Protilátky

Protilátky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30451/akta-x-protilatky-30451.jpg 4 34 3

Akta X / Spisy X série

V doutnajících troskách laboratoře pro výzkum genetiky v DyMaru, financované státem, je nalezeno tělo zohavené neznámou nemocí. Agenti FBI Fox Mulder a Dana Scullyová se bojí, aby to nebyl počátek epidemie smrtelného moru. Ve snaze zastavit smrtící virus, objevují něco, z čeho jim běhá mráz po zádech: David Kennessy, význačný badatel v oblasti rakoviny, dělal před svojí smrtí pokusy se slibnou, leč velice nebezpečnou technologií, a to s mikroskopickými biostroji, které dokáží vyléčit libovolnou chorobu a zhojit jakékoli zranění. Teoreticky by to mohla být zázračná léčba, možná i cesta k nesmrtelnosti.... celý text

Literatura světová Sci-fi Záhady

možnost nesmrtelnosti,
proč by to neměli
chtít jenom
sami pro sebe?“

Další ze série nezfilmovaných dílů Akta X se zaobírá léčbou rakoviny a směřuje až k nesmrtelnosti. Velmi napínavý příběh, kdy jsou agenti Fox Mulder a Dana Scullyová ohrožováni tajnou vládní organizací a nebezpečnou formou nanorobotů, kteří usmrtí člověka, pokud se mu dostanou na kůži. Velmi ponurý příběh, kde umírá velká spousta lidí, v ohrožení je i pes a náctiletý kluk s rakovinou krve.

Malá ochutnávka:
„Slušná práce,“ řekl Mulder ironicky.
Dům byl vyrabovaný, nábytek povalený, čalounění rozpárané, polštáře vytrhané, podlahové lišty vyrvané od zdí, koberce rozřezané, aby se vetřelci dostali k podlahovým prknům. Skříně a kredence byly otevřené, police na knihy převrácené, knihy a cetky poházené okolo.
„Tady asi nikoho nenajdeme,“ vytušila Scullyová.

Možnosti zázračné léčby smrtelných nemocí a snaha vědců dovést lidstvo až k nesmrtelnosti je v tomto příběhu dohnána až do krajnosti. Velmi odvážné téma, a asi bychom se ani neměli divit, že tato epizoda nebyla nikdy natočena. Docela velká úmrtnost, brutalita a nebezpečná lidská mutace i dítě, které je v ohrožení života, by byl asi velký oříšek pro klasické diváky tohoto oblíbeného televizního seriálu. Byl jsem strašně zvědavý, jak tento příběh dopadne. A dopadlo to tak, jak jsem ani neočekával.

Citát: Muldere, ty taky za vším hned vidíš spiknutí.

deefha
31.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Slušně napsaný příběh, který bych si naprosto bez problémů dokázal představit na obrazovce jako jednu z epizod televizního seriálu X-Files. Všechny obvyklé indicie jsou na svém místě: utajený výzkum, vládní spiknutí, komunita v lesích, nefungující mobilní telefony :-), dokonce i Kuřák! Fanouška seriálu to potěší a ostatní snad neurazí (orientace v seriálu není příliš nutná), takže za mě palec nahoru.

TheRaven
20.08.2017 3 z 5

Ryze béčkový, přesto v rámci žánru velmi zábavný kousek, který se po celou dobu veze v duchu seriálových Akt X. Téma nanotechnologií a léčby rakoviny mi navíci lehce, přesto neodbytně připomínalo mého oblíbeného Michaela Crichtona. V rámci možností určitě spokojenost, i když ke konci už to bylo trošku natahované. (a nemohu se nepodělit o fakt, že knihu jsem koupil v antikvariátu za 1 Kč, a poměr cena/výkon je tak opravdu kur… zatraceně velký)