Život-s-Kačí Život-s-Kačí komentáře u knih

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Tahle kniha byla první,kterou jsem od autora četla. Byla jsem velice mile překvapená. Příběh byl krásný a já si ho užívala. Rozhodně to nebude poslední kniha, kterou jsem od Nicholase četla.

27.07.2016 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Strhující příběh, který mě nadchnul od první strany. Všem doporučuji.

27.07.2016 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Divergence i Rezistence mě naprosto uchvátily. Stejnou věc ale nemohu napsat o tomto dílu. Kniha mi přišla hodně politická a místy příliš zdlouhavá. Na druhou stranu konec byl naprosto odzbrojující. Ještě dlouho po dočtení jsem na něj musela myslet.

09.06.2016 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Na knize mě nejvíce zaujal vzhled. Grafické zpracování je opravdu hezké. S obsahem je to už horší...
Nemohla jsem se pořádně začíst. Čekala jsem víc, a proto jsem byla zklamaná.

08.05.2018 3 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Příběh je zajímavý a člověk se i zasměje. Postavy jsou dobře prokreslené. Přesto jsem byla zklamaná. Nemohla jsem se pořádně začíst a kniha mě do sebe "nevtáhla".

17.02.2018 3 z 5

Zázračná madona / Ukřižovaná / Newtonův mozek Zázračná madona / Ukřižovaná / Newtonův mozek Jakub Arbes

Já četla pouze Zazračnou madonu a byla jsem neskutečně překvapená. Přesto, jak je příběh krátký, je celkem dost náročný. V knize je spoustu myšlenek a nečekaných zvratů ale i přesto si dovedu představit, že bych si Zázračnou madonu zařadila do maturitního kánonu.

01.02.2018 3 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Příběh má v sobě skrytou myšlenku, která je i dnes aktuální. Kniha je velice krátká, takže ji dokážete přečíst během pár minut. Své si v ní najdou jak děti, tak i dospělí.

19.11.2017 4 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

James se řadí mezi mé nejoblíbenější autory a i zde mi to opět potvrdil. Líbí se mi propojení s jinou autorkou, kniha je napsaná v trochu jiné rovině a je zajímavější, než kdyby byla napsáná jedním člověkem. Děj je velice zvláštní a celkem složitý, proto myslím, že nesedne úplně každému.

24.10.2017 5 z 5

Kdo udal Anne Frankovou? Kdo udal Anne Frankovou? David Barnouw

Velice zajímavý "výzkum". Zase se dívám na válečné udalosti a rodinu Frankovou jinak. To co museli prožít, je k nevíře a moc mě mrzí, že válku nepřežili. Kdo se zajímá o válečné téma a Anne Frankovou, tak by si měl tuto knihu rozhodně přečíst.

11.08.2017 4 z 5

Ohlasy písní ruských a písní českých Ohlasy písní ruských a písní českých František Ladislav Čelakovský

Od knih jsem nic převratného nečekala, proto jsem ani nebyla zklamaná. Některé ohlasy mi přišly velice aktuální i na dnešní dobu. Takže za mě průměr.

25.03.2017 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Dlouho jsem se chystala na nějaký příběh od autora a byla velice zvědavá, jak mě jeho styl psaní bude bavit. Jsem ráda, že kniha splnila všechna má očekávání. Příběh byl poutavý, čtivý, tajemný a plný nečekaných zvratů. Moc jsem si čtení užívala. Proto všem doporučuji.

22.02.2017 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Nenáročná oddechová kniha. Pro mě měla slabší rozjezd, ale asi od 50 stránky jsem si ji užívala.

14.08.2016 4 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Nádherný příběh. K této knize snad nemusím ani nic jiného psát. Strašně se těším na další díly.

20.07.2016 5 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Všechny knihy, které jsem od autora četla, byly naprosto dokonalé. Nejinak tomu bylo i u Černého řádu. Bylo zde vše, co jsem očekávala: napětí, akce, trochu lásky, zajímavé téma. Četla jsem jedním dechem.

29.06.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Musím se přiznat, že pro mě byla kniha spíše zklamáním. Námět byl úžasný, o tom není pochyb, ale mě tato kniha nesedla.

26.05.2016 2 z 5

Tajemství prstenců Saturnu Tajemství prstenců Saturnu Philip Reeve

Jak už bylo napsáno v předchozích komentářích, kniha je založena na velké fantasii a je v ní pár nesrovnalostí. Co ale musím vyzdvihnout, jsou krásné ilustrace doprovázející celý příběh. Já osobně jesm si knihu užila a všem ji mohu doporučit.

25.05.2016 4 z 5

Desáté město Desáté město Patrick Carman

Příběh se četl opravdu krásně. Na tak málo stranách bylo tolik dobrodružství. Kniha je určená pro děti od 11 let, ale myslím, že ji mohou klidně číst i mnohem starší čtenáři.

26.04.2016 5 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Kniha byla naprosto skvělá. Všem ji mohu rozhodně doporučit. Ikdyž má trochu pomalejší rozjezd, stojí za to si ji přečíst. Já jsem hltala každou stránku jedním dechem. Bylo v ní vše, co jsem od ní očekávala: napětí, akce, romantika, smutek.

08.04.2016 5 z 5

Malý princ a Planeta Ludoky Malý princ a Planeta Ludoky Clotilde Bruneau

Příběh není nijak skvělý, ale kniha je precizně zpracovaná po grafické stránce. Je radost listovat jí a vzhled posunuje celý děj mnohem výš

18.09.2017 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Abych pravdu řekla, čekala jsem něco víc. Od Kinga to byla sice má první kniha (a určitě ne poslední), ale moc mě nenadchla. Na druhou stranu musím vyzdvihnout rozpracování psychologické stránky u všech postav. Za mě trošku lepší průměr.

18.09.2017 3 z 5