Až na dřeň

Děj tohoto dlouho očekávaného románu se tentokrát odehrává v New Yorku, kde autor žil. Noční kluby a drogová opojení ....

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27239/az-na-dren-27239.jpg 3.58
Série:

Stripped (1.)

Originální název:

Stripped

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Maťa
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
bosorka
20.03.2014

Syrová jednohubka o životě až na dřeň ve všech směrech. Není jen jízdou na drogové vlně, autor se se svým alter egem vrací také do raných let života v Irsku a Anglii. Dává tak nahlédnout do života kluka, který se chtěl vydat jinou než předurčenou dráhou všech spoluvrstevníků (práce, manželství, děti, stáří, smrt), což pojal velice divoce a živočišně. Kromě drogových raušů popisuje také zaujetí sexem a celá kniha je docela divoká jízda. Tři hvězdy jsou málo, čtyři možná moc, je to tak 70 %. Čte se moc dobře, Shöenfelt vládne slovem, umí upoutat a pozitivní je také nadhled, s kterým vcelku ostré životní zkušenosti předkládá.

puml
13.04.2013

Román anglického hudebníka žijícího už bezmála 20 let v Praze. Příběh o drogách, sexu, násilí, životě v Anglii v 60. letech a pak v New Yorku mezi undergroundovými umělci a zkrachovalými muzikanty na konci 70. let. Většinu knih s podobnou tématikou jsem ani nedočetl; postavy zhulenců a zfetovanců a jejich "duchaplný" historky bývají dost stereotypní a unavující. Shoenfeltova kniha mě ale pohltila hned od první stránky svým strohým, nekompromisním, ale zároveň literárně vybroušeným stylem, což u podobných knih nebývá zas tak časté. Doporučuji.


Autor a jeho další knihy

Phil Shöenfelt

Phil Shöenfelt
anglická, 1952

Uživatelé mají knihu

v Přečtených14x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit4x