zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Únikovka: Útěk z minulosti Únikovka: Útěk z minulosti Jens Schumacher

Unikovka ze strasidelneho domu byla lepsi. Zde byla spousta hadanek matematickych. Mame radsi s dcerou pokud jsou vice sifrovaci. Ale jinak dobry :), rozhodne vyzkousime i dalsi.

09.10.2023 4 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Tak to byla jizda :).

25.09.2023 5 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Tak tohle byla zase jizda. Darcy Coates umi opravdu psat. Clare uz konecne opousti roli naivky, i kdyz teda hooodne pomalu. A Dorran ten je ..... porad divnej :), ale tak nejak to vsechno funguje dohromady. Je i dobre, ze oba hrdinove nejsou tak uplne jednickovy ale spis takovi opravdovi. Tesim se na dalsi dil.

15.03.2023 5 z 5

Vzestup vlka 8 Vzestup vlka 8 Rick McIntyre

Ideální pro milovníky vlků. Místy dej plynul pomaleji, ale tak nějak to hezky fungovalo, člověk úplně cítil atmosféru místa. Líbily se mi drobné poznatky, kterými autor doplňoval vyprávění. Z textu je cítit, že vlci jsou autorovo srdcovou záležitostí.

07.03.2023 5 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Tuhle serii zboznuju.

07.10.2022 5 z 5

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Desive. Kniha me pohltila, jen jsem se misty trochu ztracela v tom, kdo co rekl. Doporucuji i podcast.

13.09.2022 5 z 5

Frida Kahlo: Umělkyně, která malovala celou duší Frida Kahlo: Umělkyně, která malovala celou duší Javier Alonso López

Krasna edice - jednodusse stravitelne pro deti. Jen bych ocenila trochu vic obrazku z jejiho dila.

13.09.2022 5 z 5

Neuvěřitelné dějiny lékařství Neuvěřitelné dějiny lékařství Jean-Noël Fabiani

Tak toto je opravdu obsahla knizka, rozhodne nejde cist na jeden zatah. Kdyz pominu snahu autoru o neustaly humor, ktery u tohoto druhu literatury moc nemusim, tak mi to ale prijde celkem zdarile a ocenuji to jako doplneni k uceni detem napr. na stredni skole, tedy pro ty ktere to zajima. Rozhodne je to lepsi nez cteni spousty dlouhosahlych zivotopisu nebo popisu, jak se k cemu prislo. Je to dobry startovni bod pro zajemce o medicinu. Jeste priznam, ze druha polovina knihy, kde se resilo moderni lekarstvi, se libila vic.

12.08.2022 5 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

(SPOILER) Jako dobre, ale mit v jedne knizce dve hlavni postavy, co obe maji poskozeny mozek ... to me nejak iritovalo, porad jsem se bala, ze s tim rozuzleni bude souviset. nastesti ne.

21.06.2022 4 z 5

Vlk – Pes – Člověk Vlk – Pes – Člověk Kurt Kotrschal

Spise nez kniha, mi to prijde jako dizertacni prace, nicmene vyborna a dobre se cte. Urcite to vsak nejde zvladnou na "jeden zatah". Mezi ejdnotlivymi tematy je asi dobre si chvilku odpocinout. Libi se mi ale osobni pristup autora, to ocenuji asi nejvice.

16.05.2022 5 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Lepsi nez prvni dil, konecne se to rozjelo. V prvni dile clovek jen pulku knihy tusil o co by mohlo jit, zde uz byly karty otevrene a poradne jsem si to uzila.

20.04.2022 5 z 5

První pomoc pro vysoce citlivé První pomoc pro vysoce citlivé Asa Saga Hammarstedt

No popravdě jsem čekala trochu víc než jen řady, které vám prakticky dává vás zdravý rozum. Ale na druhou stranu, ne všichni ten zdravý rozum máme :). Četla jsem kvůli dceři, které se tento problém týká.

25.02.2022 3 z 5

Čtení mraků: Předpověď počasí pohledem na oblohu Čtení mraků: Předpověď počasí pohledem na oblohu Oliver Perkins

Teda ... tato utla knizka je udelane uplne perfektni. Sice jsem nekterym castem rozumela spise mene, ale i tak se mi libila. Obrazkove shrnuti na konci vse vynahradilo.

25.01.2022 4 z 5

Einstein: člověk, génius a teorie relativity Einstein: člověk, génius a teorie relativity Walter Isaacson

Ke konci to bude z bylo trochu moc politické, ale on takový holt byl :). Krásná kniha se spoustou obrázkových dokumentů. Trochu mě mrzelo je to, že tam bylo jen málo o jeho první ženě a nebylo třeba řečeno nic moc o postoji jeho rodiny k ní. Četla jsem její životopis, který sice možná nebyl úplně objektivní :), ale některé věci jako by v této knize o Einsteinovi prošly cenzurou.

28.02.2021 5 z 5

Stela a 16 huskyů Stela a 16 huskyů Tereza Pařízková

Krásný příběh a nádherné ilustrace.

07.05.2020 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Začátek měl dobrý rozjezd, téma mělo velký potenciál, ale pak to začalo být takové rozvleklé, sposta věcí mi docházela o hodně dřív než je autorka odhalila svým postavám, ale i tak se mi to nakonec vlastně líbilo. Jen prostě jiné její knížky jsou lepší.

11.10.2018 5 z 5

Jedna + 1 Jedna + 1 Monika Peetz

Tahle kniha me ponekud zklamala, a to se mi dalsi autorciny knihy libily. Oproti jejim dalsim kniham je tady hlavni postovou muz a na tom to myslim spadlo. Myslenkove pohnuti tohoto muze jsou neuveritelna, spis jako by byl neskutecne zzenctely :).

30.11.2017 2 z 5

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

Pohladilo mě to po duši.

09.08.2016 5 z 5

Lyžníci z Plískanic Lyžníci z Plískanic Bjørn Rune Lie

Vůbec nevím pro koho je ta kniha určena, ale mě se líbila :).

30.06.2016 5 z 5

Myšky v kuchyni Myšky v kuchyni Saira Shah

Příběh je krásně psaný, opravdu se to dobře čte. Kniha se mi líbila, teda až na velké mínus na vztah dvou hlavních hrdinů k tomu zda přijmou či nikoli svoji postiženou dceru. Naštěstí nevím jaké to je, ale v téhle podobě mi to přišlo hrozně surové. Je to ale jediné co mě drží trochu na vážkách, jinak bych dala pět hvězdiček.

21.06.2016 4 z 5