si s vydánim dalšího pokračování už dává skoro čtyři roky načas. A to se nám to s tim Jackem na začátku tak pěkně rozhopsalo. Škoda.

Marushka27
13.11.2016 3 z 5

Oproti předchozím dílům značné zklamání. Místy je to nuda a místy mám pocit, že se do toho autor sám zamotává. Pořád tu je dost zajímavých nápadů, ale prostě oproti předchozím dílům je to překombinované a natažené.

SteoSG
30.09.2016 5 z 5

Je to dobre, citatelne ale ma to svoje ALE... Slabsie oproti 1 a 2 ale udrzi citatela pri knihe.

Brace
18.11.2015 3 z 5

U této knihy se opětovně potvrdilo otřepané pravidlo, že jak moc se těšíte, tak moc budete zklamáni. Ostatně to potvrzuje i nižší celkové hodnocení než u předchozích dvou dílů. Příběh je příliš komplikovaný, odehrává se v několika časových osách, které se vysvětlí až na konci knihy, a aspoň pro mě ne tolik záživný jako tomu bylo v minulosti. Taktéž co si budeme říkat, Afrika není Londýn, tudíž prostředí příběhu vás tolik nevtáhne. Obávám se ale, že v následujícím čtvtém díle bude tento trend pokračovat (mnohé napověděl závěr knihy) a Mark Hodder by pomalu mohl ztrácet popularitu u čtenářů.

martunka
02.08.2015 5 z 5

Po přečtení musím hlavně uznat, že se autorovi povedl. Příběh je zajímavý a je plný nečekaných zvratů. Doporučuji!!

alternativní historie steampunk Richard Francis Burton, 1821-1890

Mark Hodder