zouharov zouharov komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Čte se dobře, příjemné čtení na oddych. Líbila se mi víc než Malý pražský erotikon.

28.01.2021 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Pomalejší rozjezd, ale pak mě příběh pohltil.

04.02.2024 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Oceňuji, jak do sebe vše geniálně zapadá. Trochu pomalejší rozjezd.

26.03.2023 4 z 5

Na můj vkus příliš rozsáhlé. Autor toho chtěl obsáhnout možná až moc. Zasazení zajímávé, ale nevím, jestli po dalším dílu sáhnu.

02.09.2022 3 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Nejvíc mě zaujala postava vraha a prostředí, ze kterého vzešel.

07.04.2022 3 z 5

Targa: Okamžik před smrtí Targa: Okamžik před smrtí B.C. Schiller

Ze začátku mě i bavilo, četlo se to dobře, pak už mi těch vražd přišlo moc. Nechápala jsem, proč už vraha dávno nesleduje policie, odposlechy atd. Lehce mi vadilo i to, že vrahovi všechny ženy tak snadno podléhaly.
Postava Targy tajemná, vlastně se mi na knížce nejvíc líbil začátek a konec, který se týkal jejího života. Možná si přečtu i další díl, abych věděla, jak to s Targou bylo a bude.
Knížka zaujme názvem i obalem.

13.01.2022 2 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Četla jsem na doporučení a mě teda knížka nezaujala vůbec. Dočetla jsem, ale úplně mě to odradilo zkoušet číst něco dalšího od Pawlowské. Hlavní postava byla opravdu zoufalá.

08.03.2021

Zrnko pravdy Zrnko pravdy Zygmunt Miłoszewski

Příjemné překvapení, zápletka je hodně zapletená, do poslední chvíle netušíte, kdo je vrah. Zajímavé prostředí i téma.

05.03.2021 4 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Knížka mě bavila. Byla bych ráda, kdyby autorka přidala ještě nějakou do této série - Mocní a ubozí Markrabství moravského. Ostatní knížky od autorky mě už tolik nezaujali.

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Mě tyhle knížky baví. Mám ráda propojení historie a detektivního příběhu. Postavy mi navíc byli sympatické.

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Bavila mě hlavně první půlka. Chvílemi jsem se smála nahlas, asi je to tím, že jsem podobný ročník jako autorka, tak jsme hodně situací prožívali podobně. Fajn vzpomínky.

28.01.2021 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Líbí se mi celá série, tenhle díl přečtený jedním dechem. Knížka mě vtáhla od první stránky.

Šelma Šelma František Šmehlík

Napinavé, čtivé, možná místy až překombinované, ale už se těším na další díl.
Musím ocenit obálku, stejně jako u předchozí knihy nádherná.

08.09.2023 4 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Odhadovala jsem, že starý a nový případ spolu nesouvisí. Souvisely. Některé díly série mě bavily víc, ale pořád fajn čtení.

08.03.2023 3 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

K autorce jsem se dostala přes Heřmánkové údolí, které mě nadchlo. Dům U Tří borovic je spíše romantický příběh, napsaný čtivě, v rámci žánru fajn, ale není ničím překvapivý. Očekávaný závěr.

27.07.2021 3 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Na knížku jsem se těšila, přišel mi to jako zajímavý námět, obzvlášť protože je mi Brno blízké.
Knížka mě zklamala, příběh nemá spád, moc postav, které se jmenují podobně, za to autorka nemůže, ale je těžké se v nich vyznat. Plusové body má knížka za přiblížení doby a nelehkých podmínek dělníků. Přesto si myslím, že z tématu šlo vytěžit víc. Podruhé bych nečetla.

01.07.2021 1 z 5

Čekala jsem od knihy víc. Medailonky jsou hodně stručné, podle mě by si každá hrdinka zasloužila víc prostoru, aby se o ní čtenář mohl víc zajímat. Ten, kdo se zajímá o českou historii, se nedozví příliš nového.

20.06.2021 2 z 5

Tajemství Anny z Lampersdorfu Tajemství Anny z Lampersdorfu Naďa Horáková

Začátek mě bavil, ale jak se knížka posunula do současnosti, tak mě zklamala.

28.01.2021 1 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Mě se líbil nápad s tím, že ani hlavní postava ztratila paměť a stejně jako mi pátrá po tom, co se stalo.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čte se velmi dobře, oddychová četba, ale čekala jsem víc.

28.01.2021 3 z 5