zinon zinon komentáře u knih

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Tak tuto knížku jsem si opravdu užila. Vtip, akce, zajímavé charaktery i prostředí, ve kterém se příběh odehrává...ke všemu je kniha čtivá...tak nezbývá než doporučit všem!

17.03.2021 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Nejprve jsem četla od autorky V zajetí zimy a ta se mi líbila teda mnohem více. Tato kniha mě bohužel moc neoslovila. Od té chvíle, kdy odešla Agnieszka ke dvoru, mě kniha přestala bavit a už se to nezlepšilo.

11.02.2021 3 z 5

Poslední smrtelné pouto Poslední smrtelné pouto Brian Staveley

Mně přišly všechny díly zhruba na stejné úrovni. Kdybych hodnotila jen linku kettralů, tak hodnotím výše. Právě tato linka mě na sérii bavila nejvíce a ty další mi to spíše kazily. Vytvořený svět se mi líbil moc. Určitě zkusím další autorovi knihy.

11.01.2021 4 z 5

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

O něco horší než první díl, který se mi líbil více. Připadám si u čtení této série jako na houpačce. Jsou pasáže, které mě baví moc...a pak zase takové, které bych nejraději přeskočila.

31.12.2020 4 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Super, moc se těším na pokračování. Snad bude brzy...

12.12.2020 5 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Tato kniha je velmi čtivá. První půlka byla taková hodně pro mladší ročníky bych řekla, druhá ukázala, že i my starší nenároční čtenáři si tam najdeme to svoje. Myslím, že má dobře našlápnuto. Určitě doporučuji přečíst.

29.11.2020 4 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Od knížky jsem čekala víc, ale i tak je to příjemné odpočinkové čtení.

19.10.2020 4 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

(SPOILER) Tak i já patřím k těm, které tento díl hrozně zklamal. Čtení mě moc nebavilo....a ten konec fakt nic moc. Ale nejvíc, co mě vadilo byla Ashlinn a jelikož se příběh odehrál v duchu jejího uctívání...tak to fakt neee. Jinak mě vůbec nevadilo oživení Trica, protože on jediný spolu s Jonnenem mě přišel v tomto díle zajímavý a bavilo mě o něm číst.

03.10.2020 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Právě jsem tuto knížku dočetla a musím říct, že se četla moc dobře. Pěkný příběh, zajímavé charaktery, zajímavý svět. Já jsem si tuto knihu moc užila a ani nemám moc co vytknout. Snad jen to, že byla v hlavním bodě dosti předvídatelná....to ale neubírá celkovému pozitivnímu dojmu.

30.08.2020 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Námět knihy jako takový se mi líbil. Charaktery postav se zdají taky zajímavé, i když zatím kloužeme bohužel jen po povrchu. Místo toho je kniha plná popisů šatů, prostředí, proměn...a je pravda, že je to až příliš. Je vidět, že autorka je (byla) tímto trochu posedlá. Méně popisů a více akce a záhad a bylo by to super. Ke konci knihy se začalo konečně něco dít. Další díl si ráda přečtu, ale celkově mi tato série připadá zatím spíš průměrná.

15.08.2020 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tuto knihu jsem si opravdu užila. Je psaná vtipně a hlavní hrdinka je od rány, což mám opravdu ráda. Knížka se čte lehce a celkově mě příběh velmi bavil.

02.08.2020 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

(SPOILER) Mě tento díl bavil a jen si říkám jaká je škoda, že Holly Black nepíše větší bichličky :) Mnohem raději bych se do tohoto příběhu ponořila víc...Cardan jako postava je fascinující a i po dočtení mám pocit, že to bylo prostě málo a já chci vědět víc...
A chci vědět, co bylo v těch dopisech :)

28.07.2020 5 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Tento díl mě zatím bavil asi nejvíc. Vážně jsem zvědavá na ten další.

Můj oblíbený nápis na tričku:
Nejhorším momentem hádky je chvíle, kdy si uvědomíte, že nemáte pravdu.

08.05.2020 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Za mě dobrá knížka na odreagování. Spousta sarkasmu a humoru. Já jsem se dobře bavila :)

30.04.2020 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Musím se přiznat, že od této knihy jsem čekala mnohem více. Celkový dojem asi hodně kazilo to, že mě už na začátku autorka zahltila spoustou pojmů a hodně jsem se v tomto světě ztrácela. Na konci jsem z toho nebyla o moc moudřejší :( Jinak charaktery postav se mi moc líbí a napětí taky nechybí...takže v tomto bodě ok.

25.04.2020 3 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Druhý díl mě bohužel tolik nezaujal jako ten první. Jediní, kdo mě opravdu bavili byla Zuzana a její přítel. Ovšem konec byl opět hodně dobrý...tak pokud seženu další díl, tak se do něho určitě pustím.

04.04.2020 3 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Pozor na spoiler.
Opět velmi dobré. Jen musím přiznat menší rozčarování nad tím, jakým směrem se příběh posouvá. Ten konec bych si taky přála trochu jiný. Proč musím v poslední době snad v každé knize číst o bisexuálech a homosexuálech? Už mě to začíná unavovat.

Moc se mi líbí hlášky a sarkasmy.
"Ničitel ovesné kaše" pobavil stejně jako "pan Mazlichtěl" v prvním díle :)

25.03.2020 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

U této knížky jsem měla velký problém se začíst. Vůbec jsem nevěděla o čem to jenom čtu. Jakmile jsem konečně "pochopila", tak už to bylo mnohem lepší. První 1/4 knížka byla ale opravdu mimo mě, až jsem měla chuť knihu odložit. Jinak příběh byl velmi zajímavý, napínavý a konec mě nalákal na přečtení dalšího dílu. Za originalitu dávám 4 hvězdičky :)

25.02.2020 4 z 5

Myšák jménem Julian Myšák jménem Julian Joe Todd-Stanton

Syn knížku ohodnotil jako moc pěknou pohádku. Já hodnotím také velmi kladně.

22.02.2020 5 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Tato série byla úžasná. S posledním dílem jsem velmi spokojená. Jediné, co mi možná trochu vadí jsou příliš časté jiné orientace a podobné věci kolem :) Autorka se v tom vážně vyžívá.

05.02.2020 5 z 5