zuzca.h zuzca.h komentáře u knih

Údolí lilií Údolí lilií Alexandra Pavelková

Soubor povídek propojený spojujícím příběhem. "Spojující" příběh byl pro mě chvílema dost rušivý a povídky jsou každá na jiném levlu. Spojující příběh místo aby objasnil některé otevřené závěry a nejasnosti z povídek tak do celé knihy vnáší víc a víc otazníku. Nápad dobrý, ale provedení pokulhává. Kdyby autorka knihu vydala jako soubor povídek z mého pohledu by udělala líp.

24.08.2020 3 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Vtipné, rychle se čte. Jako oddechovka ideální.

24.07.2020 3 z 5

Strážci času (4 povídky) Strážci času (4 povídky) Poul Anderson

Zajímavé pojetí o cestování časem a vlivech na případnou změnu v běhu času. Lehká čtivá oddechovka. Co jsem ocenila byl stručný popis historického období, v kterém se daná povídka odehrávla, vždy na začátku povídky, takové lehké nenásilné osvěžení historie. Četla jsem "vykuchanou" socialistickou verzi , takže se určitě poohlédnu po necenzurované verzi.

10.07.2020 3 z 5

Bellis a dračí král Bellis a dračí král Ivana Nováková

Já prostě knížky od Ivy miluju, propracovaný děj, živé postavy a krásně plynoucí příběh a postavy co Vás vtáhnou do děje. Naví draci a víly co víc si pro útěk z reality přát.

08.07.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Začátek byl takový vláčný , chyběl mi tam Joona a těšila jsem se, až se objeví i když měl v tomto díle celkem málo prostoru tak i tak to bylo dobré a ten konec jsem opravdu nečekala, zajímavé rozuzlení toho kdo je opravdu Stalker.

01.06.2020 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Lehce čtivá příjemná oddechovka, u které předem víte jak to dopadne, ale vůbec Vám to nevadí. Postavy jsou psané uvěřitelně a tak se s nimi lehce ztotožníte a necháte se unášet jejich příběhy. Do období karantény rozhodně super čtení.

13.04.2020 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Zhruba do 3/4 mě knížka moc nebavila, děj se vlekl byl takový rozevlátý a vůbec jsem se nemohla začíst, z žádnou postavou jsem se nedokázala pořádně sžít, připadaly mi ploché jakoby bez života. A několikrát jsem uvažovala, že knížku odložím. Až ke konci mě kniha strhla, když se vše začalo rozmotávat a překvapivý konec nakonec zajistil knize 4 hvězdičky i když kdyby se daly dát půlky bylo by to spíš 3,5.

06.04.2020 4 z 5

Pod Zelenou bránou Pod Zelenou bránou Jana Klimečková

Dočteno jen pro to, že se mi kniha hodila do knižní výzvy a odehrává se v Pardubicích a okolí. Děj se vlekl, řada témat se neustále opakovala, hlavní hrdinka mi byla značně nesympatická a její životní cesta byla těžko uvěřitelná. Ještě tak v dnešní době možná, ale v době kdy se odehrává děj knihy no nevím nevím.

06.01.2020 2 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Příjemné pokračování, kniha se mi hezky četla. Sice jsem u ní nebrečela jako u prvního dílů, ale i přesto se mi kniha líbila. Zajímavé pojetí o tom jak lidé sami v sobě zpracovávají smutek po tom co je opustí někdo blízký.

26.12.2019 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Na můj vkus místy příliš popisné což snižovalo čtivost. Co se mi líbilo byla proměna charakteru hlavního hrdiny a konečné rozuzlení.

15.11.2019 3 z 5

Já, Buch Já, Buch Robert Brinda

úplně souhlasím s názorem Cherubinky. Jen by mě ještě zajímalo na čem si autor při psaní ujížděl, protože jestli jsou todle jeho normální myšlenkové pochody tak potěš koště, v jeho hlavě musí být teda pěkně veselo...

06.11.2019 1 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Za mě nejhorší kniha autorky. Děj se táhl, vůbec mě nechytl a v podstatě mi bylo jedno co se tam děje. Knihu jsem vlastně dočetla jen ze stervačnosti. Dvě hvězdičky za zajímavé popisy Aljašky, jejich obyvatel a za to jak byla popisována hluchota a její vyrovnání se s ní jedné z hlavních postav.

25.09.2019 2 z 5

Půlnoční klenot Půlnoční klenot Richelle Mead

Pro mě mnohem lepší díl a zajímavější převyprávěn příběhu z prvního dílů. Těším se na Tamsinu verzi příběhu a doplnění skládačky.

25.09.2019 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Jednoduchá čtivá knížka. O tom, že se vlastně většina z nás ztrácí ve svém životě a občas potřebujeme někoho jiného, aby nám pomohl se najít, a že i tragické situace nás mohou posunout dál tím správným směrem.

22.08.2019 5 z 5

Vlčí proces Vlčí proces Neil Mackay

Úplně mi nesedl autorův styl vyprávění a způsob jakým příběh zpracoval. Pro mě tam bylo moc vaty okolo, čekala jsem, že většina příběhu se bude točit okolo výslechu svědků, výpovědi vraha a náhledu do toho jak pracoval soudní systém. Pohledy do minulosti jsem v rámci pochopení životní cesty Stumpfa vítala, ale opravdu mě nezajímal život Pauluse ani Willa.

19.08.2019 3 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

S vlky to nemá moc společného snad jen paralelu mezi šedým vlkem, uchvatitelem smečky a Hitlerem. Jinak je tam o vlcích jen pár řádků. Víceméně se jedná a romantický příběh odehrávající se na pozadí 2.sv. války. Kniha se četla celkem dobře, nicméně podle anotace jsem očekávala něco úplně jiného.

15.08.2019 3 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Prostě si nemůžu pomoc, ale první díl byl nejlepší. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst a knihu stále odkládala. Od 2/3 knihy, ale děj konečně nabral spád a začalo se mi dobře číst. CO se týče postav tak Krkavec/Helena mi v tomto díle lezla neskutečně na nervy za to její sestra Livia, měla neuvěřitelně chladnou logiku a doufám, že se s ní v dalším díle víc potkáme. Celkem mě zamrzel osud Eliase a Lai a jsem zvědavá jak budou jejich cesty dál pokračovat.

12.08.2019 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Začátek mě moc nebavil. Bylo trochu komplikované se zorientovat v ději vyprávěném po zpátku. Ale s přibývajícími tedy ubývajícím kapitolami se vše lepšilo a poslední kapitola, v které dojde k nečekanému rozuzlení mě opravdu dostala. Nicméně už jsme četla mnohem lepší dektektivny a 4 hvězdy jsou za ten velmi nečekaný konec.

04.08.2019 4 z 5

Zpackané kouzlo Zpackané kouzlo Ivana Nováková

Zhltnuto během hodinového letu. A do knihy jsem se začetla tak, že jsem málem ani nepostřehla turbulence. Jde o velmi zdařilé přepracování krásky a zvířete do moderní, a pro dnešní čtenáře snáze uchopitelné formy a jak nemám moc ráda ty klasické romantické příběhy tady jsem hrdinům držela palce a srdce zaplesalo nad šťastným koncem i přistáním :)

04.08.2019 5 z 5

Unesená Unesená Nataly Castle

WTF, to bylo to co mi prolítlo hlavou po dočtení a ještě, že to bylo tak krátké. Knížku jsem si půjčila jako e vypůjčku z knihovny když jsem zjistila, že v mobilu nic nemám a čekání bude delší než jsem předpokládala. V anotaci mě zaujalo,že to je na motivy skutečného příběhu. Původně jsem myslela, že to bude zpracované vyprávění někoho kdo to prožil a osvětlí jak to celé funguje, ale ne trochu dost jsem se spletla. Autorka si dle mého ukousla příliš velké sousto, které nedokázala pořádně zpracovat.

10.07.2019 1 z 5