Zdenda20 Zdenda20 komentáře u knih

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

V tomto pokračování mi pan Vondruška nezklamal. Moc hezky popsaný život největšího z Přemyslovců až do roku 1270, kdy byl asi na vrcholu jako král i v osobním životě. Ze zde hezky popsán něnící se vztah otce a syna.Původní neúspěšná snaha sesazení krále Václava a konečné předávání zkušeností a moci před smrtí Václava.
Osobně mám toto období našich dějin velmi oblíbené a doporučuji všem čtenářům knih o naší historii. Jsou zde moc pěkné postřehy o životě Přemysla II a jeho žen a dětí.

24.05.2013 5 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Velmi pěkně napsaný příběh a poprvé jsem zde četl i o nezdařeném výpadu Otakara II. Vyřešení případu je komplikované a pěkně logicky navazující. Jen mi příjde , že nalezený hnědý vlas jako nepřesvědčivý důkaz. Skoro chybí jen DNA dívky a následně zločince.
Přesto to mohu doporučit ostatním.

28.04.2013 3 z 5

Dotek zla Dotek zla František Niedl

Pro mě pěkný příběh. Mohu jen doporučit

24.11.2018 4 z 5

Hráč Hráč František Niedl

Docela pěkné pokračování v poválečné době hlavního hrdiny. Jen je takový James Bond, ale kniha je čtivá. Mohu za sebe jen doporučit.

03.10.2018 4 z 5

Zapomenutá legie Zapomenutá legie Ben Kane

Moje první kniha od tohoto autora a podle mého názoru bezva počtení.

22.09.2018 4 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Popravdě jsem tuto sérii nečetl popořadě , ale přesto se mi to moc hezky četlo. Není to jen plné krve a přesto to má děj. Doporučuji všem co mají rádi historii.

19.02.2018 4 z 5

Poklad byzantského kupce / Bláznova smrt Poklad byzantského kupce / Bláznova smrt Václav Erben

Po letech jsem si tohle znovu přečetl a nic mi nebrání napsat, že kniha je bezva čtení navzdory novinkám co nyní vycházejí. Kapitán Exner a ostatní vyšetřovatelé bezva popsáni. Děj má logickou posloupnost.
Doporučuji všem čtenářům detektivek.

31.03.2017 4 z 5

Krvavé léto Krvavé léto Jan Bauer

Osobně se mě kniha líbila i když hlavní postava není úplně kladná. Líbil se mi nepolepšitelný kaplan . Doporučuji všem, kdo nehledají jen negativa a chtějí se bavit u historické detektivky .

30.12.2016 4 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

Když stručně posoudím oba příběhy. Tak první je poutavý již od samého začátku. Opět vítězí touha po majetku a vyšetřování je moc pěkně popsáno. Druhý příběh z Anglie mi z počátku připadal dost složitý vzhledem k počtu osob a jejich postojem v příběhu. Má velmi poutavé zakončení. Srovnání těchto dvou příběhů by bylo složité. Doporučím přečíst oba a určitě nikdo litovat nebude. Podle mého názoru příběhy psané panem Vondruškou nemají chybu.

28.11.2016 5 z 5

Mrtvola v brnění Mrtvola v brnění Jan Bauer

Moc pěkně napsané. Celé vyšetřování je vcelku reálné v té době. Výstižně popsané postavy bez zbytečných úvah o oblečení nebo smýšlení. Je zde i několik zajímavých historických skutečností, například o kamenném mostě v Písku. Celkové podle mého názoru jedna z nejlepších knih od autora. Rád jeho knihy vyhledávám. Ostatním čtenářům vřele doporučuji.

05.09.2016 4 z 5

Nebeský strom Nebeský strom Edith Pargeter

Mám rád historické romány, ale tohle bylo pro mě trochu jiné. Hezký příběh, závěr s užasnou myšlenkou. Jen mi trochu vadilo dlouhé popisování některých situací. Přesto se chystám už na další a to je Zelená ratolest. Tato kniha je asi napsaná pro romantické čtenářky.

10.01.2016 3 z 5

Noc kukačky Noc kukačky Heather Graham (p)

Tady je dost patrná červená knihovna, ale ostatní knihy jsou lepší.

16.11.2015 2 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Dvacátá a opět moc pěkná kniha. Jen autor se vrací k minulým příběhům a pravděpodobně je to reakce na čtenáře hnidopichy. Doporučuji všem čtenářům detektivek.

19.06.2015 5 z 5

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Vlastimil Vondruška

Velice poutavé příběhy. Každý příběh má odlišnou zápletku. V příběhu o nepohřbeném rytíři dokáže pomocník Petr namíchat sedativum, které uspí celou posádku hradu až na jednoho. Všichni postižení to přežijí a ten co asi nic nejedl a nepil, tak hrad brání plyváním na dobyvatele. Trochu mi to připomělo kriminálku Miami,
tam jsou také super chemici. Určitě tuto knihu doporučuji a těším se na další knihy od pana Vondrušky.

09.04.2015 4 z 5

Svatý grál Svatý grál Jan Bauer

Pěkně zpracovaný příběh z doby Karla IV. Alžběta je popisována ne zcela kladnými vlastnostmi a naopak král a hlavní hrdina mají jen samé klady. Dominikán Pavel se pohybuje po Evropě rychlostí jednadvacátého století a všechny ženy mu padají do náruče. Je to velmi odpočinková kniha.

14.02.2015 3 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Docela pěkně napsané. Takový americký sen. Z obyčejného pracovitého zaměstnance vicepresident společnosti. Obdobně jako Pretty Woman. Podle mého je to kniha k zamyšlení, co si kdo očekává od života.

11.01.2015 4 z 5

Smrtelné nebezpečí Smrtelné nebezpečí Sandra Brown

Velmi pěkně napsáno. Už chápu, že tato autorka je velmi oblíbená. Nebojí se popsat velmi pěkně milování hlavních osob. Nevím co více od toho ženy mohou očekávat,
ale mě se to líbilo i když mám rád reálnější pointu nebo historické detektivky a romány.

02.12.2014 4 z 5

Jihlavský zlý duch Jihlavský zlý duch Jan Bauer

Detektivní román moc pěkně napsaný. Kniha je poutavá a určitě osloví všechny čtenáře, co mají rádi knihy s dějem a s historickým podtextem. Osobně jsem porovnával knihu s knihami pana Vondrušky a dle mého názoru jsou podobně napsané. Fajn čtení.

26.11.2014 4 z 5

Na vlně 57 metrů Na vlně 57 metrů Otakar Batlička

Je to takové správné klukovské čtení. Batlička byl bezva povídkář. Měl jsem na základce jednoho učitele a ten snad uměl všechny jeho povídky vyprávět a tím nás dostal, že jsme si kupovali Batličku v časopisech i jeho knihy. Jen škoda, že toho nestačil napsat víc.

24.10.2014 5 z 5

Požár na východě Požár na východě Harry Sidebottom

Tato kniha je první, kterou jsem četl od tohoto autora. Je to velmi pěkný příběh a je zde i patrná znalost historických faktů i když je to částečně o obraně neexistujícího města Arete a smyšlené hlavní postavě. Balisty. Jsou zde pěkně popisováni římané i peršani.
Tím myslím jejich zbroj i technika boje. Určitě si přečtu i další díly. Také velmi pozitivní jsou odkazy z kterých autor čerpal.
Doporučuji všem ,co mají rádi historii.

07.09.2014 4 z 5