ZuK1 Online ZuK1 komentáře u knih

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Příjemné a pohodové čtení se spoustou podezřelých a bez potoků krve.
Ideálně 4,5*.

25.10.2023 5 z 5

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Australské vnitrozemí a doslova sálající horko, sucho, všudypřítomný červený písek, nejbližší farma vzdálená tři hodiny jízdy a vědomí, že vydat se kamkoliv na cestu bez dostatečné zásoby vody a jídla může mít tragické následky. Tvrdá práce a drsné místo k životu, pro většinu z nás úplně nepředstavitelné. Do toho příběh jedné rodiny, nejasná smrt prostředního ze tří bratrů a rodinná tajemství, o nichž se nemluví.
Čtení této knížky mě bavilo a i přes její pomalé tempo je velmi čtivá a napínavá. Autorčino Sucho se mi ale líbilo trošku víc.

24.07.2023 5 z 5

Komnata ozvěn Komnata ozvěn John Boyne

Humorná, i když v podstatě zároveň tak trošku smutná knížka o vlivu sociálních sítí na život lidí, zvlášť těch, které úplně pohltila nebo těch, které je schopná zlikvidovat.
Komnatu ozvěn jsem nejdřív sehnala ve slovenské verzi, ve které jsem ji začala číst a až v průběhu čtení se mi ji povedlo vyměnit za českou, ve které jsem ji dočetla. Bylo zajímavé sledovat rozdíly v překladu, například zdařilejší "stínová autorka" byla ve slovenštině "spolupracovníčka", naopak úvodní citát Umberta Eca se mi moc líbil ve slovenském překladu a mám pocit, že ten český se tak nepovedl.

"Sociálne siete poskytujú priestor na vyjadrenie svojich názorov záľahe idiotov, ktorí sa kedysi odvážili otvoriť ústa iba po pohári vína, no nikomu tým neublížili a rýchlo zasa stíchli. Teraz však majú rovnaké právo hovoriť ako nositeľ Nobelove ceny. Ide o inváziu idiotov."
(Záľaha - citově zabarvené slovo, vyjadřující velké množství něčeho, hromada, záplava, aspoň já tohle slovo neznala).

"Sociální média poskytují bezpočtu idiotů právo mluvit, i když předtím mluvili jen po sklence vína u baru, kde nemohli společnosti ublížit. Tehdy byli rychle umlčeni, ale dnes mají stejné právo mluvit jako nositel Nobelovy ceny. Je to invaze idiotů."

14.07.2023 4 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

Jednoznačně souhlasím se všemi komentáři níže! Výborné pokračování jedné z nejlepších sérií a úžasný Michael Robotham! Autor, u něhož nevydržím čekat, až se jeho nová knížka objeví na bazaru knih a musím ji mít hned :-).

18.11.2022 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Lehké, vtipné, trošku předvídatelné letní čtení, ideální pokud potřebujete zažehnat splín nebo si odpočinout u nějaké optimistické a pohodové oddychovky.

09.04.2022 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Další výborné pokračování série Miko Syrový, tentokrát hodně emotivní ...

01.06.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Ne moc veselá, ale zajímavá knížka ....

10.03.2021 4 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Po delší přestávce jsem se znovu vrátila k amišské sérii a jejímu dalšímu pokračování. Tento díl mi se mi zdál poměrně odlišný a občas jsem měla i docela strach. Závěr mi připadal dost přitažený za vlasy a ne všechno bylo úplně vysvětleno. Kate jako vždy nesmrtelná, ale knížka se, jak už jsme u této série zvyklí opět velmi dobře čte.

12.11.2020 4 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

První polovina knížky mi připadala trošku slabší, než předcházející díly, druhá to však napravila, takže dávám nakonec opět 5*.

06.05.2020 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Příjemná a napínavá četba s výborně popsanou atmosférou a prostředím odlehlé vesnice u norského fjordu vysoko za polárním kruhem, kde se děj odehrává. Další knížka Michaely Klevisové, kterou můžu jen doporučit ....
Celá série Josef Bergman se mi moc líbila, takže doufám, že autorka už má rozepsané další pokračování a až vyjde, určitě si ho půjdu hned koupit.

18.08.2018 5 z 5

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

Opět deštivý a nevlídný Aberdeen a vyšetřování několika různých případů. Logan nestíhá kmitat mezi Steelovou a Inschem, nechává se od obou úkolovat a nezmůže se na odpor. A to ještě řeší osobní problémy a vztahy. Drsnější pasáže jsou vyvážené humorem, ze Steelové její „svéráznost“ v tomto díle doslova srší, o jejím slovníku ani nemluvě :-). Insch se zase neobejde bez svých gumových bonbónů, divadla a častých stavů na hranici infarktu. Pro mě zatím asi nejlepší díl série.

18.11.2023 5 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Další příjemné setkání s Poem a jejich skvělým týmem. Výborné, čtivé, zajímavé, napínavé a díky Tilly i se spoustou různých úsměvných situací. Na tohle pokračování série jsem se moc těšila a určitě mě nezklamalo :-). A velmi mě potěšila ddkk, která v kometáři pod autorem zveřejnila informaci o připravovaném dalším dílu, který by měl v originále vyjít v červnu příštího roku. Tak snad se ho pak brzy dočkáme i u nás.

02.11.2023 5 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Nenáročná a oddychová knížka. Místy jsem měla pocit, že se autorka do ní snaží dostat co nejvíc humoru "za každou cenu". Nemluvě o kapitolách, kde musíte číst spoustu fonetické přímé řeči Josefíny s rýmou. Knížka by se celkově možná lépe poslouchala, než četla.

02.03.2023 3 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Sekty sice nejsou tématem, které bych běžně vyhledávala, ale knihy Angely Marsons mám moc ráda a vždycky se těším na každý nový díl série s Kim. I tentokrát se knížka výborně četla, byla napínavá a bavila mě. Snad jen ten závěr byl trošičku rychlý. Ideálně bych hodnotila 4,5*.

31.08.2022 5 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Tento díl se mi líbil víc, než předcházející Katarze, snad jen ten závěr mi připadal už maličko překombinovaný. Celá série Freyja & Huldar mě ale baví a líbí se mi, jak Yrsa píše.

19.05.2022 5 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Knížky Martina Goffy se výborně čtou, jsou vtipně a reálně napsané.
U některých situací a dialogů se mi vybaví seriál Případy 1. oddělení :-).

22.07.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Stejně jako celá série se i tento díl výborně čte, takže při hodnocení trošku přivírám oči nad „nesmrtelností“ Kate a jejími schopnostmi zvládat každou situaci bez ohledu na jakákoliv zranění ... a pro mě už začíná být trošku únavné i to neustálé ano/ne vůči Tomasettimu.
Určitě se ale budu těšit na další pokračování, o to víc, když to teď pro změnu proložím nějakou jinou knížkou ...

11.06.2020 5 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Další výborná série, kde zatím žádný díl nezklamal. Škoda jen, že jednotlivé díly jsou dost nepochopitelně vydávané na přeskáčku.

09.05.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Velmi příjemná a vtipná oddychovka, knížka, u které se člověk pobaví, zasměje, já občas i nahlas, místy naopak zase trošku smutná ....
Po Malém pražském erotikonu je to moje druhá knížka Patrika Hartla a k jejímu přečtení mě vyprovokovala informace, že autor právě natáčí její filmovou verzi. Takže teď už budu jen zvědavá, jak se Patriku Hartlovi povede, každopádně herecké obsazení vypadá velice slibně ... :)

12.01.2020 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Všechny tři dosud přečtené díly série Lacey Flint byly mimořádně čtivé, napínavé, občas trochu mrazivé a všechny jsem je četla jedním dechem ...

01.01.2020 5 z 5