Hlavní chytačka krys.

recenze

Serafina a černý plášť (2016) 5 z 5 / klarinka9974
Serafina a černý plášť

Serafina je dvanáctiletá dívka, která žije ukrytá se svým otcem ve sklepě. Otec pracuje pro zdejší sídlo ale dívku ukrývá a nedovoluje ji vycházet.
Serafina je ale zvláštní. Ne jen že, ve tmě dobře vidí ale i dobře slyší, cítí a je až moc ohebná a mrštná. Je na tolik tichá, že ji nikdy nikdo neslyšel. Ale v čem to je?
Najednou začnou v usedlosti mizet děti a jedině Serafina zjistí kdo za tím stojí. Spřátelí se s jedním chlapcem a společně odhalují tajemství zmizelých dětí. Netuší však, že je čeká velké nebezpečí a opravdu dokážou přemoci muže v černém plášti??

První kniha muže Roberta Beatty a doufám, že ne poslední. Už hned na konci se moc těším na jeho druhý díl o Serafině, protože tento muž umí opravdu dobře psát příběhy se skvělým příběhem a tajemstvím.

Cooboo je prostě nejlepší nakladatelství. Přijde mi, že má skvělé knihy, které zaujmou nejen kouzelnou obálkou ale už jen popiskem u knihy.

Obálka Serafina a černý plášť vás rozhodně hned od začátku zaujme a kdo soudí knihu podle obalu, tak tato kniha vám rozhodně nemůže utéct.

Nikdy nevstupuj do hlubokého lesa, číhají tam mnoha nebezpečí, která si budou chtít podmanit tvou duši.

Tak tedy ke knize. Moc jsme se na knihu těšila hned jak jsem se o ní dozvěděla. I přesto, že je to nejspíše kniha doporučená pro mládež, myslím si, že i my starší si v ní najdeme to svoje a knihu si hned od první kapitoly zamilujeme.

A co je na tom tak skvělého?? Celá kniha je od začátku do konce neuvěřitelně čtivá. Začnete číst a celkem brzo jste na konci. Nevnímáte děj okolo sebe, čtete v chůzi, ve stoje, prostě všude a kdyby to šlo tak možná že i ve sprše. Tak moc je kniha zajímavá a čtivá.

Také vás hned od začátku kniha zaujme tím, kdo, nebo co stojí za tím, že mizí děti. Rozhodně se na to snažíte přijít sami, ale dokud vám to Serafina neodhalí nejste si rozhodně stoprocentně jistí.

A navíc kniha je tak mocná, že když se do ní opravdu začtete, jako by jste byly v knize. Slyšíte kroky které přicházejí, jistý zápach, zatajené dechy ale i slzy.

A jak to vlastně dopadne? Jak jinak než šťastně a dokonce se máte i na co těšit, protože konec je velkolepí. Dozvíte se pravdu, ale i to, kdo je Serafina.

Rozhodně vás kniha nebude nudit. Serafinu si zamilujete, dokonce i to jak je jiná a i to jak moc by chtěla mít přátelé, což se jí splní. Zamilujete si samotný děj plný zvratů, žalu a ztráty.

Já si myslím, že je to báječná kniha ne dlouhé letní večery. Kdo jiný by mohl po vašem boku stát než Serafina, která vás ochrání.

Naši povahu neurčují bitvy, které jsme vyhráli nebo prohráli, ale bitvy, které se rozhodneme bojovat.