Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha je napínavá, tak jak je u Shari Lapeny zvykem. Konec knihy se mi však zdál rychle ukončený a co hůř, dost zmatený. Trochu mě zamrzelo, že jako vraha nakonec označila toho, koho označila. Já v příběhu kladnou osobu našla (jak zde někdo píše, že neměl komu držet palce). A protože je Shari moje favoritka, těch pět hvězdiček ode mě dostává.

08.04.2023 5 z 5

Knihkupkyně z Dachau Knihkupkyně z Dachau Shari J. Ryan

Nádherná kniha, která vám nedovolí odtrhnout se od jejích stránek. A počítejte s tím, že v závěru knihy ukápne i nějaká ta slzička.

01.04.2023 5 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Pěkný, v určitém bodu smutný příběh. Ráda čtu od Vasilkové, zatím mě nic nezklamalo.

14.12.2022 5 z 5

Zima bez tebe Zima bez tebe Beth Good

Romantika, místy Větrná hůrka. Přečetla jsem od prvních stránek se zaujetím. Fakt, že byly i pasáže, které bych osobně z příběhu vyškrtla, ale nakonec se ukázalo, že tam tak nějak patřily. Obálka knihy nádherná, dala bych klidně osm hvězdiček.

19.08.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Rozvláčněná, ale jinak pěkná detektivka. Poslouchala jsem jako audio a nepobrala jsem tolik jmen. Kdybych četla knihu, nalistovala bych si zpátky kdo je kdo, takhle to nešlo.

29.05.2022 4 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

Tuhle spisovatelku miluju. Její knihy se čtou tak lehce. Takovýhle konec jsem ale nečekala, otevřený na samém začátku. Takže čtenář se nedozvěděl vůbec nic, vlastně ano, vyřešil se jeden problém, ale hlavní směr byl utajen. Jsem si hned říkala, že musí navazovat druhá kniha a já ji mám. Super, už jsem se do ní začetla. Kdyby někdo tápal, tak pokračování je v knize Vyvolená k smrti.

20.04.2022 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Moc zdlouhavé a nepochopila jsem problém dětství nevyrovnaného mladíka. Místo holčičky kůň? Nebyla tahle vsuvka v příběhu zbytečná?

13.02.2022 3 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Velice zdařilé dílo. Protože jsem Čapka začala číst až v pozdějším věku, tím víc mi přilnul k srdci a hodně o jeho dílech přemýšlím. Tak i Matka, to není kniha na přečtení, ale k přemýšlení. Má své kouzlo, pokud se ptáme, co tím chtěl Čapek říci. Velký otazník je na konci příběhu. Zařadí se syn Toni mezi ostatní? Nebo splní svoji občanskou povinnost a pak se vrátí k matce?

19.01.2022 5 z 5

Krámek s hedvábím Krámek s hedvábím Dinah Jefferies

Tohle byla bomba :) Moc krásný příběh z doby války ve Vietmanu. Prostřednictvím knihy může čtenář poznat trochu kultury a poměry ve vzdálené zemi.

26.08.2021 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Správně řečeno - strhující dílo. Kniha mi nedala oddechnout, musela jsem číst a číst a pak mi bylo líto, že už je konec. Od 80té stránky jsem jasně věděla, kdo je Lilly a kdo je Julie, tak to bylo překvapení, že jsem se netrefila. No jasně, dějové linky.. Už se těším na další román této autorky. Kdybych mohla, dám nejmíň 20 hvězdiček.

09.06.2021 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Moc krásná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jen mi dělaly problém ty přechody rokových linií, příběhy si byly tak podobny, že jsem musela v paměti pátrat, kdo je kdo a do které doby patří :) Ne každý, kdo se jeví nepřítelem jím je a ne každý, kdo se mile usmívá a libuje hory doly má upřímné srdce. Kdybych mohla, dám 20 hvězdiček.

18.05.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se mi moc líbila. Autorka svým dílem drží čtenáře v napětí od prvních stránek. A nakonec je všechno jinak ... páni, tak tohle jsem nedomyslela. Ten konec, ten byl docela zvláštní a já musela přenastavit své sympatie k hlavní hrdince příběhu.

01.04.2021 5 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Je to příběh, který nenechá čtenáře v klidu. Když mě začalo docházet, kdo proč jak a kdy, tak jsem začala být ostražitá a člověk pak už věděl předem k čemu dojde. Největší masakr však je za tím, kde kniha skončila, v budoucnosti...

07.02.2021 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moyesová mě chytla za srdce a tak i u této knihy tomu nebylo jinak. Dobře laděný příběh, kde po čtyřiceti letech zasáhne osud, hlavním postavám jsem fandila a přála jsem Elilie, aby dostala rozum a ona ho dostala :) Třeba se jednou dočkáme pokračování. Ne, že by měla kniha otevřený konec, ale stejně bych ráda pronikla do větší hloubky životů těch postav. Pro letošní výzvu jsem se nemohla rozhodnout, kam knihu přiřadím, hodila se mi do dvou. Osmičky a trojky. Nakonec zvítězila otázka, kterou odráží název knihy.

09.01.2021

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

(SPOILER) Kniha mě zatáhla do děje a já byla moc ráda, že jsem ji nečetla v březnu 20, kdy ji nějaká dobrá dušička nabídla ke čtení jako vhodnou do dané doby. Samotný příběh se mi zdá v poměru s tím, co se děje, přehnaný, přesto jsem přes celé Rusko cestovala v jednom ze čtyř aut společně se skupinou 11ti lidí Jen moje slovo nemělo platnost, jinak by se poučili a nevystupovali všichni z aut. No nakonec jsem doputovala společně na ostrov záchrany. Jenže kniha v nejlepším, pro mně, skončila. Přivítala bych pokračování. Za super čtení i krásnou obálku dávám 8 hvězdiček.

02.01.2021 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Zpočátku se mi kniha líbila, ale pak to šlo dolů a konec byl divný. Psychika Elišky dosáhla takového bodu, že se rozhodla jít ve šlépějích své matky. Jak její rozhodnutí nakonec dopadlo, se čtenář nedozví. Co se mi na knize nelíbilo, jak se jedna kapitola zabývala pravdivými případy zabití dětí vlastními matkami. Padala tam pro mne zcela známá jména, jak jich byly plné noviny a televize. Tak nevím, byla takhle kniha sepsána podle skutečné události nebo nebyla?

26.12.2020 3 z 5

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Příběh ze života musí vzít za srdce každého čtenáře. Místy depresivní, místy dojemné...prostě tak jak se Martinův život dál odvíjel. To, co ho potkalo, by si nepřál nikdo z nás pro kohokoliv. A přesto jsem se zamýšlela nad tím, že jeho život byl možná mnohem živější, než kteréhokoliv jeho vrstevníka. Uměl se rvát se životem, naučil se spoustu důležitých věcí, které v praxi využil; a následně úžasné setkání s Joannou, dívkou, která by mohla mít ve svém životě zdravého chlapce. Ale jak ona sama reflexovala, Martin je pro ni ta nejlepší volba.

14.12.2019 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Kniha se čte velice dobře. Zajímavé řazení kapitol ze dvou pohledů odhaluje hned od prvních stránek; kdo, co a jak. Nic to však neubírá na dramatičnosti, která tak nebyla zřetelná pro čtenáře, ale pro rodinu malé Elly rozhodně ano. Vžila jsem se i do situace Muriel, kterou pravděpodobně odsuzuje každý čtenář, ale pro to, co musela prožít za poslední rok života, ji musíme lépe pochopit a politovat. Některé matky to tak mají, když jejich děti vylétají z hnízda, jenže ne vždy je chyba na jejich straně. Pokud bývají vztahy průhledné, myslím si, že by se nic z toho nestalo. Tohle asi nepochopí jen tak někdo, ale jen ten, kdo to zažil. A já Muriel rozumím. Jasně, že jsem do poslední stánky fandila malé Elle, aby se vrátila tam kam patří, ke své rodině, ale taky jsem nahlédla do odhalené bolesti paní učitelky a … a kdyby se dal čas vrátit zpátky, změnil by člověk své chování?

02.06.2019 5 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Všichni měli důvod, ale udělat to mohl jen jeden. Kdo? Na detektivkách Agathy se mi líbí, že detektiv postupně odhaluje motiv vraždy všech zúčastněných, aby na konci označil toho správného vraha. Poslouchala jsem jako audio knihu, při níž jsem kamínkovala obrázky. Dvě mouchy jednou ranou :)

15.04.2019 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Smutný poválečný příběh matky a dvou dcer. Když se všichni v tehdejším Československu radovali, že je Rudá armáda přijela osvobodit, nikoho by ani nenapadlo, že na zpáteční cestě povezou některé občany naší republiky do ruského gulagu. V jednom ruském gulagu jsem byla, na Solovetských ostrovech za Bílým mořem, a bylo to hrozné procházet se areálem a poslouchat všechny ty zvěrstva, které se tam děly. Ono je něco jiného číst knihu, ale být na místě těch lidí, to muselo být opravdu strašné. Díky za to, že se obě sestry vrátily zpět do Brna, kde musely čelit jiné diskriminaci, ale to už jako svobodné bytosti. A i tomuto trápení byl v brzké době konec.

15.12.2018 5 z 5