Banka těl - Mladší

Dívka stojí před strašlivou volbou. Rodiče jsou mrtví, bratr nemocný, za peníze se stane někým jiným. Komu může věřit? Nikomu... Děj tohoto strhujícího románu pro teenagery se odehrává v budoucnosti. Během smrtelné nákazy zahyne většina lidstva. Díky zázračnému léku, podávanému zpočátku jen velmi starým a velmi mladým lidem, zůstanou na živu jen starci a děti – a ti najednou stojí proti sobě. Mladým se chce žít a starým se nechce zemřít. Aby se děti uživily, pronajímají prostřednictvím tajné organizace svá těla bohatým starým lidem, kteří chtějí znovu okusit mladost – a prodloužit si život. Hlavní hrdinka tohoto napínavého románu, Callie, se nechtěně připlete do cesty intrikářskému senátorovi, který chce vydělat jmění na tom, že těla dětem jednoduše ukradne a pronajme je navěky... Callie najednou neví, komu může důvěřovat – a do toho ji zasáhne láska......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128549/banka-tel-mladsi-128549.jpg 4.2253

Banka těl (1.)

Starters (2012)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Kniha Banka těl - Mladší

šneki

Velice zajímavý nápad, bohužel čtení mě začalo bavit až k konci. Zvraty jsem opravdu nečekala.

Veronika33
08.11.2018

Po dlhej dobe young adult kniha, ktorá ma zaujala a pohltila. Príbeh originálny a veľmi pútavý. Veľmi ma mrzí, že ďalšie diely nebudú pravdepodobne preložené, nakoľko má zaujímajú ďalšie osudy postáv.

KristynaZak
05.10.2018

Musím souhlasit s ostatními. Nápad výborný, zajímavý a celkem unikátní. Ovšem zpracování velmi nudné, chvílemi zbytečně zdlouhavé.
Pokud bych to měla shrnout? Jednou bohatě stačí.

PapayaD
06.05.2018

Nápad s pronajímáním těl byl výborný, ale bohužel mi nesedl styl psaní a nemohla jsem se do knihy vůbec začíst. Konec byl super a mrzí mě, že u nás nevyjde další díl.
Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale přece jen lepší silné 3 než slabé 4. Tak tedy za tři.

DarKa37
27.02.2018

Autorkin námet, ktorý sa rozhodla knižne spracovať, mal veľký potenciál. Autorka tento potenciál zahrabala pod kopu klišé, tuctových postav a predpokladateľného deja. Kniha na mňa pôsobí ako nízkorozpočtový akčný film. Hlavná hrdinka Callie sa venuje lukostreľbe, šermu, plávaniu a dodáva že vie aj stierať pretože ju to naučil otec. Je samostatná, stará sa o malého bračeka a spolu s chlapcom Michealom sa pretĺkajú na ulici ako bezdomovci. Utekajú pred odchytovou jednotkou zostavenou z nenávistných dôchodcov ktorí ich chcú dostať do detského domova. Namiesto toho aby sa snažila držať sa svojho pôvodného plánu, zarobiť peniaze a postarať sa o brata, sa rozhodne začať si románik s akýmsi zbohatlíckym chlapcom. Absurditu tejto knihy podčiarkujú detské domovy, v ktorých sa k teenagerom správajú horšie ako k väzňom. Nehovoriac o konci, ktorý tvorí jedno veľké klišé.

Eupathia
26.02.2018

Knizku jsem precetla a jeden nadech. ☺ Opravdu pekny namet a skvele napsane.

BarbLangdon
21.08.2017

Nikdy jsem se do čtení téhle knihy nehrnula...původně jsem ji objednala pro mamku k narozeninám, ale jelikož jsem zrovna neměla co číst, rozhodla jsem se ji taky přečíst.
Udělala jsem dobře...úplně jsem si knihu zamilovala. Chtěla jsem si přečíst i druhý díl, ale jak jsem se bohužel dozvěděla, ještě není přeložený:(

lenka1872
02.08.2017

skvělá kniha,jak už bylo psáno...štve mě náš typický nešvar - vydaný pouze jeden díl ze série...:/