Šepot ve tmě a jiné hrůzostrašné příběhy přehled

Šepot ve tmě a jiné hrůzostrašné příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37529/bmid_sepot-ve-tme-a-jine-hruzostrasne-pr-UGG-37529.jpg 4 179 179

Sbírka Šepot ve tmě představuje všechny podstatné rozměry Lovecraftovy tvorby. Tajuplná atmosféra starých měst a osamělých usedlostí ukazuje všechny polohy Lovecraftova stylu. Obsahuje povídky: - V hrobce - Výpověď Randolpha Cartera - Barva z vesmíru - Hrůzný stařec - Hudba Ericha Zanna - Šepot ve tmě - Rytina - Chladný vzduch - Divák - Případ Charlese Dextera Warda... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šepot ve tmě a jiné hrůzostrašné příběhy. Přihlašte se a napište ho.

janina66
11.05.2023 4 z 5

Naprosto dokonalé horory. Vše jsem vyslechla audio, namluvené tajuplným až strašidelným hlasem různých interpretů.
Nejvíce staršidelným pro mě byla povídka Šepot ve tmě, Barva vesmíru, Rytina. Hrůzný stařec také ušel.
Byla to má první kniha autora.

kiki11
09.04.2023 4 z 5

Moje první setkání s H. P. Lovecraftem bylo víc než skvělé. Není to úplně jednoduché čtení, protože autor píše hodně květnatým jazykem, musíte přemýšlet nad tím co čtete, jinak se ztratíte. Líbilo se mi jak umí vykreslit atmosféru, detailně popsat prostředí, a jak umí do hloubky vystihnout pocity strachu a hrůzy.

Některé povídky byly lepší, některé horší. Nejlepší byl za mě rozhodně Případ Charlese Dextera Warda - už proto, že jsem sama vášnivý genealog amatér a milovník starožitností, takže jsem naprosto chápala nadšení hlavního hrdiny při pátrání po minulosti svého předka, i když v jeho případě se to zvrtlo trochu jiným směrem. :D Dále byly dobré povídky V hrobce nebo třeba Výpověď Randolpha Cartera. Nejméně mě asi bavil Šepot ve tmě. Zajímavá je i poslední povídka Podivný pán z Providence od Josefa Škvoreckého. Knížka určitě stojí za přečtení a já si klidně od tohoto autora přečtu něco dalšího.

sasa.chetan
11.11.2020 4 z 5

zvlastny vyber

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Šepot ve tmě a jiné hrůzostrašné příběhy v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech8x