zuzankac zuzankac komentáře u knih

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Tuhle nádhernou knížku jsem si vytáhla u maturity :) Ostatní si do povinné četby strčili O myších a lidech, protože to má pár stránek. Na východ od ráje je ale cenný poklad a je naopak dobře, že je obsáhlejší.

08.08.2022 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Moje zamilovaná knížka. Vracím se k ní a zbožňuju ji. Když jsem ji četla poprvé, měla jsem menší trauma ze začátku (to s kamarádkou v sirotčinci), ale pak už je to lahůdka. Nechybí humor, láska, ani nějaké to drama a hrůza. Dokonalý příběh. Za mě mnohem lepší než Na větrné hůrce.

14.08.2022 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Knížka proti úzkosti:) A některé pasáže jsou neuvěřitelně vtipné:D

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) Lidi tu píšou, že se knížka podobá Karikovi, JENŽE - teď čtu od Kariky Strach a říkám si proboha, vždyť je to prakticky totéž? ... takže mě zpětně trochu zklamalo, že je autorka vlastně neoriginální. Být Karikou, jsem docela naštvaná:D Kdo si přečte aspoň kousek Strachu, pochopí, že to nemůže být náhoda.

10.09.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Neuvěřitelná bomba. Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Nemohla jsem přestat a do večera bylo hotovo.

29.03.2024 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

(SPOILER) Kniha mě trochu zklamala. Kromě toho, že obsahuje nesmysly (třeba: Karin se škrábala na čele bříšky prstů), jsem necítila při čtení skoro žádné napětí (které jsem zažívala například při čtení Batesova Lesu sebevrahů), gradace nevyústila v žádný dramatický konec, nýbrž vyčpěla doprázdna, zápletka byla poněkud směšná. Hlavní hrdinka mohla mít taky zajímavější osud... Body dávám za to, že se to dobře, lehce četlo.

07.08.2022 2 z 5

Ženská ejakulace a bod G Ženská ejakulace a bod G Deborah Sundahl

Kniha, díky které jsem se naučila stříkat:) Jsem jí za mnohé vděčná. I tak mám pár výhrad k obsahu - například autorka čtenáři až moc vnucuje názor, že squirt není moč, jenže některé ženy ho opravdu mají zbarvený lehce do žluta a ve vědeckých studiích byly látky obsažené v moči v tekutině obsaženy též, a to v individuálních koncentracích - takže se nedá říci, že ony dvě tekutiny nemají nic společného.

07.08.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) Úžasný. Bála jsem se, byla jsem v napětí, byla jsem nadšená. Chvílemi jsem se ani nemohla od čtení odtrhnout. Mistrně napsáno. Je teda hrozný, že umřela Kája, to jsem vůbec nečekala, že tomu nebude zabráněno, ale jinak to aspoň jakž takž skončilo dobře:) Určitě si přečtu další knihu, kterou autorka brzy vydá.

18.08.2023 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Zatím nejlepší knížka od Darcy, co jsem četla.

01.01.2023 5 z 5

Klub rozkoše Klub rozkoše Jüne Plã

Klub rozkoše je skvělá učebnice sexu. Protože sex není jen penetrace, je to mnohem víc. Hmaty, jazykové techniky, naprosto zjednodušené a přitom velice názorné ilustrace. Víc takových knih, prosím:)

09.08.2022 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Číst se to dá, ale spíš jen ty sexuální části - omáčka okolo je neskonale nudná.

08.08.2022 1 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Příjemné a lehké čtení před spaním.

01.01.2023 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Knížka je dobrá, čte se rychle, ale jsou tam trochu obtížné ty stavy jakési horkosti - přijde mi, že tam má pořád někdo horkost a blouzní. A je to trochu drsné no. Není to zkrátka kniha, ke které bych se vracela.

14.08.2022 4 z 5

Co to tam mám? Co to tam mám? Camille Laurans

Tyhle knížky jsou nejen v Česku strašně potřeba, hlavně je potřeba mluvit o tom, že je naprosto v pořádku sám na sebe v soukromí sahat, což rodiče obvykle dětem neříkají nebo jim dokonce říkají, že to v pořádku není...

28.02.2024 5 z 5

Rusovláska u cesty Rusovláska u cesty Anne Tyler

Dokonalost. Zábavné a lehké čtení, které má zároveň hloubku. Styl humoru je přesně můj šálek kávy. Konec dojemný. Nádhera.

10.07.2023 5 z 5

Kniha o těhotenství @ porodu Kniha o těhotenství @ porodu Antonín Pařízek

Kniha je dost naturalistická. To by tak nevadilo, ale... Je vidět, že ji psal chlap. Pohlavní styk ženy má čtyři fáze včetně orgasmu? A od kdy? ...na obálce je velice neatraktivní muž v kalhotách jako na procházku se psem, uvnitř obrázky například těhule provádějící provaz, nevkusné fotografie další těhule při sexu, ohromně ošklivé outfity nesmyslně zasazené do kapitoly o hygieně... Nestačila jsem zírat.

16.09.2022 1 z 5

Slast Slast María Hesse

Nádherná, něžná knížka. Strašně se mi líbí ilustrace a taky historické vložky. Začala jsem Mariu Hesse sledovat i na instagramu, protože tam dává více svých krásných děl.

Tantrický orgasmus pro ženy Tantrický orgasmus pro ženy Diana Richardson

Tak tohle není můj šálek kávy. Knížku jsem si zakoupila, abych rozvíjela svou vnímavost, citlivost a sexualitu - jenže ona nabízí pouze cvičení pro páry. Autorka zřejmě neuznává masturbaci a stimulaci klitorisu. A co když nemám partnera? Pak knížka teda není pro mě. A nebo si mám denně hladit prsa a někoho si rychle najít. Ehm.

09.08.2022 1 z 5

Ostrov panenek Ostrov panenek Jeremy Bates

Zklamaní. Les sebevrahů a Katakomby v Paříži byly super, tohle bylo takové nijaké.

23.01.2024 2 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Tak tohle bylo bohužel to nejhorší, co jsem od Kinga četla.
1) Shawshank: Nuda, nuda a pak docela dojemný konec. Film jsem neviděla.
2) Nadaný žák: Nuda plus deprese.
3) Tělo: nedočetla jsem. Nuda a nepříjemný styl.
4) Dýchací metoda: tu jsem nečetla vůbec. Úplně mě přešla chuť z tý knihy ještě cokoliv číst.
Od Kinga miluju Misery a některé povídky z knihy Černočerná tma, chystám se na Pet Sematary. Tohle byla pro mě ale hrůza a nerozumím tak vysokému hodnocení.

13.04.2023 1 z 5