Ledové srdce

Ledové srdce

Danu Nolanovou, nadějnou televizní reportérku, unese nepolapitelný sériový vrah, známý pod přezdívkou Doc Holiday. Ač ji nelidsky týrá – mladá dívka se má stát jeho „mistrovským dílem“, jak slibuje –, Daně se podaří jako zázrakem přežít a svého trýznitele z posledních sil zabije… I po deseti měsících léčení a rehabil... celý text

I po deseti měsících léčení a rehabilitace je však Dana stále v žalostném stavu, zejména kvůli zranění mozku. Na podrobnosti onoho traumatického zážitku nemá žádné jasné vzpomínky, na svůj předchozí život se rozpomíná jen pozvolna a pronásledují ji ty nejtemnější noční můry. Když je propuštěna z nemocnice, vrací se z Minneapolisu do rodného městečka, aby našla klid na úplné zotavení v péči své úzkostlivé matky a otčíma. Stane se však přesný opak – to když místní média při příjezdu domů Daně připomenou starý případ Casey Grantové, její nejlepší kamarádky z dětství, která záhadně zmizela o prázdninách, kdy obě dokončily střední školu. A Dana se přímo posedle pouští do pátrání po tom, co se vlastně kdysi stalo… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308384/ledove-srdce-Fim-308384.jpg 4.241

Kovac/Lisková

Cold Cold Heart (2014)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Pavlnka

Knížka mě hodně zaujala, ale protože se nakladatelství zbláznilo (velikost písma), tak ji bohužel nedočtu. Bylo to velké dilema, ale soudnost vyhrála.

SilvieSisinka

U mě za 3.Tami píše sice dobře,ale moc se to táhne.

Dumicek

Dávám "jen" 3 hvězdy....první polovina knihy mě opravdu moc nebavila a celkem mi vadilo, jak se pořád dokola točilo Danino zranění, ztráta, pamětí, panický strach atd. Jako jasný, prožila si peklo, tak jí to muselo pošramotit, ale abych o tom četla pořád dokola asi tak do poloviny knihy mě opravdu nebavilo. Od té poloviny knihy jsem věděla kdo je vrahem, ale to mi nijak nevadilo. Musím říct, že druhá půlka byla mnohem lepší - svižnější, napínavější a dějově zajímavější i tak mi to celkový dojem na knihu nezlepšilo. Stojí za přečtení, ale Tami má určitě mnohem lepší díla.

čef

Osoby s poraněním mozku to jistě nemají jednoduché, ztráta paměti, poruchy chování a když se přičte ztráta perspektiv, je to jistě na umření. Autorka se tématu chopila se znalostí této věci a je to znát. Také se jí naštěstí dobře podařilo nesklouznout do šablonovitých charakterů, všechny postavy jsou psychologicky věrně vykreslené. Příběh samotný má pořádné grády od začátku do konce a tak jsem celkově mile potěšen.

kiraa

Příjemné překvapení. Co na tom, že Dana prožene té zrůdičce šroubovák mozkem již hned v první kapitole. Čekala jsem, že dějově se příběh odehraje právě kolem tohoto sériového vraha, ale víceméně se jednalo o jakousi předmluvu k nadcházejícím událostem. Je znát, že autorkou je žena, cítím estrogen, ale nic co by mi bytostně vadilo. I tak mám pocit, že babám se bude číst líp.

martina.tim

No... jak to napsat. Na knížku jsem se šíleně těšila. Anotace mě nadchla a už jsem se nemohla dočkat, až ji popadnu a začnu číst. Začátek mě skutečně nadchl, ale jak kniha pokračovala tak i to nadšení uvadalo, až jsem si uvědomila, že knížku čtu nějak dlouho (5.den) a to je pro mě ukazatel, že není něco ok. Tak jsem začala přeskakovat odstavce až půl stránky a najednou konec. Konec byl sice lepší, ale už mě nedokázal naplno připoutat ke knize. :( Což je smutné. Snad mě nezachvátila čtenářská krize, ale to zjistím u další knihy. Každopádně knihu nezatracuji a ani nehaním a určitě stojí za přečtení. Chyba bude spíše na mé straně.

Hella

První polovina hodně zdlouhavá, ale je třeba vytrvat - konec to dosti vylepší.

derminator

Perfektní kniha, byl jsem ač překvapen jak mě bude bavit. Sice psychologický thriller bych to nenazval ale i když má také tento prvek v sobě. Kniha je čtivá, bavivá, působivá. Ale přeci měla jen jednu chybu už od půlky jsem věděl kdo Casey zabil ale Vám to neprozradím přečtěte si to sami velice doporučuji za mě 85%.

biki

Brilantní thriller. Jsem ráda, že mě neodradilo označení "psychologický thriller" na obálce (pokud totiž něco zavání psychologií, tak většinou prchám), a že jsem věřila autorce, i když jsem od ní už nějakou dobu nic nečetla. Hlavní hrdinka je výjimečná, když po návratu do života dokáže sama sobě a proti mínění okolí včetně jejích nejbližších, že i přes své závažné fyzické a psychické trauma může mít její život nový smysl a cíl.
Za zcela mimořádné považuji to, jakým způsobem se autorce podařilo zobrazit, s čím vším se musí denně vypořádávat člověk s těžkým poškozením mozku, jak pro něj musí být frustrující, že nedokáže zvládat dříve úplně obyčejné činnosti, jak ho neposlouchá mysl ani jazyk. A také, jak je tato situace obtížná i pro jeho nejbližší (nemluvě o okolí), kteří v dobré víře často jednají jak sloni v porcelánu.
Velmi kvalitní krimizápletka - starý zločin (a jak se v průběhu děje ukáže - ne jeden), jak vycházejí najevo nové skutečnosti, konfrontace vzpomínek hlavní hrdinky a toho, co za vzpomínky považuje, či jsou jí podsouvány ... Ani mi nevadilo, že ze dvou hlavních podezřelých, které jsem vytipovala, mi ten podezřelejší vyšel. Jedna otázka ale zůstala nevyřešena - docela ráda bych věděla, jak to bylo s otcem hlavní hrdiny. Že by se k tomu autorka ještě někdy vrátila?

Jamra

Ze začátku možná trochu zdlouhavé, několikrát omílaná stejná slova. Ke konci se to rozjede tak, že se snad nedá přestat číst. Stojí za přečtení.

gossipavlina

Rozjezd příběhu parádní, nastartováno měl dobře. v 1/3 jakoby autorka dala trochu zpátečku, ale po celý zbytek knihy už to mělo stejný spád, bez výkyvů. Takže dobře napsaný thriller. Výborně popsaná psychologie všech zúčastněných, hlavně Dana. Určitě to není poslední kniha, kterou jsem si od Tami Hoag přečetla
Doporučuji.

Atak

Této knize dám 4 z 5 jelikož polovina knihy byla pro mě zvláštní, druhá část se rozjela tak, že jsem ji dal na jeden zátah, ale stále ve mě zůstává divný pocit z té první části.

evasamankova

Skvělý thriller se silným důrazem na psychologii hlavních postav. Napínavé a velmi čtivé!

jana3099

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Hodně silný příběh. Hlavní hrdinka Dana měla v životě opravdu velkou smůlu na parchanty, a její psychika už se nikdy nemůže
dostatečně spravit. Kniha odkrývá další a další záhady a zrůdnosti, o napětí není opravdu nouze.

Tami Hoag

Tami Hoag