Zázračná madona / Ukřižovaná / Newtonův mozek přehled

Zázračná madona / Ukřižovaná / Newtonův mozek https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77507/zazracna-madona-ukrizovana-newtonuv-mozek-77507.jpg 4 24 24

Arbesova romaneta patří ke klenotům české literatury. Ani po více než sto letech od svého vzniku neztratila nic ze své poutavosti a literární hodnoty. Jsou určena čtenářům, kteří mají v oblibě poeovsky sevřený a napínavý děj plný tajemství a záhad, snových a fantaskních prvků, odehrávající se kolem ústředního motivu a vrcholící překvapivým závěrem. První z nich je založeno na tragédii sebezničující lásky a věčném motivu elixíru mládí a krásy, který z nehezké a nešťastné ženy dočasně vykouzlí překrásnou dívku s tváří madony. Druhé poukazuje na zrůdnost náboženského fanatismu. Třetí romaneto zase varuje před darwinovským bohem síly a moci, před nemilosrdným pokrokem a válkou, proti kterým Arbes staví zásady humanity. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zázračná madona / Ukřižovaná / Newtonův mozek. Přihlašte se a napište ho.

lilites
28.02.2023 4 z 5

Uff..Toto nebylo snadné čtení..

Marně tápu co napsat k této knize....
Tři romaneta, jež každé nám má říci něco jiného, avšak jsou si v mnohém podobná..

Zázračná madona je plna vzestupů a pádů, o pomíjivosti mladí, krásy, lásky a o neutuchající touze po kráse a lásce..

Ukřižovaná mi učarovala nejvíce. Ppříběh je zajímavý, napínavý, protkaný mystikou i vědou. Je v něm zaobalený náboženský fanatismus.

Newtonův mozek byla jedna velká melancholie a bezmoc.. Lidé jsou zde vykreslení jako velice chytří tvorové, kteří by mohli vytvořit velké věci k dobru celého světa, jenže jejich špatné vlastnosti z nich dělají zvířata která nakonec zničí všechno a všechny.

Mnoho vět, mnoho myšlenek, mnoho těžkých zamyšlení..

DeinaB
14.02.2020 4 z 5

Až na Newtonův mozek...to bylo skvělé!

666Jitka
19.01.2020 4 z 5

Romaneta Jakuba Arbese byl pro mě velmi příjemně strávený čas. Všechny tři příběhy mě zaujaly a líbily se mi. Některé části by však nemusely být tak rozvláčně popisované.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zázračná madona / Ukřižovaná / Newtonův mozek v seznamech

Jakub Arbes
česká, 1840 - 1914
2009  71%Svatý Xaverius
2008  70%Newtonův mozek
2006  90%Romaneta (5 romanet)
2004  74%Erotomanie
1951  62%Štrajchpudlíci