zuzad zuzad komentáře u knih

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

I přes závažné téma mě kniha nedokázala vtáhnout do děje, musela jsem ji odložit.

05.06.2019 2 z 5

Neboj se vrátit domů Neboj se vrátit domů Aleš Palán

Nádherná kniha, která dokáže změnit pohled na umírání a smrt. A také důkaz toho, že se tak dá dít důstojně.

05.06.2019 5 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Možná, že to bylo přitažené za vlasy a ve skutečnosti by se nikdy nic z toho nemohlo reálně stát, ale i tak mě ten příběh bavil, a to až do konce.

05.06.2019 4 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Opravdu dobrá kniha, dobře se čte a udržuje napětí až do konce.

07.05.2019 4 z 5

Chlapec mezi dveřmi Chlapec mezi dveřmi Alex Dahl

Velmi dobrá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Je plná zvratů a překvapení. Doporučuji!

09.02.2019 5 z 5

Nemoc hodných lidí: Rakovina Nemoc hodných lidí: Rakovina Petr Novotný

Doporučuji všem k přečtení.

20.11.2018 5 z 5

Clařino tajemství Clařino tajemství Françoise Bourdin

Nějak jsem se knihou nemohla prokousat, tento styl psaní ani žánr mě neoslovil.

06.08.2018 2 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

U pasáže s Bohem jsem knihu odložila, nemám potřebu číst takové šílenosti.

18.07.2018 1 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Napětí až do samého konce!

18.07.2018 4 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Asi mám jiný vkus než většina komentujícich, ale pro mě šílená slátanina, plno situací přitažených za vlasy, ne, tohle opravdu nemám zapotřebí číst, takže nedočteno.

05.07.2018 1 z 5

Lovci ohně Lovci ohně Mons Kallentoft

"Tu nečtete, tu si vychutnáváte"

28.06.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět další napínavý díl. Bryndza prostě umí!

20.06.2018 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Příjemné překvapení české literatury v podobě silného příběhu. A ano, o houby tu opravdu vůbec nejde. Malinko mi připomíná knihu Zpívá, zpívá každý pták.

11.06.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Takové knihy mě baví, nejistota kdo je vrahem až do konce. Autor u mě zabodoval!

06.06.2018 4 z 5

Chudá přadlena Chudá přadlena Jarmila Glazarová

Není to román, je to " jen" sonda do života horalů v oblasti Beskyd. To jí však neubírá na kvalitě, a to i přesto, že jej napsala tak rozporuplná osobnost, jakou Glazarová bezpochyby byla. Viz její poznámka v kapitole věnované Cikánům.

04.06.2018 4 z 5

Jezerní růže Jezerní růže František Kožík

Jednoduchá oddechovka ve stylu červené knihovny.

03.06.2018 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Ještě lepší než Za zavřenými dveřmi. Připomíná mi trochu Dívku ve vlaku. Každopádně napětí až do konce.

01.06.2018 4 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Nějak jsem se knihou nemohla prokousat, iritovala mě postava vypravěče, jinak zápletka celkem dobrá, ale já už očekávám od skvělé knihy prostě víc.

24.05.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Hlavní postava Rachel mi šla šíleně na nervy, což mi znechutilo celou knihu. Takhle zkrachovalou existenci aby člověk pohledal. Dočetla jsem jen z principu. Nechápu, proč je kniha tak populární.

23.05.2018 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Knihu jsem přečetla a není špatná, ale s Adler Olsenem mám prostě problém. Jednak zbytečné protahování děje líčením dění na stanici,které mě nutí přeskakovat stránky, podstatné jsou cca 3/4 knihy. Dále styl psaní,který není tak elegantní jako u Kalenthofa, ale srovnávala bych se nesrovnatelné. Každému sedí něco jiného, tohle asi není autor úplně pro mě.

01.05.2018 4 z 5