Alchymistův syn

Alchymistův syn https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3869/alchymistuv-syn-3869.jpg 4 27 6

Alchymistův syn série

Dvanáctiletý alchymista čelí zlu z dávných věků.. Dvojčata Tim a Pip se nastěhovali s maminkou a tatínkem do starodávného venkovského domu. Prázdniny v překrásném sídle na břehu řeky obklopeném loukami zpočátku probíhají klidně, ale Pip jedné noci uslyší odněkud z hlubin domu naléhavé ťukání. Prastaré dřevěné ostění se začne pomalu otvírat... a z tajné chodby vystoupí zdánlivě docela obyčejný kluk. Sebastian však o sobě tvrdí, že je synem alchymisty a že se narodil před mnoha sty lety. Pro dvě moderní děti tak začíná neuvěřitelné dobrodružství, při kterém jde leckdy málem o život.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Doctor Illuminatus , 2003

Rinalee
16.07.2018 4 z 5

Krásná knížka pro mladší čtenáře :) Celkově hodnotím kladně, i když souhlasím níže s trudošem, že postavy Pip a Tim nehrají nijak důležitou roli a vůbec by nevadilo, kdyby tam nebyli a děj se dal více roztáhnout. Trochu mě mrzelo, že to bylo celé zaměřené spíše na dvojčata a Sebastian a jeho úhlavní nepřítel byli vsunuti do pozadí, což je velká škoda. Mnoho akce zde taky nenajdete, ale i tak stojí knížka za přečtení.
Těším se na druhý díl!

trudoš
11.09.2017 2 z 5

Nenáročný děj, velká písmena, nemnoho stránek a kratičké nahlédnutí do záhad alchymie - to je prakticky nejstručnější charakteristika novely Martina Bootha. Jde o jednoduché dobrodružné dětské čtení, které (a tady jde jen o přirovnání) připomíná některé starší příběhy Čtyřlístku. Dvanáctiletý Sebastián díky magické látce hibernuje a v průběhu staletí se probouzí vždy, když svět začne ohrožovat nebezpečí ztělesněné ďábelským de Loudéacem. V jeho boji mu tentokrát zdárně sekundují mládežnická dvojčata, která však nakonec sehrají pouze druhé housle a v příběhu jsou jen proto, aby měl kdo vyprávět Sebastiánův osud.
Autorova profesionální deformace z tvorby populárně naučné literatury se odráží na úsporném prostoru, do kterého se pokusil nápaditý příběh vložit. Kvůli tomu se kvantum informací nepříjemně tluče se stručností děje, který by si jinak zasloužil rozvést. Nicméně to určitě není problém, který by dětské čtenáře měl odradit. Ty starší ovšem lehce strohý náčrtek dost možná neuspokojí.

RobinZ.
24.02.2015 5 z 5

Nádherné, mohu jen doporučit, jen nechápu logiku některých komentářů jako např.: od Vikimi: ,, Jako malá jsem to měla moc ráda :) Pěkně se to četlo a bavilo mě to!" a potom dají jen 2 hvězdičky! Promiňte, ale toto si tato kniha vážně nezaslouží!!!!!!

vikimi
11.07.2014 2 z 5

Jako malá jsem to měla moc ráda :) Pěkně se to četlo a bavilo mě to!

Veronika Kachl
27.06.2013

super kniha, je tam i spousta zajímavostí z historie zakomponované do příběhu.
už se těším až budu číst další díl ZLODĚJ DUŠÍ

Selekcaje
24.08.2011 5 z 5

Další z těch originálních kníížek, které nic nekopírujou a jsou prostě samy sebou:) Skvělé počteníčko.

Martin Booth
britská, 1944 - 2004