Alexandrijský prstenec

Alexandrijský prstenec https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77222/alexandrijsky-prstenec-77222.jpg 4 12 2

Válečné hry série

Před milióny lety obklopovalo světy ve vesmíru legendární impérium záhadných Prvních poutníků. Mocná rasa bytostí vybudovala svět ve tvaru prstence – prstence tak velikého, že povrch Země by byl jen nepatrnou částí. Hrály velkou roli ve zrození člověka a dalších tvorů… pak své dílo opustily a zmizely spolu se svou moudrostí a znalostmi. Přešly věky. Mezi člověkem a Gavarniany se rozpoutala zuřivá válka, kterou ukončili až Dozorci. Skutečné krveprolití nahradily válečné hry. S postupem času se staly více realistickými, až nakonec válku překonaly. Tento nejbrutálnější, avšak nejoblíbenější sport se obešel bez krve, masakrů nebo válečné slávy – tak jak na vše dohlíželi Dozorci. Nic pro opravdové bojovníky – pouhá strategie není zajímavá. Musí přijít něco, co dokáže vnést do starých her trochu vzrušení. Nakonec Gavarniané vstupují do minulosti a přivádějí svého legendárního vůdce, aby rozhodl o budoucnosti znepřátelených druhů. Zpočátku všechno vypadá nevinně. Ale nakonec se z válečné hry stává skutečná válka a lidé musí také zasáhnout do minulosti, protože potřebují toho největšího vojevůdce… A to je správný okamžik pro geniálního válečníka a generála všech dob. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Válečné Sci-fi
Vydáno: , Banshies

The Alexandrian Ring , 1987

Luigi1
15.01.2021 4 z 5

Tato kniha se mi líbila,ale měla podle mě hluchá místa témat které se mohly víc rozvinout a některé bych zase zkrátil

Gindolfin
01.03.2019 2 z 5

Když jsem to četl před lety poprvé, bylo to lepší. Nyní to také není špatné, ale přijde mi, že autor nevyužil všechny možnosti příběhu, který vytvořil.

William R. Forstchen
americká, 1950