Zlatovláska Zlatovláska komentáře u knih

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Autorka je zařazena mezi mé oblíbené, neboť její spisovatelské nadání je na mistrovské úrovni. Dokáže skvěle propojit všechny zdánlivě nesouvisející postavy či události a vše "odhalí" až ve vynikajícím závěru knihy...
Její tituly neobsahují žádnou "vatu"; vše má v knize své opodstatnění a napětí narůstá s každou přečtenou stránkou. Kniha se výborně četla, k čemuž přispěl opět vynikající překlad s vynikající češtinou... Titul hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem milovníkům napětí. :-)

24.02.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Jelikož jsem četla autorčinu prvotinu, která se mi líbila, automaticky jsem sáhla i tomto titulu.
Obsah mě okamžitě vtáhl do děje, kniha je opět velmi čtivě napsána... V knize Manželé odvedle mě "hodně dostal" závěr knihy, který byl nepředvídaný a ještě více poté poslední odstavec.
A u tohoto titulu jsem byla opět hodně překvapena závěrem, který jsem si vůbec nedomýšlela a který celý obsah knihy "převrátí" naruby. A poslední odstavec byl vynikající... Z mého pohledu další velmi skvěle, čtivě, napínavě, nepředvídatelně napsaná kniha...
Doporučuji k přečtení a knihu hodnotím na pět hvězdiček. :-)

07.06.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se mi líbila...Dle zdařilosti přebalu a po přečtení anotace, jsem se na ni velmi těšila...a zklamaná tedy rozhodně nejsem. Vůbec nesouhlasím s komentáři, že autorčin styl psaní je "špatný" a že byl konec knihy "odbytý", ba naopak..., překvapilo mě v knize více událostí a poslední strana mě překvapila velmi a styl psaní mi byl sympatický.
Kniha rozhodně stojí za přečtení...a já dávám pět hvězdiček. :-)

05.06.2017 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Upoutal mě název knihy a samozřejmě i velice zdařilý přebal, a proto jsem se rozhodla knihu přečíst...a vůbec nelituji. Naopak - byla skvělá... Jak kniha dopadne jsem vůbec neodhadla; bylo to opravdu překvapení a hlavní hrdinka mi byla moc sympatická. Doporučuji titul přečíst, rozhodně stojí za to a ... víc se nesmí prozradit. :-)

27.05.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tento titul dle mého subjektivního názoru nemá chybu... Naprosto skvěle odvyprávěn příběh, neuvěřitelně čtivě a zároveň velmi napínavě... Tato kniha je ukázkou velkého literárního nadání její autorky. Jakmile se do čtení pustíte, nebudete chtít knihu vůbec odložit...Nesouhlasím s faktem, že by byl konec jakkoliv odbytý... Knihu hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček a taktéž skvěle hodnotím i přebal titulu, který je velmi zajímavě zpracován. Doporučuji přečíst všem milovníkům psycha..., jistě Vás obsah dostane tak, jako mě. :-)

10.07.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Další z titulů, které velmi ráda zařadím mezi "super četbu". Kniha je z mého subjektivního pohledu skvěle napsaná...Kdybych mohla, tak ji patrně přečtu na "jeden zátah". Nechtěla jsem ji prakticky vůbec odkládat... Skvěle napsáno, vynikající příběh..., bez žádné "zbytečné vaty". Každá strana této knihy má své opodstatnění a akci. Kniha se mi líbila! :-)

10.04.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tato kniha i její pokračování "Aristokratka ve varu" je za posledních cca 15 let to nejlepší, co jsem mohla z humorné tvorby vůbec přečíst a přečetla. :-) Od samého začátku až do konce knihy, jsem se opravdu smála..., ale nahlas..., byly to moje "šílené" záchvaty smíchu. Knihy jsem poté půjčila rodině a známým a ohlas na ně byl absolutně stejný; tudíž doporučuji k přečtení všem, kteří se od srdce rádi smějí. Tyto tituly zůstanou v mé knihovně, nikdy je neprodám, abych se k nim případně mohla vždy vracet. :-)

31.12.2016 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Jelikož roky obdivuji práci J. Kmenty a právem ho pokládám za "našeho" nejlepšího investigativního novináře... a vím, že tvrzení - "novinář by měl být hlídacím psem demokracie" právě Kmenta svou dosavadní činností potvrzuje... Z tohoto důvodu jsem již očekávala od tohoto titulu mnoho velmi zajímavých informací...
A mohu směle říci, že tato kniha předčila i má náročná očekávání.
Je to "neskutečný fičák informací" a šílené je to, že jsou pravdivé.
Knihu hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem..., ale vím, že ti, kteří AB volili, si ji stejně nepřečtou; to je marná snaha...
J. Kmentovi patří opět můj velký dík a stálý obdiv.

28.12.2017 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Opět kniha, která mě upoutala skvělou anotací, zajímavým přebalem a masivní mediální reklamou... Skvěle literárně zpracované téma - velmi čtivě; k čemuž přispívají krátké, "úderné" kapitoly, jejichž prostřednictvím zažijete strach, obavy, lítost, nadšení, ale také úsměvy; v důsledku čehož nebudete chtít knihu vůbec odkládat. Konec titulu byl pro mě překvapivý, naprosto nečekaný... skvělé! Hlavní hrdinka je sympatická žena, která mi "silně" připomíná sympatickou Bryndzovu Eriku... Titul hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem. :-)

08.10.2017 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Přečteno další vynikající dílo od mé oblíbené autorky.
Opět čtenáře udržuje v napětí od první strany a umí vytvořit "pocitově skvělou atmosféru", kterou čtenář cítí...
A opět jsou zde na konci díla propojeny zdánlivě nesouvisející postavy, což vždy v jejich knihách oceňuji.
Na tykání v celé knize si lze zvyknout; čtenář je na tento fakt upozorněn již na samém začátku. Já osobně jsem s tím žádný problém neměla.
A co se týká další často v komentářích zmiňované poslední kapitoly, tak ta je z mého pohledu naprosto v pořádku (parádní, tajemný, otevřený konec) a mně se naopak velmi líbila...
Kniha se mi líbila, doporučuji k přečtení všem a hodnotím na pět hvězdiček. :-)

16.06.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje první setkání s touto autorkou a mohu říci, že se mi kniha líbila.
Oproti titulům, které běžně vyhledávám, zde není veliké napětí, ponurá atmosféra, ani to není žádný horor...
Ale možná právě proto, že je to z mého pohledu velmi oddechové a příjemné čtení, s několika nepředvídanými zvraty, působí obsah knihy na čtenáře v celkovém dojmu výborně.
Dále jsem byla velmi překvapena autorčiným popisem tamního prostředí; jsem potěšena, že jsem si zase "rozšířila vědomosti" o Laponsku.
Kniha se mi líbila, doporučuji k přečtení všem, kteří ocení příjemně napsanou detektivku a hodnotím na pět hvězdiček. :-)

10.06.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Po přečtení vynikající Dívky v ledu, jsem samozřejmě sáhla i po tomto titulu... A čekalo mě překvapení, neboť Noční lov je napsán jiným stylem..., opět však naprosto výborným a napínavým... Autor umí čtenáře zaujmout, kniha neobsahuje žádnou "vatu"; každé písmeno má své opodstatnění a hlavní hrdinka mi je stále neuvěřitelně sympatická. Titul hodnotím na pět hvězdiček a budu čekat na Bryndzovy Temné hlubiny. Titul doporučuji k přečtení všem, kteří četli Dívku v ledu a dále těm, kteří milují a umí ocenit výborně napsanou krimi. :-)

15.08.2017 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Po přečtení vynikající Tiché modlitby, jsem již samozřejmě sáhla i po tomto titulu. A opět jsem přečetla naprosto výbornou a napínavou knihu...
Autorka jednoznačně umí čtenáře zaujmout; kniha se četla velmi lehce, neboť je opět dělena do velmi krátkých kapitol, které Vás právě nutí přečíst ještě jednu... a další...
A Kim... To je prostě super ženská a svým "typicky ironickým, mnohdy suchým humorem", mě "dostává". Je mi velmi, velmi sympatická.
Autorku si nyní zařazuji mezi mé oblíbené a již s radostí očekávám další vydané dílo.
Titul hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem. :-)

30.03.2018 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kniha mě na první pohled zaujala velmi vydařeným přebalem a anotace byla taktéž hodně poutavá... Celkem dlouhou dobu jsem knihu poptávala a jsem ráda, že jsem to nevzdala.
Naprosto skvělé... Kniha mě "chytila" od samého začátku; velmi zajímavě, literárně propracovaný, tajemný příběh. A vůbec nevadí, že to není horor. Možná a právě v tomto případě je to ku prospěchu díla samotného.
Kniha se mi hodně líbila, doporučuji k přečtení všem, které baví "duchovno" a hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček. :-)

12.05.2018 5 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Katarína Gillerová

Tuto autorku jsem doposud vůbec neznala (ani jsem netušila, že kupuji slovenskou tvorbu), pro koupi titulu mě přesvědčila anotace, která slibuje zajímavou zápletku a mnohá překvapení.
A ano, je to tak. Kniha se četla naprosto výborně, je skvěle vypravěčsky zpracována. Má mnoho zápletek, překvapení, až jsem byla mnohdy "velmi překvapená i já sama", neboť příběh je důkladně propracován od začátku až do konce. Vše má v knize své opodstatnění.
Byla jsem dále mile překvapena, že je kniha i velmi vtipná. Pokud je někdo naladěn na stejný styl humoru jako já (ironie), bude mu hlavní hrdinka velmi sympatická.
Titul rozhodně doporučuji k přečtení a hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček. :-)

11.02.2018 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

S autorkou tohoto titulu jsem doposud neměla žádnou zkušenost..., nyní však již vím, že si jistě přečtu i její další díla. Kniha neměla chybu. Skvěle zpracovaný příběh, umocněný výborným překladem do češtiny; což oceňuji... Kniha upoutá čtenáře od samého začátku a "nepustí". Když už jsem si konečně "ujasnila", jak to tedy dopadne..., tak nastal zvrat a vše bylo úplně jinak. Výborné. Knihu hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení. :-)

23.11.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Název titulu a přebal knihy mě zaujaly na první pohled. Silná reklama mě sváděla ke koupi o to více...Rozhodně nelituji. Kniha se mi moc líbila. Skvělé rozdělení kapitol připívá k velmi "svižné" četbě a v zásadě nesouhlasím s výroky, např. "vadí" absence uvozovek přímé řeči apod. Mně naprosto kniha vyhovovala přesně tak, jak je autorem napsána. Na čtenáře čekají i velmi zajímavá překvapení... Doporučuji však po přečtení celého titulu nezapomenout dočíst i "poděkování" od autora, které je pro tuto knihu velmi důležité, neboť je v něm zakomponována jistá spojitost úzce související s obsahem titulu.
Kniha se mi líbila, hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji všem. :-)

09.11.2017 5 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Další přečtená kniha od mé oblíbené autorky.
Od samého začátku je kniha velmi napínavá, skvěle literárně zpracovaná, výborně se čte a s každou stránkou obsah graduje ... (dojde i na slzy - alespoň tedy u mě). Knihu opět nebudete chtít odkládat; budete nuceni číst stále dál.
Knihu doporučuji k přečtení všem a hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček :-)

28.07.2018 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Toto dílo provázela masivní mediální kampaň a komentáře od čtenářů byly taktéž "plusové", a proto jsem se rozhodla ke koupi.
Kniha se četla dobře; několik pro mě pěkných překvapení se odehrálo (nic není takové, jak se zdá - což oceňuji) a závěr knihy je zdařilý.
Avšak stále jsem měla pocit, že od tohoto titulu "očekávám trošku víc" (knihu v žádném případě nelze srovnávat např. s titulem Za zavřenými dveřmi... - to je mnohem vyšší level).
Kniha se mi líbila, doporučuji k přečtení všem. Musím však ubrat na celkovém hodnocení a dílo hodnotím tedy na čtyři hvězdičky. :-)

28.07.2018 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Moje první kniha od tohoto autora a jsem mile překvapena, jak moc se povedla. Titul je napínavý od samého začátku a jeho konec je absolutně překvapivý a nečekaný; z mého subjektivního pohledu výborný...
Kniha se četla skvěle; je psána v krátkých kapitolách, tudíž text "ubíhá" čtenáři velmi rychle. Dílo hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem. :-)

25.02.2018 5 z 5