Co chceš, to dostaneš.

recenze

Osudová posedlost (2005) 5 z 5 / klarinka9974
Osudová posedlost

Sára a Zuzana – dvě kamarádky, z nichž každá se dívá na svět jinýma očima a sní svůj růžový sen. Pro Sáru, atraktivní studentku vysoké školy, je život zábavou a hrou. Jejím cílem je bohatě se vdát a žít v bezstarostném přepychu. City, emoce či výčitky svědomí nemívají v jejím srdci místo. Je sobecká a odhodlaná jít nemilosrdně za svým.

Také nenápadná, skromná Zuzana, která žije v neutěšených poměrech s otcem alkoholikem, touží po lepší budoucnosti, ale naplněné láskou v náručí milovaného muže.

Zuzana i Sára záhy na vlastní kůži poznávají tvrdou realitu jim doposud neznámé a pro Evropanky zcela odlišné muslimské země...

Tuto knihu mi vypůjčila kolegyně z práce. Dost dlouho jsem jí odkládala do poličky a dost dlouho jsem se přemlouvala k přečtení. Kolegyně se začala vyptávat, jak jsem na tom s knihou a jestli už čtu. Nečetla jsem, nechtělo se mi a proto jsem si půjčovala jiné knihy.
Jednou jsem se rozhodla, že to zkusím a když mě kniha nebude bavit, prostě jí vrátím a řeknu, že mě to neoslovilo.
Při čtení prvních stránek jsem se do děje tak zabrala, že jsem se nemohla odtrhnout. Myslela jsem si, že mě české autorky nepřekvapí, ale překvapila.

Od začátku je kniha hodně čtivá, nedokážete se odtrhnout a zajímá vás osud dost "vyčůrané" Sáry a její méně populární a atraktivní "kamarádky" Zuzky.
Sára je prostě potvora, to co chce to dostane, je krásná a proto si zkouší dovolovat opravdu věci, které by si jiný člověk nedovolil. Tolik mužů co vystřídala, tolik zlomených srdcí co zlomila.
A Zuzka? Musí se Sárou chodit na akce kde se jí nelíbí, musí jí poslouchat a chovat se mile a když se Sára zdejchne, musí jít Zuzka sama domů. Zuzka to nemá v životě jednoduché. Má otce, který je alkoholik a moc hezky se k Zuzaně nechová. Tolik jsme jí přála lásku a štěstí v životě.
Vše se ale změní když Sára zachrání jistého Patica. Ten se do ní hned zamiluje a i když je to muslim, rozhodne se pro jiný, krásný život.

Obě odjedou, každá v jinou dobu,do Tuniska, kde se musejí podřizovat a dodržovat jistá práva a zákony. Pro náročnou Sáru je to poměrně těžké, tolik by se chtěla bavit. Její osud se však ale vymkne, dostane jiný spád a osud, který by jsme nikomu nepřály. Zuzka, nakonec nejspíš dostane to, co chtěla.

Knihu si přečtěte, je zajímavá, poutavá a plná neočekávaných momentů. Tak dlouho jsme se jí vyhýbala až mě nakonec celou pohltila a během dvou dnů jsme si měla přečtenou. I přesto že jsem na ty moderní a nové fantasy knihy, mě opravdu tato kniha bavila od začátku do konce. Není snadné se od knihy odtrhnout. Rozhodně už nebudu soudit knihu před čtením, jelikož mě vždy něco překvapí a dostane.
Odhaluje pravdu, seznámíte se se zákony v jiné zemi, poznáte jak žijí jiní lidé a jaké mají potíže. A navíc si po této knize rozmyslíte, jestli se odstěhovat do ciziny nebo ne.
Doporučuji, pět hvězdiček, krásná a čtivá kniha. Možná že to nebude první a poslední kniha od této autorky kterou jsem četla.