Bez srdce

Bez srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167030/bmid_archie-a-gretchen-bez-srdce-K6H-167030.jpg 4 104 29

Archie a Gretchen série

1. díl

Portlandský detektiv Archie Sheridan pronásleduje několik let krásnou sériovou vražedkyni Gretchen Lowellovou, až se nakonec z lovce promění v kořist. Gretchen ho deset dní krutě mučí, potom ho však nechá odejít a vydá se do rukou spravedlnosti. Detektiv ale ani potom nenachází klid, protože ho hrůzný zážitek fyzicky i psychicky silně poznamenal – stane se závislý na lécích proti bolesti, nedokáže se vrátit k někdejšímu životu a vzpomínky mu nedávají spát. Když v ulicích Portlandu začne řádit únosce mladých dívek, musí se vzchopit, sestavit novou vyšetřovací skupinu a znovu začít pracovat. K tomu, aby vraha zastavil, potřebuje informace od Gretchen, ale dobře ví, že ho další setkání s ní může už navždycky zničit. V Gretchen Lowellové ztvárnila Chainová vraha neméně zrůdného než byl Hannibal Lecter z Mlčení jehňátek. Její originální thriller nedovolí čtenáři vydechnout a od první až do poslední stránky ho bude udržovat v napětí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Heartsick , 2007

maruskaspetova
14.08.2015 5 z 5

Takhle kniha je velice drsná, hlavně v tom jak autor popisuje Archieho mučení. To možná může někomu vadit, ale mě se to líbilo, už od 1. kapitoli jsem se nemohla odtrhnout. Je zde skvělá zápletka a celá ta věc Gretchen a Archiem je děsivá. Doufám, že brzo vyjde další díl, už se nemůžu dočkat :).

Lucka385
21.07.2015 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, styl mi naprosto sedl. Vynikající příběh, skvělá zápletka a zpětné vyprávění o únosu Archieo tomu dodalo šmrnc. Vzhledem k tomu, že je tu to psané jako 1. ze série budu doufat, že spisovatelka vydá brzy další příběh.

Marselle
16.06.2015 4 z 5

začátek knihy uplně super,kdo by čekal,že žena může takhle masově zabíjet......

PriMula
12.06.2015 5 z 5

Na knížku jsem narazila jen náhodou v knihovně, když jsem hledala úplně jinou a byla to láska na první pohled. Hned v autobuse z knihovny jsem se začetla a připadá mi, že dalších 10 dní jsem nedělala nic jiného. (Čtu trochu pomaleji, no:D) Dokonce když jsem četla ve škole, kamarádka mi ji brala a sama četla a četla. Jedna z nejlepších knížek s kterými jsem kdy přišla do styku. Autorčin styl psaní byl naprosto vynikající, úžasně mi sedl a moc moc doufám, že přeloží další díly.

davas
13.04.2015 3 z 5

průměrná detektivka,místy jsem se musel nutit číst,ale dočetl jsem to ,konec to trochu napravil,na to jak to tady všichni hodnotí ,tak jsem čekal mnohem víc

HλNKA
24.08.2014 5 z 5

Jedním slovem: Psycho. A pořádné! To však nemění nic na tom, že je to naprosto skvělá kniha, která se vám dostane do hlavy a jen tak z ní nezmizí.. Jako Gretchen..
Doufám, že u nás vyjdou i další díly :-)

bookcase
05.02.2014 5 z 5

Drsný mazec. Dobrý námět - ženská vražedkyně. Misery se může jít zahrabat :)

Hella
20.10.2013 4 z 5

Slušný příběh a poutavé zpracování. Jen jsem musela přeskákat těch pár stránek s podrobnými popisy mučení (a to ještě po ní ten blázen závislá touží!).

Katka.Z
25.08.2013 5 z 5

výborná kniha,spisovatelku neznám takže mě to překvapilo,těším se na další knížku :)

sérioví vrazi vražedkyně Oregon

Autorovy knížky