zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Francouzská lekce je bezvadné letní čtení, které ani chvíli nenudí, je skvěle napsané, je zábavné, čtivé, sexy, romantické, jiskřivé a bouřlivé jako Středozemní moře a kouzelné a milé jako lehký mořský vánek. Bezvadná oddechovka pro chvíle pohody !
Knížku jsem četla na doporučení kamarádky a bavila mě ! Čtení to bylo osvěžující, pro mne trošku změna a to jsem přesně potřebovala. Prostě chvíli pobýt na jachtě u francouzského pobřeží ve společnosti krásného miliardáře Xaviera, jeho dcerky a hezké Josie, která má o holčičku pečovat. Ta romantická jízda rozbouřila i mé srdce ! 5*

11.08.2022 5 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Kelly Rimmer

Moc, moc se mi tento román líbil. Nečekala jsem, že to bude tak silný příběh, krásný i dojemný zároveň. Je to příběh o síle jedné velké lásky, o rodinném tajemství skrývaném mnohá desetiletí, příběh o strastech války i o životě v době dnešní. Ano, opět má příběh dvě časové linky, ta současná se odehrává na Floridě a vypravěčkou je Alice, máma dvou dětí. V lince válečné se vrátíme do Polska, kde Alicina babička Alina žije se svou rodinou na statku, je zamilovaná do nadějného studenta medicíny Tomasze, ale nejsou si souzeni.
Velmi ráda knížku doporučím, je nádherná. Už dlouho jsem nebyla tak dojatá, mé emoce se tentokrát konečně probudily !

13.07.2022 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Příběhů odehrávajících se v knižním prostředí se poslední dobou objevuje docela dost. I tento odpočinkový román švédské autorky má neopakovatelnou atmosféru starého knihkupectví blízko břehu Temže. Nechybí ani sympatičtí hrdinové, kocouří miláček Tennyson a dvě dějové linky příběhu. Charlotte přijíždí ze Švédska do Londýna, aby převzala krachující knihkupectví po své tetě Saře. Tetu neznala a vůbec netuší proč se teta Sara s její mámou Kristinou přestaly stýkat. Charlotte najde nejenom novou lásku ke knížkám, nové přátele, zamiluje se, ale nakonec nalezne i část své rodiny a odhalí tajemství své tety a mámy Kristiny.
Je to skvělý román a na chystané pokračování se již nyní těším !

17.04.2022 5 z 5

Tajemství mého otce Tajemství mého otce Rachel Givney

Příjemné knižní překvapení ! Ta knížka předčila všechna očekávání a hned po prvních stránkách mě příběh strhnul a pohltil až tak, že bych nejraději četla nonstop. Australská autorka Rachel Givney napsala tento příběh nesmírně poutavě a čtivě, již delší dobu mě knížka tak nepolapila do svých chapadel. Příběh dívky Marie a jejího otce lékaře Dominika se odehrává v Polsku, v roce 1939. Marie se zamiluje do židovského mladíka a její otec skrývá nějaké tajemství... Velmi překvapivé tajemství, nečekané, jen stěží pro mne uvěřitelné ! Inu, přečtěte si sami, tuto knihu ráda doporučím !!

26.02.2022 5 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Podzimní knižní sezónu jsem začala knížkou V jabloňovém sadu, která je sama tak krásně podzimní. Skutečně jsem si ji užila, je nabitá hřejivými emocemi a jedinečnou atmosférou. I já mám moc ráda staré věci, historii, a tak mi tento podmanivý příběh Tess, hledačky starých pokladů, učaroval. Tess postupně nalézá nejenom cenné starožitnosti, ale i svoji neznámou rodinu, lásku a srdce.
Příběh je nejenom krásně napsaný, ale je i okořeněn jablíčkovými a jinými recepty, které jsem sice poctivě pročetla, ale péct podle nich nebudu, i když na obyčejné, šťavnaté jablíčko jsem dostala pořádnou chuť !!

20.09.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Víte, že tohle je moje úplně první kniha od Colleen Hooverové ? Nějak jsem tuto autorku míjela a myslela si, že její knihy nebudou nic pro mě, a ejhle ! Hned první kniha a vynikající čtenářský zážitek ! Pravda nebo lež je velmi čtivý a moderní thriller, pikantní a ostrý jak nejštiplavější čili papričky, napsaný spisovatelkou, která je velmi talentovaná.
Mistrovský byl i konec příběhu, líbil se mi moc, podle mě dokonalý závěr ! BRAVO !

07.08.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Robert Bryndza na závěr knihy děkuje krásně a procítěně svým čtenářům.
Já zase chci za všechny jeho čtenáře ze srdce poděkovat Robertovi.
Milý Roberte !Děkuji, že jste ! Píšete skvěle a my, vaši čtenáři, vás máme moc rádi. Bravo, Kanibal z Nine Elms se vám moc povedl ! Bylo to opět vynikající čtení !

30.11.2019 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Letos jsem se i já toužila naladit na vánoční atmosféru nějakým milým, nenáročným příběhem. Vánoce jsou již opravdu za dveřmi a mě tato příjemná oddechovka pohladila po duši. A tak se i mně splnilo jedno z vánočních přání, stejně jako se to stalo Belle, Edině i Jackovi.
Přeji vám milí přátelé ty nejkrásnější Vánoce, plné kouzel a splněných přání !

19.12.2023 4 z 5

Na dně Temné řeky Na dně Temné řeky Leslie Wolfe

Tato kniha je skutečně tak čtivá, poutavá, nabitá napětím a akcí, že jen stěží ji lze odložit ! Leslie Wolfe je obdařena darem spisovatelským a my čtenáři máme díky tomu dar vynikajícího čtení ! Tentokrát se jedná o nesmírně zajímavý a zapeklitý případ, inspektorka Kay řeší vraždu mladé dívky a rozplétá děsivé rodinné vztahy i dávná tajemství...Už abych se s Kay setkala znovu ! Tolik se těším !!

24.11.2023 5 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Nechci zapomenout na neděli, ale ani jen tak rychle nezapomenu na román Zapomeňte na neděli od Valerie Perrinové. Román ověnčený cenami, který se mi hodně líbil ! Netradiční i originální kompozice románu, dva silné příběhy, přičemž ten o nekonečné lásce Hélene se mi usadil v srdci. Dívka Justine, která pracuje v Hortensii, což je domov důchodců, nás životem Hélene provedla dokonale. I samotný příběh Justine a jejího bratra Julese byl fascinující, ztráta rodičů, život u babičky a dědy, odkrývání rodinného tabu...
Od této nadané francouzské autorky jsem četla všechny její romány, no momentálně Zapomeňte na neděli vede !
A ta obálka, hortensie na obálce a o Hortensii uvnitř románu ! Na obálku se nemůžu vynadívat. Nádherný román !!!

23.10.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Robert Bryndza prostě umí ! Opět jsem si připomněla a užívala jeho lehký, příjemný a srozumitelný styl psaní, jeho knihy je pro mne radost číst ! Ocenila jsem, že tento díl s Kate a Tristanem se odehrával uprostřed krás a tajemství Dartmooru, kde Robert chodil jako chlapec s rodiči na dovolenou. To je moc milé !
Ďáblovu cestu jsem si užila dokonale, nic nechybělo, pátrání bylo náročné, konec uspokojivý. A já se už moc těším na první Robertův psychologický thriller, je jasné, že si ho s radostí přečtu !

27.06.2023 5 z 5

Nové nebe Nové nebe Margit Steinborn

Nové nebe přinese Novou naději. Ano, tento úžasný válečný příběh bude mít své pokračování. A my jeho čtenáři se dozvíme o dalších poválečných osudech židovské učitelky Hannah, její dcerky Meliny a rodiny Sandnerových. Doufám, že to pro ně bude hlavně nový začátek.
Nové nebe je krásný, emotivný příběh, který se díky krátkým kapitolám i skvěle a lehce čte. Když Německo ovládli nacisté, musí se učitelka hudby Hannah skrývat i se svou dcerkou na odlehlém statku, ale i zde už není bezpečí. Smutný příběh i o dobrých lidech v nelehkých dobách, o lidské soudržnosti, obětavosti a pomoci !

03.06.2023 5 z 5

Světla na Labi Světla na Labi Miriam Georg

Přístavní město Hamburk 19. století, silná hlavní hrdinka, skvělý popis života v chudinských čtvrtích města, stejně tak v bohaté rejdařské rodině ve vile na Bellevue.
Děj tohoto vynikajícího románu začíná v parném létě roku 1886, kdy při křtu nové lodi, strhne vítr hlavní hrdince Lily klobouk. Ten vyloví přístavní dělník, přijde přitom o život a Lily pak poznává svou lásku, Jo Boltena, žijícího v chudinské čtvrti...
Světla na Labi je nádherně napsaný román, mě okouzlil a moc se mi líbil. Čím dál víc se mi zamlouvají romány německých autorek, jejich rodinné ságy... Taky že už jich mám zase pár připravených ke čtení.
Světla na Labi jsem četla jedním dechem, nenašla jsem hluché místo. Dočkám -li se pokračování, budu číst dál. Osud Lily je úchvatný ! Držím jí palce !

11.03.2023 5 z 5

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Když se v tomto týdnu narodil můj vnouček Dominik, hodně jsem přemýšlela o jeho jméně, o původu jména, významu. A zrovna v právě rozečtené Knize ztracených jmen je moudře řečeno, že jsme v životě souzeni podle toho, čím jsme v srdci a podle toho, pro jakou cestu na tomto světě se rozhodneme. Tak to se mi opravdu moc líbí a věřím, že na jméně opravdu nezáleží, ale záleží na cestě, kterou si zvolí...Snad si i můj vnuk zvolí správně. Román od Kristin Harmel se mi líbil moc. Je perfektní. Příběh milovnice knížek, židovky Evy, která padělatelstvím pomáhá uprchnout z Francie do Švýcarska mnoha židovským dětem mě chytil za srdce. Konec příběhu mě dojal k slzám.

10.04.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Bezva thriller. Fern a Rose jsou sestry - dvojčata. Která z nich je ta hodná sestra ? Já jsem si oblíbila Fern, líbilo se mi, že pracuje v knihovně a miluje knížky, nevadila mi její porucha chování... ale Rose jsem nevěřila. Hodná sestra je zase jeden povedený sesterský thriller, kde vyplouvají na světlo rodinná tajemství, která mají být zapomenuta !

27.02.2022 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Hejno havranů - tak to je kniha, kterou jsme četly společně s mou kamarádkou a vyvolala u nás diskuzi. Jistě, že nás konec vůbec neuspokojil a způsobil mnohé naše dohady a podezření, ale je zřejmé, že zůstává autorčiným záměrem uchovat tajemství a nalákat čtenáře na pokračování. No, já už tedy nalákaná jsem a těším se !
Čtení to je tedy velice nepředvídatelné a velmi otevřené, nejpeprnější, co jsem asi kdy četla. Knížka je ale velmi přitažlivá, příběh nepustí a já mám dokonce pocit, že jsem u čtení trošku omládla ... :-) Cecilie a její dva kamarádi, Sean a Dominik. No, nejprve kamarádi... ! Ale přečtěte si, přátelé, to čtení je osvěžující, má drajv, a přidávám se k ostatním komentářům - To byla tedy jízda !!!

12.02.2022 5 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Německá autorka Katharina Fuchs napsala opravdu velmi čtivý a strhující debut - ságu o osudech svých dvou babiček. Čtenář sleduje jejich neobyčejnou životní pouť na pozadí historických událostí dvacátého století. Charlotte žije jako jedináček v rodině majetného hospodáře a naopak Anna žije s mnoha sourozenci v domě, kde nechybí nouze a bída.
Tento docela rozsáhlý román se mi velmi líbil. Je napsaný s velkým citem, s vypravěčským umem, pokorně a láskyplně a já jej četla s velkou chutí ! Doporučuji k přečtení !!

22.01.2022 5 z 5

Poslední slova Poslední slova Linda Green

Poslední slova otevírají dávno pohřbená tajemství. Pravda může být odhalena, ale jakou cenu za to rodina zaplatí ?
Moje první setkání s touto autorkou dopadlo na jedničku. Tento skvěle propracovaný psychologický thriller se mi dostal pod kůži a čtení mě hodně bavilo a lákalo. Oblíbila jsem si rodinu hlavní hrdinky Nicoly a zejména její rozkošnou dcerku Maisie.
Ta dávná tajemství mi naháněla husí kůži, no čtení to bylo perfektní !!

09.04.2021 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Ani já nejsem povídková, a přesto se mi tahle knížka od Jojo Moyes moc líbila ! Již bylo krásné ji jen držet v rukou, obdivovat tu nevšední vazbu s fialovým zabarvením, dokonce jsem i přivoněla. Jsem nadšená a moc spokojená ! Tyto povídky jsou důkazem autorčina umění, vždyť zaujmout čtenáře v krátkém literárním útvaru není snadné. A mě zaujala a bavila každá jediná povídka !
Nejvíce se mého srdce dotkla kratičká povídka Loňský kabát a pak delší s názvem Líbánky v Paříži. Tady jsem ocenila dvě časové linky a na tak krátkém textu se to autorce moc povedlo ! Paříž pro jednoho mne okouzlila. Třeba tuto krásku někdo najde pod vánočním stromečkem a bude šťastný, stejně jako já teď !

29.11.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Joy Fieldingová je autorka, která mě provází svými příběhy celým čtenářským životem. Spoustu jejích thrillerů mám ve své knihovně a i na její třicátou knihu jsem se zase těšila.
Název Hospodyně mnohé napovídá a jedná se dosti časté téma. Ale v tomto případě mi to nevadilo ! Já si čtení i knížku opět užila, styl autorky mi sedí, napětí jsem si vychutnávala od první kapitoly až do překvapivého konce !
Knihu ráda doporučím, ale opravdovou hospodyni si raději nenajímejte !

29.08.2023 5 z 5