Dóóóst dobrá ségra

Dóóóst dobrá ségra https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4566/bmid_alice-a-dooost-dobra-segra-QuA-4566.jpg 4 163 15

Alice a... / Alica a... série

Alice je třináctiletá anglická dívka, která řeší stejné problémy jako snad všechny její vrstevnice na celém světě: spory se sourozenci, nepochopení ze strany rodičů, vztahy s kamarádkami a první lásky. Tentokrát jí dělá velké starosti sestra Jabla, která se najednou začala chovat podivně, nevypadá normálně (tedy problém je v tom, že právě vypadá normálně!) a porušuje pravidla. Vtipný text psaný formou deníčku je určen pro dívky ve věku od 11 do 15 let.... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Butterflies, Bullies and Bad Bad Habit , 2001

sgjoli
sgjoli
06.07.2022 5 z 5

Další skvělý díl v sérii. A co mne dost baví, je to, že i když autorka pořád dokáže udržet tu správnou linku ujetosti, kterou se tahle série vyznačuje, tak dokáže zobrazit i vážnější témata, s nimiž se postavy této série potýkají. A to je téma téhle knihy. Hlavní hrdinka Alice má svá trápení - od finanční situace v rodině až po trápení se sestrou, s níž se očividně něco děje. Ale přitom zůstává sama sebou. Je to správně praštěná puberťačka, s níž se člověk nenudí.
Kniha se nese v podobně laděném humorném stylu psaní, jaký známe už z dřívějších knih a který odpovídá i tomu věku postav, v jejichž kruhu se pohybujeme. I přes vážnější témata, která autorka zobrazuje citlivě a bez nějakého tlaku na ždímání čtenářových emocí, se tu člověk na řadě míst pobaví, pousměje.
Není divu, že mne tahle série v mládí tak uhranula. Prostě se u toho dobře odpočívá, člověk vypne, pobaví se.

Hanncha
Hanncha
01.06.2022 5 z 5

Skvělá série pro náctileté.

Lea10
Lea10
03.07.2020 5 z 5

Líbí se mi že Linn a Alice pomohli Jable

mia.com
mia.com
18.02.2018 4 z 5

Další bezva díl. Čtení mě bavilo v pubertě stejně jako teď v dospělosti :)

Welinie
Welinie
10.01.2017 3 z 5

Oddechovka, pubertální čtení.

tatafa
tatafa
07.01.2017 3 z 5

Zajímavý příběh, kterým rozhodně nepohrdne žádná dospívající slečna.

ellypusik
ellypusik
14.11.2014 4 z 5

Fajnové čtení pro mládež. :)

AjťačkaTýnka
AjťačkaTýnka
30.08.2013 4 z 5

Jabla je dobře jeblá :D mám ji ráda stejně tak moc, jako Alici :D

catrinedemew
catrinedemew
03.04.2013 5 z 5

jabla linn a alice jsou to moc dobry holky

Leusee
Leusee
15.03.2013 5 z 5

Miluju to a nikdy to milovat nepřestanu.

Kate.S
Kate.S
02.02.2013 4 z 5

Celkem vtipná a oddechová četba.

TessDragon
TessDragon
02.09.2012 5 z 5

Série: Alice a ... . Tuto sérii jsem naprosto milovala. Alice je velmi vtipná a blázen. Oblíbila jsem si celou rodinu a mimo to i Alfieho. Rozhodně doporučuji, sice je Alice 13 let, ale myslím, že knížku si můžou přečíst i starší. ;)

Megii
Megii
30.09.2011 5 z 5

Fakt nářez :D. Podle mě jeden z nejlepších dílů. Jo... Jabla je chudák. Mám ji nejradši ze všech postav.

Katee
Katee
23.08.2011 5 z 5

Jojo chudák Jabla, ještěže to Linn tak hezky zařídila :)

p.anomisss
p.anomisss
25.07.2011 5 z 5

Knížka je velmi legrační :)

humor pro dívky fiktivní deníky

Karen McCombie
skotská, 1963
2003  80%Dóóóst dobrá rodinka
2003  81%Dóóóst dobrý rande
2003  82%Dóóóst dobrá ségra
2004  81%Dóóóst dobrý kámoši
2009  80%Moje trhlá rodinka

Kniha Dóóóst dobrá ségra je v