Rein opět v akci!

recenze

Horečka (2012) 4 z 5 / klarinka9974
Horečka

Po útěku ze sídla se dostane do zajetí ke kuplířce, avšak odhalí její úmysly a začne opět vzdorovat. Jak dopadne strastiplná cesta k Rowanovi? Vaughn je rozhodnutý přivést Rein zpět do sídla za každou cenu. Tentokrát jde Rein o všechno i o svůj vlastní život.

Konečně jsem dočetla druhý díl knihy Past. Obálka prvního dílu se mi líbila více než obálka druhého dílu. I přesto že na obálce je zakroužkované vše, co je v knize podstatné, tato obálka je více děsivá.

Kniha sama o sobě se mi líbila. Sice tam nebylo tolik akce a napětí jako v prvním díle, ale rozhodně si myslím, že i tak to stálo za přečtení.

Reina utíká z klece, kde byla uvězněná a musela si hrát na manželku. Její tchán Vaughn ji ale nikdy nepřestal hledat. Po útěku, kdy si sebou bere i svého milovaného, se dostávají do ještě většího nebezpečí. Musejí se společně potýkat s nepříjemnostmi v životě, s nasmrádlou a zakouřenou ženskou a spoustou utrápených dívek a dětí. Ale i tak Reina neztrácí svou laskavost a vypomáhá všem, kdo potřebuje. Léky které se v knize vyskytují, jsou opravdu nebezpečné, ne jen že se na nich stanete závislými, ale ta samotná závislost vás může dohnat k šílenství, nebo dokonce i zabít.
Od začátku do konce se Rein i Gabriel drží, nevzdávají boj s živote, společně kráčejí po boku druhého, ale ten příběh ještě neskončil.

Na konci knihy se dostanete do stádia, kdy knihu nemůžete odložit, protože se musíte dozvědět, jak to dopadne a jestli Rein přežije a jestli ano tak kdo ponese následky za její život?

Kniha má skvělou tématiku, psaní o budoucnosti nad kterou se pozastavíte a přemýšlíte, jestli je toto vážně možné. Život ubohých dívek, kdy se život točí jenom kolem žen a muži si užívají. Kolik toho ty ženy musí podstoupit, od léku po rození dětí a jejich smrt. Občas děsivé okamžiky se v knize vyskytují, ne jen že zde lidi umírají ale také se zde popisuje jak moc léky na ostatní lidí působí a jak je ničí. V knize se mi líbí, že ten zvaný záporák je tu jen jeden, vlastně dva, v druhém díle i žena, ale ostatní jsou přátelští, pomáhají si navzájem jak s nemocemi tak s uzdravováním a péčí.
Životy dětí v knize jsou hrozné, to co ten Vaughn dělá je příšerné.

Kniha se mi ale líbila, byla slabší než první díl, ale to už tak bývá, jediné co mě teď mrzí je to, že se nedozvím jak to dopadne. Přeložené třetí knihy do češtiny se nejspíš nedočkám. Ale už teď vím že to dopadne dobře a budou spolu všichni šťastný až do smrti a pan Vaughn umře! Aspoň by toto byl pro mě ideální třetí díl. Knihu doporučuji, jestli že jste si přečetly první díl, druhému se těžko vyhnete. Opět kniha utíkala, stránka po stránce plynula tak rychle, že jsem byla zaskočená koncem a ten konec, ach bože, proč to muselo skončit zrovna tak otevřeně.

Knize dávám 4 body, za slabší díl než první, méně napětí ale zase spousty odhalení.

Horečka Horečka Lauren DeStefano

Pokračování mrazivého románu Past Rein je opět v akci. Po útěku ze sídla se dostane do zajetí ke kuplířce, avšak odhalí její úmysly a začne opět vzdorovat. Jak dopadne strastiplná cesta k Rowanovi? Vaughn je rozhodnutý přivést Rei... více

Koka
19.11.2015

Klarinko, je mi hrozně líto, že nemáš kolem sebe nikoho - učitelku, maminku či babičku - kdo by ti dal do rukou hodnotné a zajímavé knihy, vhodné pro tvůj věk a zájmy, ale místo toho čteš takovéto nesmysly a ještě se snad i kvůli jejich postavám trápiš. Nelituj za nepřeloženým třetím dílem, zkus si najít něco úplně jiného, tady na DK je hodně inspirace, přece nevycházejí jenom takovéto "díla".