Ledové srdce

Ledové srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308384/mid_ledove-srdce-Fim-308384.jpg 4 169 57

Danu Nolanovou, nadějnou televizní reportérku, unese nepolapitelný sériový vrah, známý pod přezdívkou Doc Holiday. Ač ji nelidsky týrá – mladá dívka se má stát jeho „mistrovským dílem“, jak slibuje –, Daně se podaří jako zázrakem přežít a svého trýznitele z posledních sil zabije… I po deseti měsících léčení a rehabilitace je však Dana stále v žalostném stavu, zejména kvůli zranění mozku. Na podrobnosti onoho traumatického zážitku nemá žádné jasné vzpomínky, na svůj předchozí život se rozpomíná jen pozvolna a pronásledují ji ty nejtemnější noční můry. Když je propuštěna z nemocnice, vrací se z Minneapolisu do rodného městečka, aby našla klid na úplné zotavení v péči své úzkostlivé matky a otčíma. Stane se však přesný opak – to když místní média při příjezdu domů Daně připomenou starý případ Casey Grantové, její nejlepší kamarádky z dětství, která záhadně zmizela o prázdninách, kdy obě dokončily střední školu. A Dana se přímo posedle pouští do pátrání po tom, co se vlastně kdysi stalo…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Cold Cold Heart , 2014

derminator
07.07.2019 5 z 5

Čtivé, překvapivé a dost dobre čtení

PetaZ
07.05.2019 5 z 5

Knihu jsem docetla s otevrenou pusou.. I pres male pismenka byla velice ctiva a napinava..

marimari
26.04.2019 3 z 5

Čtivá, napínavá. Prázdná místa v paměti, nejistota a strach a to všechno kolem postiženého mozku musí být strašně stresující, když se bojíte někomu věřit. Místy mi připadalo, že už je to přehnané a těžko uvěřitelné. Pro mě moc lidí, kteří nedokážou svůj vztek udržet na uzdě.

misowi84
24.02.2019 5 z 5

Byla to taková rychlovka. I když jsem tušil, jak to celé dopadne. Tak i přesto jsem
si knihu náramně užil.

Izu
14.02.2019 3 z 5

Pro mě zatím autorčina nejslabší kniha.

Janniska
15.01.2019 5 z 5

Ta knížka mě chytila od samého začátku až do konce,nedala mi spát a musela sem ji prostě dočíst.Zápletka podobná všem ostatním detektivkám,ovšem podaná neotřele.Už od půlky knížky sem měla tip na vraha,za další tři kapitoly na jiného a za další na dalšího...fakt paráda!Kdo má rád detektivky,doporučuji!

qydko
15.01.2019 5 z 5

Po nějaké době konečně thriller, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

Lotka
31.12.2018 3 z 5

Potenciál velký, ale po napínvém úvodu velká nuda. Konec se zase trochu povedl, ale zázrak nečekejte.

Veru.Viti
17.09.2018 3 z 5

Zvláštní kniha. Původně jsem myslela, že ji po pár stránkách budu muset odložit. Miniaturní písmo a řádkování mě odrazovali od každé další kapitoly. Nakonec jsem knihu dočetla. Bavil mě začátek a fakt mě bavil konec. Bohužel ubírám další hvězdičku za prostřední část. Na můj vkus až příliš zdlouhavý a plný opakování.

orinka3
18.07.2018 1 z 5

Číst celou knihu kvůli tomu, že bude na konci nejlepší? Mordovat si zrak na titěrných písmenkách? Možná nás chtělo nakladatelství taky trochu potrápit, abychom se vžili. No, zdraví i můj líp pročtený čas je přednější. Dany je mi sice líto, ale číst pořád dokolečka to samé....ne.

Zlatinka.Emilly
04.07.2018 5 z 5

Nemohu, než citovat ze závěru knihy: "Svět ze mně učinil oběť. Já jí ale nebudu. Budu tím, čím se stanu. Život se nás může pokusit zlomit. Ale my nemusíme zůstat zlomení". ____ Příběh nebyl tak drastický, jak jsem očekávala, zápletka byla pro mne zcela neočekávaná, i když vraha jsem odkryla (přiznám se, měla jsem dva tipy). Líbilo se mi to. Ale asi jsem měla jako první přečíst od Tami Hoag knihu Devátá dívka, že? Už jsem ji začala číst, ale ten styl psaní - jako by nebyl totožný s tímto příběhem, jako by knihu napsal jiný spisovatel.

Peetullka
09.06.2018 2 z 5

Tami Hoag,
Tato kniha mi přišla nejméně zajímavá, ale určitě to stojí za to si přečíst. Ale předešlé jsou podstatně lepší.

jprst
23.05.2018 4 z 5

Tohle se autorce povedlo poněkud méně, skoro bych řekl až nepovedlo, ale neznamená to, že na její příběhy zanevřu, jen přestanu věřit na obsah anotací.

SimonaP
15.04.2018 3 z 5

No nic moc, nebavilo mě popisování Dany zranění ani její hloupé chování, kdy jí asi měli zajistit 24 hodinový dohled a sebrat klíčky od vozu. Přišlo mi, jako by tento díl psal někdo jiný, vůbec to nezapadalo do série Kovac Lisková, o kterých je zmínka jen okrajově a jejichž příběhy se tak hezky četly....

ivoiro
26.01.2018 4 z 5

Jedná se o docela zajímavou knihu. Ze začátku jsem se nemohl pořádně začíst. Nicméně, asi od poloviny to bylo již hodně zajímavé a napínavé.

Lusa
29.11.2017 5 z 5

I když je kniha zařazena do série Kovac/Lisková dvojice detektivů se objevuje prakticky jenom na začátku. Při čtení jsem tak měla tendence sklouzávat k mé další oblíbené autorce dektivek Kay Hooper a čekala jsem, že Dana začne vidět mrtvé, nebo se zničeho nic objeví záhadný Bishop. Nicméně příběh byl zajímavý a překvapivý. Sice je škoda že nebyly vysvětleny všechny skutečnosti a případně další vražda, ale některé věci prostě zůstanou navždy tajemné.

slunečnice777
18.11.2017 5 z 5

Mistrovsky sepsané psychologické dílo. Pokračování deváté dívky mě nadchlo. Opět žádné klišé, nebo standartu spaní detektivek. Postavy jsou dobře popsané. Proměna Dany je dechberoucí. Budu se opakovat jako v předešlých komentářích, psychické starosti jdou se mnou ruka v ruce. Přesto mě až mrazí jak Tami Hoag vše popsala do mrazivé přesnosti. Jednoduše řečeno, čtením jsem se bavil a zároveň polykal paniku plnými doušky. Posttraumatická stresová porucha je mrcha která umí obrátit povahu člověka v jinou osobnost. Jednoduše řečeno kdo nezažil nepochopí. Příběh berte jako autorčinu fantazii která nás baví, ale i jako skutečnost jak je lidská mysl křehká, milá,milující a zároveň krutá. Chystám se na další příběh Prach prachu. Malá rada na závěr, nehledejte v knihách chyby, nic není dokonalé. To nejde napsat.

fis.rena
07.10.2017 3 z 5

Psychologie v knize je pojatá bezvadně,tyto pasáže mě bavily,ale jinak to bylo zdlouhavé,tím pádem snadno odhadnutelné. To,co mi vadilo nejvíc je nahuštěné písmo tak,že oči bolely.

zuzi.podzim
21.09.2017 4 z 5

trochu zdlouhave

Reader-Hel
31.08.2017 3 z 5

Kniha mě v knihkupectví nadchla. Ze všech 7 knih, které nemám přečtené jsem zvolila tuhle. Četla se mi dobře, ani mi nevadilo jak tu spousta z vás psalo, že nějakých 50 - 100 stránek je jen o Daně a jejím léčení. Později, když jsem byla tak u 200 stránky, jsem si říkala, proč tu knihu čtu, když je to furt jen Danin strach, matky strach atd.? Chápu, že velké zranění mozku nezmizí lusknutím prstu. Ale prostě se nic nedělo. Rozjelo se to až u 250 stránky. Ale na čtení byla příjemná.

SPOILER: od začátku mi bylo jasné, že s Timem něco nehraje. Ty návštěvy u Dany v noci, na balkoně, za oknem, bylo to hned jasné, jen ne tak, jak se dozvíme na konci knihy. Hrozně jsem chtěla, aby Roger měl se smrtí Danina otce něco společného, to mi přišlo nedořešený. Kam zmizel pes? Spousta nezodpovědných otázek. O kterých by se příběh dal prodloužit.

thrillery trauma

Tami Hoag