zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Proč nekveteš? Proč nekveteš? Katarína Macurová

Krásný text, hezké ilustrace, jen nevím jestli dokáže malý čtenář tu pointu na konci správně pochopit. To odhaduju spíše na věk 5+. Nebo to číst vícekrát :).

10.06.2016 4 z 5

Frankieho otázky před spaním Frankieho otázky před spaním Kate De Goldi

S touto knihou nevím. Na jedno stranu mám pocit, že je to dobrá kniha, ale na druhou jsem se do čtení musela nutit. Tak jsem toho radši nechala a knihu odkládám na jiné životní období. Kladně hodnotím název a obálku, kvůli kterým jsem si knihu půjčila.

30.05.2016 4 z 5

Sedm pohádek Sedm pohádek Ondřej Sekora

Pohádka o přejeté huse je pěkně ujetá :).

20.05.2016 5 z 5

O králíčkovi, který chtěl usnout: nová cesta, jak uspávat děti O králíčkovi, který chtěl usnout: nová cesta, jak uspávat děti Carl - Johan Forssén Ehrlin

Já usnula dřív než dítě :)

14.05.2016 5 z 5

Nový domek pro myšku Nový domek pro myšku Petr Horáček

Krásná knížka, moje děti milují asi nejvíc ten konec. Ilustrace mi přijdou na děti poněkud tmavé, ale proč ne, vždyť každé to doupátko, kterým myška projde vlastně tmavé je :).

04.04.2016 5 z 5

Zlodějíček Bubla Zlodějíček Bubla Astrid Lindgren

Mě se to líbilo, klasická AL. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že to bylo krátké. Mělo to docela potenciál.

23.03.2016 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Jak já se na tu knihu těšila, prvních tak padesát stránek jsem zhtla a měla pocit, že už jsou dlouho nečetla něco tak dobrého, a pak to najednou bylo furt to samé, děj se prakticky nevyvíjel a to co se vyvíjelo bylo příšerně předvídatelné. Možná je ta kniha dobrá, ale já byla zklamaná. Navíc mi ten chlapík přišel jako kretén a ta holka jako hrozná pipina :).

10.03.2016 3 z 5

Krtek v sedmém nebi Krtek v sedmém nebi Hana Doskočilová

Nádherný text Hany Doskočilové. Za mě jsou to nejlepší texty ke Krtkovi. Kniha navíc obsahuje roztomilý příběh Krtek v sedmém nebi, který nebyl nikdy zfilmovaný (aspoň pokud vím).

29.02.2016 5 z 5

Příběhy starých pražských domů Příběhy starých pražských domů Magdalena Wagnerová

Mě se kniha líbila moc. Dověděla jsem se spoustu nového. U některých domů se mi více líbila historie, u jiných mě zas více zaujala pověst. Díky této knize se cítím Praze zas o kousek blíž.

13.02.2016 5 z 5

Kdepak bydlí zvířátka Kdepak bydlí zvířátka Anna Milbourne

Krásné a na dětský věk i poučné, otevírací okénka jsem ilustrativní.

08.02.2016 5 z 5

Neviditelný lidský svět Neviditelný lidský svět Viktor Sýkora

Nádherné fotografie jsou navíc doplněné o semtam docela zajímavé informace. Tajemství rostlin se mi líbilo víc, přislo mi takové ucelenější, ale i tak je to pořád pět hvězdiček.

03.02.2016 5 z 5

Brambory na vloupačku Brambory na vloupačku Catharina Ingelman-Sundberg

Vůbec, ale vůbec jsem se do toho nemohla dostat. Obálka krásná, název geniální, nápad perfektní, marketing bez chybičky, ale ta kniha ... nic moc. Knihovnice mi říkala, že druhý díl je poněkud slabší. Nějak jsem se nedostala k tomu dočíst ani tento. Kvůli takovým knihám mi tu na databazi chybí označení knihy "Nedočtena, odložena". Ráda bych měla jistotu, že si to nepůjčím znova :).

05.12.2015 2 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Od J. Picoultové to nehjhorší, co jsem četla. Příběh měl potenciál, ale co to všechno kolem?? Autorka na začátku s věnováním sděluje něco jako, že "slíbila, že to jednou přijde". Z čehož usuzuju, že tu knihu psala s nějakým konkrétním úmyslem nebo možná i pro někoho - autora toho komixu? Podle mě ale šlápla vedle, většina jejich knih je hezky propracovaná a s myšlenkou, tohle ale ne.

27.11.2015 1 z 5

Recyklované pohádky Recyklované pohádky kolektiv autorů

Nezaujalo. Hned u první pohádky jsem měla problém se chystnout děje.

07.10.2015 1 z 5

Domácí klíčky Domácí klíčky Rita Galchus

Pro mě úpně úžasná kniha. celá rodina se vrhla na klíčky. V samotné knize mi jen vadí, že se tam některé věci opakují.

26.08.2015 5 z 5

Vlci Vlci Farley Mowat

Kniha pro milovníky vlků. Je to psáno pomalým pohodovým tempem, jako by vám to autor vyprávěl právě sám.

29.07.2015 5 z 5

Příhody matky Přírody Příhody matky Přírody Radek Malý

Krásné pohádky co mají hlavu a patu trochu s nádechem k nabádání k ochraně přírody. Jazyk vytříbený a skladbě vět příhodná. Četla jsem to dceři před spaním a čtení mi přišlo až zvukomalebné. Už přeháním, co? Ilustrace také krásné.

20.07.2015 5 z 5

Doktore, to je ale kotrmelec! Doktore, to je ale kotrmelec! Patrick Taylor

Já tuhle sérii knih zbožňuju :). Oddechové ale inteligentní čtení s krásným příběhem.

23.06.2015 5 z 5

Psí knížka Psí knížka Tereza Říčanová

Proč byla v seznamu nejhezčích dětských knížek roku, to fakt nevím. Obrázky mi přišly až depresivní a ten text ... no možná, kdyby to vyprávělo nějaké dítě, budiž. Jako dílko, které by mi přineslo malé dílko, bych to brala a i pochválila, ale pro ostatní děti to moc není.

10.06.2015 2 z 5

Hermafrodit Hermafrodit Jeffrey Eugenides

Mě se to líbilo moc, cenu to dostalo zaslouženě. Děj je krásně propracovaný a i někým zmiňovaná nudnost v jedné části byla podle mě na místě a korespondovala s určitou nejistotou pubertálního období hlavního hrdiny. Lehká nadsázka vypraveče mě přímo bavila.

31.05.2015 5 z 5