zuzca.h zuzca.h komentáře u knih

Tma a prázdnota Tma a prázdnota Carrie Ryan

Ze všech dílu byl tendle rozhodně nejslabší :(začátek se hodně táhnul, ale poslední třetina knihy nabrala aspoň trochu spád :)

10.02.2014 3 z 5

Spojení krve Spojení krve Nicky Perry (p)

Tak tadle knížka mi fakt dalal zabrat. Asi tak tisíckrát jsem jí odložila a až když se blížil termín nutnosti jí vrátit do knihovny tak jsem se donutila ji dočíst. Vždycky se snažím knížku přečíst celou a doufám, že se to časem rozjede což se tady bohužel nestalo:( Pokažde když už to vypadalo nadějně tak to zabil styl jakým je tadle knížka psaná, podle mě je autorka strašně popisná na dle mě nevhodných místech a tím se děj příšerně táhne a tím je celá knížka taková "ucouraná".
Na obhajobu autorky nicméně musím říc, že prvotní nápad je celkem dobrý, ale zpracování už trochu vázne, rozsah je podle mě hodně přemrštěnej, kdyby si autorka po sobě knížku přečetla a polovinu proškrtala a ze skoro 500 stránek udělala tak polovinu, knížka by se rozhodně četla líp a děj by se neztrácel v popisech značky a edice telefonu nejlepší kámošky aj.

25.07.2013 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Podlehla jsem mediální masáži a knihu půjčila a začala číst. Musím po pravdě říc, že jsem se prři svém rychločtení řadě pasáží nasmála. Jen vnitřní bohyně a Greyovo udělej se pro mě bejby mě trochu iritovalo. Pointa knížky je dobrá jen trochu nudně a na můj vkus příšerně zdlouhavě zpracovaná. Kdyby autorka knížku zkrátila asi by udělala líp. Nicméně u knížky člověk nemusí moc přemýšlet , je to opravdu oddechovka a pokud člověk vynechá i nudné pasáže tak se to celkem dá. A protože jsem zvědavá co se sakra tomu Greyovi stalo když byl malej tak přečtu i další díl :D:D Jo a ten konec prvního dílu mě fakt překvapil.

09.05.2013 2 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Líbila si mě změna hlavní vypravčky celého příběhu. Je to opravdu krásné oddechové čtení. Nevýhodou je že zhruba od třetiny knížky víté kdo je zapojen do celé kauzy s tetování :D

13.03.2013 4 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

První knížka kterou jsou od Agathy Christie četla v originále a musím říc že se mi opravdu líbila. Na detektivky moc nejsem ale tadle mě chytla a celou dobu jsme přemýšlela kdo za vraždama stojí:)

07.03.2013 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Nádherná knížka od které se nelze jen tak odtrhnout. V knížce je krásně zpracované ožehavé "černo bílé "téma. Všem vřele doporučuji.

21.02.2013 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Knihu jsem četla až po tom co jsem viděla film a bohužel musím říc, že tady vyjímka potvrzuje pravidlo. Film je mnohem mnohem lepší než kniha. Pro mě byla kniha napsaná né přiliš poutavě a v určitých chvílích moc zdlouhavě. Musím se přiznat, že jsem se do čtení víceméně nutila. Nicméně pointa tohoto příběhu je úžasná a ukazuje jak jsou v podstatě osudy všech lidí propojeny napříč časem. Kdyby byla kniha napsaná pro mě víc čtivou formou hodnotila bych jí mnohem lépe.

21.02.2013 2 z 5

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Jedna z mála knížek od B. Němcové které jsem opravdu přečetla od začátku až do konce. Pro mě hned po Báchorkách nejlepší knížka od Němcové.

12.02.2013 3 z 5

Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův James Oliver Curwood

Knížka kterou jsem jako malá přečetla snad stokrát :) nádherné vyprávění.

12.02.2013 5 z 5

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

Krásně čtivě napsaná knížka s krásným oddechovým příběhem. Jamile se člověk začte nejde odložit. Pravdou je, že jsem chvílema skřípala zubama jak může být Evženka :) tak naivní, ale když si člověk uvědomí v jakých podmínkách vyrůstala tak je to celkem logické. Na konci jsem se neudržela a i slzička ukápla.

12.02.2013 4 z 5