nehodnoceno
A dolů musíš! - Vážné, tragické, ale i mnoho příhod veselých ze života pilota Migů https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337177/bmid_a-dolu-musis-vazne-tragicke-ale-i-m-YWQ-337177.jpg 0 0 0

Kniha popisuje cestu jednoho z mnoha chlapců za jeho snem – stát se pilotem. Je situována do období do roku 1964 a ukazuje postupné překonávání překážek na cestě k tomu, být pilotem v té době u nás nejmodernějšího přepadového letounu Mig 21 PF. Zobrazuje život na Svazarmovských letištích při organizaci létání, od prvních krůčků na větroních, přechod k motorovému létání, život v leteckém učilišti a na vojenských letištích. Kniha nejen pobaví, ale popisuje události veselé i smutné, a zejména ukazuje kamarádství a soudržnost lidí kolem létání.... celý text

vojenští letci

Jiří Cihlář
česká, 1927 - 2021
2017  0%A dolů musíš! - Vážné, tragické, ale i mnoho příhod veselých ze života pilota Migů
2006  0%Starosta Oldřichovic Karl Hübl
2000  70%Těžká léta na Orlickoústecku 1929-1939
2003  80%Sudetoněmečtí demokraté, antifašisté a Orlickoústecko
2009  0%České školy na Lanškrounsku

Kniha A dolů musíš! - Vážné, tragické, ale i mnoho příhod veselých ze života pilota Migů je v