zuzca.h zuzca.h komentáře u knih

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Opět klasická lehká jednohubka. U tédle jsem se i celkem nasmála a rozhodně lepší než Jeho zákusek.

02.03.2022 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Příběh se četl hezky, ale dle mého to byl spíšsonda do života na malé vesnici na pozadí detektivky. Na to aby to pro mě byla detektivka tam bylo málo vyšetřování a málo podorbností ohledně případu a postupů vyšetřovaní, málo náhledů do přemýšlení detektivů. Jako román to bylo ale fajn. Jen mě mrzí že tam nebyla dovysvětlena jedna věc.

16.02.2022 4 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

(SPOILER) Oproti klasickémů zpracování této pohádky se mi líbil vývoj Sophie, z na ostatních závislé naivní princezničky v "samostatnou" míň naivní ženu. Oproti klasické Sněhurce se mi tady líbil právě vývoj hlavní postavy. I "trpaslíci" mi tady byly mnohem sympatičtější. Co oceňuju je i pozadí toho proč byla královna tak "zlá" a přísná, a zakomponování postavy strachu jako hnacího mechanismu bylo taky zajímave.

14.02.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

(SPOILER) Mega SPOLIER :)
Tematicky velmi zajímavá kniha. Hezky zpracované téma coby kdyby, krásně popsáno, že pokud chcete věrné stoupence je třeba je vychovávat již od plenek a to do slova a že o svobodu můžeme přijít během mžiku.
Na druhou stranu pro mě absolutně ploché postavy s jejichž osudem jsem se vůbec nestotožnila. Jediný okamžik kdy mi bylo nějaké postavy líto bylo když Marii zabili při útěku za svobodou a ani mi tak moc nebylo líto Marie jako spíš Klárky.

19.01.2022 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Příběhy HH čtu napřeskáčku , toto je už 5 kniha a za mě rozhodně nejslabší. S žádnou jinou jsem neměla problém se začíst a doslova se nutit číst. Nejzáživnější pasáže byly ty z minulosti to se četlo samo. No nevím tady jsme si prostě já a HH nesedli. I to se stává.

29.12.2021 2 z 5

Paměti psychologa Paměti psychologa Philip Zimbardo

Zimbardo mi jako člověk není moc sympatický,ale jako profík je fakt dobrý a ten jeho zápal pro věc kterou dělá a to kolik toho zvládl a pořád zvládá, tak to klobouček. A upřímně jako profesora na VŠ bych ho brala všema 10.

20.12.2021 4 z 5

Skřek šelmy Skřek šelmy Lynn Beach (p)

(SPOILER) Když jsem tudle knížku četla na ZŠ tak si vybavuju že jsem se u ní fakt bála a sholkama to hodně prožívala a hltala stránku za stránkou. No už jsem léty a horory ostřílená a tentokrát jsem se vůbec nebála, možná proto že mi při čtení naskakoval děj a věděla jsme jak to dopadne, a nebo pro to že todle rozhodně není horor spíš takové dobrodrůžo. Každopádbě příběh je krásně vysvětavěný, čtenář se nenudí, stránky odsejpají stejně jako před lety.
Jo a kdybych si mohla znovu vybrat střední školu tak tu jejich bych brala všema deseti i s duchem indiána.

02.12.2021 3 z 5

Zajimavá knižka, která ale nejde přečíst jedním dechem. Musím říc že k určitým částem se budu muset ještě aspoň jednou vrátit. Libí se mi styl jakým autor knihu zpracoval, krásně pohladila mou vědeckou duši .

19.11.2021 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

(SPOILER) Yrsu mám ráda,ale víc líbí se mi její "tajemné" zápletky, v sérii s právničkou Tŕou, které pak vyustí v logické vysvětlení. Tady v té knize byl logickým vysvětlením duch/duchové, lépe řečeno duše zemřelých hledajících klid a pomstu nebo zadostiučinění.
Postavy jsou hezky vykreslené aněktré bych nejraději prohodila oknem, kniha je hodně čtivá a na čtivosti jí neubírá ani to že sledujeme dvě dějové linky, které se postupně proplétají až se na konci spojí. Lépe se mi, ale četla linka Freyera. V lince Katrín, Líf a Gardara bylo od začátku jasné, že si zažijou peklo na opuštěném ostrově a ještě uprostřed zimy... Vztah mezi Líf a Gadarem pro mě nebyl překvaní co mě překvapilo, byl snaha Gadara zabít Katrín a to už dlouhodobá když si to tam všechno tak hezky připravil. A co mě fakt naštvalo bylo to, že z této trojice přežila mrcha Líf.

10.11.2021 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Za mě zatím nejlepší díl, je vidět, že se autorka trochu víc vypsala a kniha není natřískaná tolika logickýma nesrovnalostma jako dva předchozí díly. Ilane je stále spratek co si neuvědomuje dosah svých činů a nevidí si pořádně ani na špičku nosu, prostě je to 15 letá neřízená střela, která lidem okolo sebe často připravede do problémů. A z kapitána senám stává tak trochu pomalu ale jistě troska, jako není se čemu divit když se mu všechno co tvořil a čemu ve své podstatě objetoval svůj život začíná tak nějak hroutit pod rukama.
Plus je, že se v tomto díle snad ani jednou neobjevila hláška Oříškové oči, za to jí bohatě nahradila hláška do prasečí řitě. Jako vážně .... Je mi líto smrti jednoho bojovníka, ale chápu ji jako důležitý mezník v ději, který se začal konečně pořádně rozjíždět. Takže jsem zvědavá na další díl.
Co mě, ale opravdu přišlo velmi humorné a logicky naprosto nepochopitelné je scéna se samostřílem, jako vážně by chlap, který celý život "chrání" sklenáře ohrozil zdroje pro nížiny tím že si vyzkouší sklenitový samostříl, protože jupí je mi 5 a nedbám na následky, tím že ho namíří na reteu to jediné co je chrání před zničením. To snad ne že. ..

02.11.2021 3 z 5

Dvojčata Pat a Isabela Dvojčata Pat a Isabela Enid Blyton

Napsané hezky a čtivě, postavy hezky vykreslené, za to 3 hvězdy. Ale upřímně si myslím, že by mě to ani jako malou moc nebavilo. Je to taková směsice filmu pro pamětníky a amerických středoškolských filmů. A upřímně Pat a Isabela jsou někdy na jednu spřátelenou.

01.11.2021 3 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Zajímalo by mě jestli autorka náhodou nedělá pro firmu která vyrábí papírové kapesníčky :D Protože jich budete potřebovat opravdu ale opravdu hodně. Na to, že tento typ knih moc nečtu a z detektivek a hororů jsem otrlá, tak todle mě opravdu rosekalo. Probrečela jsem prakticky 3/4 knížky.
Postavy roztomilé příběh krasný, lehce čitelný, Rune těžko uvěřitelný v reálném životě.

26.10.2021 5 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

(SPOILER) Čitivý hezky zpracovaný příběh osudů jedné židovské a jedné kvakerské rodiny a jejich prolnutí. Postavy propracované , čtenář jejich osudy snadno prožíval a lehce si s nima vytvořil vztah. Co mi vadilo a proč dávám o hvězdu míň jsou historické nepřesnosti. Když už si dám tu práci s historickým románem tak si dohledám co nejvíc informací. A opravdu přes Terezín koleje z Prahy do Německa nikdy nevedly. Byla tam "pouze" vlečka, která sloužila k transportům. A když už si tyto informace nezjistím nebo je tedy zjistím až v průběhu psaní knihy tak to zpětně opravím a ne, že na začátku knihy Miriam s Pamelou čekají v Terezíně ve vlaku cestou do Anglie a potom o několi desítek stránek dál je otec Miriam součástí pracovní čety, která staví vlečku do Terezína. A těch nepřesností je tam víc. Což mě trochu mrzelo, ale i tak je to příjmně čtivý román.

08.09.2021 3 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Moje první kniha od autorky. Ze začátku trochu zdlouhávé, ale potom se to rozjelo a bylo to zajímavé. Pachatele jsem si typla ale stejně mě závěr překvapil. Co oceňuji je netradiční Amišské prostředí.

02.09.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

(SPOILER) Já prostě nevím takové super téma, ale to zpracování kulhá na obě nohy, chvílema mi ty pasáže přišly jako slohovka dítěte ze základní školy. Obrovskou výhodou je, že se oříškové oči kapitána ve druhém díle obejvují mnohem méně než v prvním. Ilane je občas na jednu spřátelenou, ale pokaždé si říkám vždyť je to přece puberťačka což vysvětluje mnohé. Co úplně nechápu je stavba energeticky náročných podvodních měst proč jako? A vysvětlení aby zvedli hladinu moří jako proč a z jakého důvodu někdo potřebuje zvedat hladinu moří a jak pak vysvětlit podvodní města ve vnitrozemních sladkých jezerech? A vítr v podmořských městech kvůli kterým musely být pohyblivé budovy wtf. 3 hvězdy za těn závěr

Jáma Jáma C. J. Tudor

Křídák se mi líbil mnohem víc byl takovýj propracovanější čtivější. Jáma nenadchla ale ani neurazila. Nádech mystična mohl být víc rozveden, postavy byly takové ploché bez výrazných emocí a když už tam něco bublalo tak se to vždycky tak nějak vypařilo bez větší odezvy.

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Lehké klasické letní čtení u kterého prostě můžete úplně vypnout, pár vtipných momentů se tam objeví. Ve své podstatě je to moderní převyprávění klasické pohádky o popelce aneb jak chudá dívka ke štěstí se sexy miliardářem přišla a stačí k tomu tak málo a to bej motovidlo a sníst mu jeho banán :D:D

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Jednoduchý oddechový romantický příběh zasazený do Vánočního času.

12.08.2021 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

(SPOILER) No ... Za mě jeden ze slabších dílů celé série. Souhlas s komentářem Cacolinka že by se kniha dala rozhodně zkrátit. Nejlepší byla poslední třetina knihy.
Spoiler: Všichni došli šťastného konce, až teda na Manon a Doriana, ale tam to taky klapne, možná v jejich vlastní knize :D:D. Co mě opravdu zamrzelo byla smrt Třináctky to mě vzalo. A co mi přišlo vyloženě červenoknihovské jsou ta slzavá údolí na konci tam snad brečí pořád úplně každý snad klika od dveří. Chápu vypjaté emoce, ale todle bylo fakt už hodně.

09.08.2021 3 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Nádherné ilustrace provázející krásnou veršovanou "pohádku". Prostě Tim Burton v plné parádě.

27.07.2021 5 z 5